Bloggers RE

FAIL CHAMPION: KDYŽ JSTE AŽ PŘÍLIŠ DOBŘÍ V TOM, VŠECHNO PODĚLAT


Taky si přijdete už tak trochu přemotivovaní? Máte taky ten pocit, že se všichni mají dobře, všichni si jdou za svými cíli a sny a všem se daří? Ze všech stran se na nás valí, jak nemáme prokrastinovat a budeme úspěšní, slavní, dokonalí, skvělí a úžasní. Jasně, když pro něco dýcháte a děláte pro to maximum, vrátí se vám to a dosáhnete všeho, co si zamanete. Ale proč už nikdo nemluví o tom, co dělat, když máte zrovna období, kdy nejste skvělí a úžasní? Protože já bych asi podle všeho měla dřepět někde v koutě, poslouchat smutné cajdáky a upadat do hluboké deprese. Jsem totiž přesný opak. Všechno, co se mi daří, je tak nějak omylem a náhodou. Za to ve failování jsem vážně dobrá!

Nevím, možná jsem v minulém životě byla Hilter, možná jsem někdy udělala něco hrozného, na co si už vážně nepamatuju, nebo jsem jednoduše hrozná mrcha. Tak nebo tak mi to karma, nebo nějaké jiné vyšší síly z vesmíru, vrací, a to ve vydatných dávkách. Došlo to tak daleko, že mi už kamarádi říkají věty typu: “Jo, Klári, fakt neznám většího smolaře než tebe. Sorry.”

Nepamatuju si, kdy přesně tohle moje podělávácí se období přesně začalo, ale doufám, že co nejdřív skončí. Abyste byli v obraze, tady je lehký nástin: chodím na školu tam, kam jsem nechtěla, ztratila jsem klíče a museli jsme měnit všechny zámky a klíče celé rodině, měsíc nato sem ztratila telefon, koupila si nový, na který jsem čekala tři měsíce, abych ho o tři měsíce později nechala zmoknout. Jít na nákup a ten po cestě ztratit? Ano, i to já dokážu. Kde jsem nechala tu síťku s citrony jsem dodneška nezjistila. Už jsem i po venčení psa, který měl na sobě svetr, hledala po venku ten svetr, psa jsem naštěstí neztratila.

Druhá samostatná kapitola je můj Erasmus, který byl, i přes všechny ty karamboly, jednoduše boží. Ale že jsem si to vyžrala se vším všudy. Nejdřív zmatky s předměty, které jsem si zapsala, protože přesně ty se nakonec neotevřely. Haha, kdo by to čekal, že? (smích a pláč najednou) Pak jsme zabouchli dveře mému kamarádovi a museli volat zámečníka, který si vzal 30 éček jenom za to, aby řekl “Easy, right?”, odemkl dveře a zase odešel. Nebo když mi v zimě ruplo v pokoji topení, muselo se objednat nové a já mrzla 3 dny a čekala, až to přijdou namontovat. Ten největší a nejméně plánovaný karambol přišel ale až při odletu. Zpožděné letadlo, následné jsme nestihli a museli jsme shánět nové letenky. Den před Vánoci. Sehnali jsme letenky, zaplatili a přišel nám potvrzovací mail. Když nám volá pán z Prahy, že naše letenky jsou neplatné. Naštěstí se všechno vyřešilo a já kupodivu tu štědrovečerní večeři stihla!

Uvažuju, jestli i to, že se vám nedaří, že máte období, kdy se vám všechno, s pardonem řečeno, se*e, jestli to všechno má nějaký hlubší význam. Proč jsou lidi, kterým všechno hladce projde a nikdy se jim nic zlého nestane, a jsou i lidi, kteří si všechno vyžerou do dna. Má tohle nějaký význam, stanou se z nás díky tomu lepší lidi? Zajímalo by mě, jestli tohle všechno ovládá nějaká karma, osud, nebo já nevím co, podle čeho se rozhoduje. A chtěla bych s tím “něčím” hodit řeč. Protože mám vážně pocit, že mě by už mohla vynechat.

A co že jsem chtěla tímhle vším říct? Vlastně ani nevím. Asi jsem vás chtěla jenom poprosit, abyste nezapomínali, že mezi těmi dokonalými instagramovými životy je i ten můj a váš, ten opravdovej, ten kde není všechno růžový a že je to tak oukej. Je skvělý, že se nám občas něco nedaří, a ještě lepší je, když i přesto umíte zase vstát, oklepat se a dokázat něco skvělýho. A já vím, že to zvládnu. A vy taky!


Klára Recmanová

Studentka marketingu. Vypadám o dekádu mladší, než ve skutečnosti jsem. Holka, co věčně neví, co chce. Zpravidla chce to, co nemůže mít, a když to může mít, už to nechce. Věčně sakrasticky mluvící, kávu a psy milující pisálek, co pořád něco datluje do notebooku a následně zase všechno maže. Fotím na Instagram, píšu a neustále se snažím vymyslet a vybudovat něco svýho. Občas jsem i milá. Jmenuju se Klára, těší mě!

2 komentáře

Instagram @bloggersre

Náš Instagram