Nejdříve Instagram a teď i Facebook? Instagram začal od dubna letošního roku testovat skrytí počtu likes u příspěvků. Nyní o tom uvažuje i samotný Facebook, který Instagram vlastní. Co by tato změna znamenala a co by přinesla?

Instagram začal tuto novinku testovat v Kanadě v dubnu 2019. Poté testování rozšířil celkem do 7 zemí, například do Brazílie, Itálie, Japonska nebo na Nový Zéland. Aktuálně v Instagramu zkoumají a vyhodnocují, jak uživatelé na tento update reagují. Stejně jako v minulosti se dá předpokládat, že to bude jeden z klíčových aspektů, na základě kterého padne finální rozhodnutí, zda se tato novinka aplikuje plošně a trvale pro všechny uživatele.

Jak by to mělo fungovat? Samotní majitelé profilu by pořád počet likes vidět měli ve statistikách, avšak další uživatelé uvidí pouze to, že se příspěvek líbí někomu, koho sledují, a dalším uživatelům, viz obrázek níže.

Zdroj: Social Media Today

Avšak proč vůbec Instagram nebo Facebook uvažují o skrýtí počet likes? Podle dostupných informací chce Instagram být do budoucna platformou, kde se lidé vzájemně neporovnávají a nehodnotí na základě toho, kdo získal kolik srdíček. Z obdobného důvodu o tom začal přemýšlet i Facebook.

Zdroj: The Verge

Realita je taková, že určitá skupina lidí se vzájemně poměřuje a hodnotí podle toho, co vypublikují na svůj profil. Toto téma začíná čím dál více rezonovat také s online tvůrci a influencery, pro které by to mohl být celkem problém. Na druhé straně bude zajímavé sledovat, jak případně zareagují firmy, které s influencery mnohdy spolupracují. A v neposlední řadě bude rovněž zajímavé sledovat to, jak to pomůže, či nepomůže zlepšit situaci se vzájemným porovnání se uživatelů navzájem.

Jak byste osobně reagovali na zavedení skrytí počtu likes na Instagramu nebo Facebooku? Uvítali byste to, nebo jste proti?

Zdroj: Social Media Today, The Verge, Freepik


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here