Pro některé bylo překvapením, když v roce 2011 odkoupil Facebook za 1 miliardu dolarů Instagram. V nákupech společnost Marka Zuckerberka pokračovala a za službu WhatsApp zaplatila 22 miliard dolarů…

Cílem této změny má být, aby si lidé více spojili název Facebook s jeho dalšími aplikacemi Instagram a WhatsApp. Lidé z Facebooku si od toho slibují, že si inzerenti spojí všechny služby dohromady. Již několik let mohou inzerenti publikovat reklamu na Instagramu nebo v Messengeru. Facebook doufá, že díky novému upravenému názvu budou lidé více inzerovat napříč jeho platformami.

Podle dostupných informací serveru The Information začíná Facebook testovat nové změny, které by mohly zvýšit “kredit” samotného Facebooku. Nové jméno Instagramu a WhatsApp by tak mohla být například “Instagram from Facebook” a “WhatsApp from Facebook”. Tento model brandingu Facebook aplikuje například u své korporátní služby Workplace.

Přečtěte si také: PŘEHLED SOCIÁLNÍCH SÍTÍ 2019: ZNÁTE JE VŠECHNY?

Pravdou ovšem je, že si uživatelé v poslední době spojují jména Facebooku, Instagramu a WhatssApp čím dál častěji. Avšak nejedná se o nic, o co by ve Facebooku stáli. Stačí, když přijde větší výpadek, a většinou přestanou fungovat všechny tři platformy. S tímto velkým výpadkem se Facebook potýkal letos již několikrát, naposled minulý týden.

Myslíte si, že to Facebooku pomůže, nebo mu to naopak může ublížit? Dejte nám vědět svůj názor do komentářů!


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here