Bloggers RE

FIALOVÁ? ZOZNÁMTE SA! PREDSTAVUJEME VÁM JEDNU Z NAJMÓDNEJŠÍCH FARIEB ROKA


Je to farba kráľov a nielen tak sa kedysi vravelo, že fialovej je ako šafranu. Nenachádza sa na žiadnej štátnej vlajke. Nie preto, že by sa nikomu nepáčila, ale kvôli tomu, že bola tak drahá. Kedysi sa fialová farba vyrábala zo sekrétu morských živočíchov, ktoré ho produkovali len počas obrany či rozmnožovania. Na 1,5 gramu tejto farby bola potreba spracovať 12 000 morských živočíchov, preto sa fialová stala výnimočnou a nosili ju iba vyvolení. Ako a prečo nosiť túto kráľovskú farbu v roku 2020?

Symbol luxusu, tajomna i sofistikovanosti

Ženy dávajú prednosť skôr červeným a ružovým odtieňom, no dáma vo fialovej róbe pôsobí luxusne a určite sa na chvíľu stane centrom pozornosti. Symbolizuje rozvahu, kreativitu, pokoru a duchovno. Farbou roka 2020 sa síce stala klasická modrá, no spoločnosť Pantone, ktorá každoročne stojí za návrhom a výberom módnych farieb, vyberá vždy k hlavnej farbe aj ďalších 15. Jednou z nich je aj fialová, presnejšie odtieň Grape compote. V našich končinách by sme ju nazvali slivková. YSL tomuto odtieňu venoval celú jesennú prehliadku. Čo sa ale jari týka, módne reťazce akoby roztrhli vrece s fialovými kvetmi. Hlavne jemnejšie a pastelové verzie sú v módnej jari všade prítomné. Fialová je veľkým módnym trendom a nemala by chýbať v šatníku žiadnej fashionistky.

Fialová miluje červenú, modrú i bielu…

Táto farba je sama o sebe výnimočná a kombináciou s príbuznými odtieňmi jej dodáte šmrnc. Už spomínaný YSL kombinoval tmavo fialovú s fuksiovou a horčicovo žltou. Pokiaľ ide o tmavšie odtiene stavte aj na kombinácie s červenou, či ružovou.

Znesie aj odtiene zelenej, modrej, hnedej a béžovej. V jari sa veľmi dobre kombinuje obľúbená pastelová s bielou a smotanovou. Táto kombinácia pôsobí romanticky a nežne. Najväčší boom zažívajú monochromatické outfity. A nevyhli sa ani tejto farbe. Kľudne sa oblečte do fialovej od hlavy až po päty.

Tak čo? Dáte šancu tejto farbe kráľov?


Mária Miháčová

Som aktívna a pracujúca mama na materskej dovolenke. Pred materskou som pracovala ako letuška a doteraz milujem cestovanie. Počas materskej som si založila blog, ktorý sa momentálne venuje najviac móde, mojej vášni od malička. Rada píšem články, tvorím módne outfity, jazdím na koni a objavujem s rodinou nové miesta. Moje motto je: Ži každý deň tak, akoby bol posledný! Nájdete ma na IG alebo na mojom blogu.

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X