GOODBYE LONDON


Tři týdny zpátky z Londýna a teprve teď jsem se dostala k tomu, dodělat poslední článek, i když jsou tyhle travel diaries dost pracný, kvůli opravování a vybírání fotek …, mám na tom stejně největší potěšení, protože tímhle způsobem můžu vzpomínat na ty nádherný dny a jinak řečeno, je prožívám znovu (i když z toho často člověk dostane depresi, protože chce zpátky ;)). Každopádně vás dneska čeká zase kupa fotek z Londýna, proto to nebudu dýl zdržovat a rovnou začnu.

FIRST THINGS FIRST

První věc, na kterou člověk po vstávání myslí, je samozřejmě snídaně. Všechny veganský a zdravý Food Hotspots jsem vám už prozradila v minulým článku, takže se tady nebudu dýl rozepisovat. Každopádně jsme byli na snídani v Grindu a jak sami můžete vidět, bylo to moc dobrý a ten lokál byl sám o sobě taky moc příjemnej!

Borough Market

V Londýně je nespočet trhů a street food stánků, ale Borough Market určitě patří k naším nejoblíbenějším! Jelikož už jsme byly dost najezený ze snídaně, tak jsme si nic nedaly, ale stejně tam bylo všechno, po čem srdce touží. Přes maso, rybu, vegetariánský, veganský, zdravý, sladký nebo vydatný jídla najdete úplně všechno! Já jsem dostala hodně doporučení pro Wokit, kde si můžete jídlo sestavit sami z přílohy (mají dokonce květákovou rýži!), masa nebo tofu a zeleniny. Určitě stojí za návštěvu! Mě osobně taky moc zaujali všechny ty květinářství a moře květin, to jsem samozřejmě musela hned udělat fotku na Insta. 😉

Tower Bridge & Tower of London

Dohromady s Big Benem, je Tower Bridge asi nejdůležitější památka vůbec, takže jsme to samozřejmě nesměly vynechat! Z Grindu a Borough Marketu, což se obojí nachází na protějším mostu, jsme se jednou cestou podél Temže prošly až k Tower Bridge. Když půjdete přímo k Tower Bridge, tak z toho podle mě nebudete mít tolik, protože ten výhled z More London Riverside je lepší než kdekoliv jinde.

The modern district & Sptalfields

Z Tower Bridge jsme šly dál ke Sky Garden, do čtrvrti jménem Spitalfield, na Spitalfields market a dál do Scoreditch. Okolí kolem Sky Gardenu je hodně moderní a businesslike strana Londýna. Každej druhej je v obleku a kravatě a všude kolem jste obklopeni moderníma mrakodrapama. Stejně jako Borough Market, se nám i Spitalfields market moc líbil. Tady se místo normálních stánků, nacházejí Foodtrucky, což dostane ještě vlastní flér. Mají pulled pork, hot dogy, saláty, indický speciality, doughnuty, burger a mnohem mnohem víc. Kolem té haly se nachází malý, sladký obchody, který bych všechny nejraději vykoupila.

The cool site of London – SCOREDITCH

Nedaleko Spitalfields začíná čtvrt‘ Scoreditch, což je úplnej opak ke Sky Garden. Všude je Graffiti, barevný neobvyklý obchody a lokály, perfektní domky na focení a jak asi všude taky, výborný jídlo. Jen tak mimochodem i Cereal Killer Cafe. Módní styl těch lidí tam mě taky moc oslovil, ne, že bych se tak taky oblíkala, ale kde najdete tolik lidí s takhle bláznivýma a šílenýma outfitama pohromadě, jako tam? Má to fakt něco do sebe.

Chelsea and the LOVE door

Ze Scoreditch jsme jsme jely Undergroundem do Londýnské čtvrti jménem Chelsea. Co se mi na Londýně líbí nejvíc, je to, že je jedno do jaké části Londýna jedete, všude je to jiný, specifický a má svou vlastní atmosféru. Chelsea je v porovnání se Scoreditch, hodně elegantní, clean a trochu mi to připomínalo Notting Hill. Tam jsme mimochodem našly i ty růžový LOVE dveře, se kterýma jsem vám outfit už dala na blog.

Time to drink some juice, baby . . .

V 16:00 už by ale byl zase čas na oběd. My jsme vždycky byly tak sytý ze snídaně, že jsme hlad dostaly až odpoledne. Tentokrát jsme se rozhodly pro raw-veganskou juicerii a saláterii Juicebaby. Bylo to fakt moc chutný a překvapivě i sytící, ale detaily k jídlu už ale přeci najdete v článku o veganských Food Hotspotech v Londýně.

And again Camden Town

Jelikož to byl náš poslední večer a my toho chtěly využít do poslední minuty, rozhodly jsme se jet ještě do Camden Town a tam se projít těma bláznivýma ulicema plnýma obchodů a lokálů. Camden má vážně svůj vlastní flér a defitivně stojí za návštěvu! V Pretu jsme si pak ještě vzaly večeři s sebou na hotel, kde jsme si ještě užily večera.

Time to say Goodbye

Ráno jsme musely zase vstávat ve 3:00, šly na Kings Croos a jely autobusem k letišti do Heathrow. Bez kafe bych to asi jinak nedala a malý posilnění v Pretu taky nesmělo chybět. Pár hodin později jsme seděly v letadle směrem zpátky do Rakouska a byl čas, říct Londýnu Goodbye. Ty tři dny byli vážně jedny z nejlepších za poslední dobu a já jsem neskutečně vděčná mým rodičům, za to, že mi splnili můj sen a umožnili tuhle cestu. I když to bylo neskutečně vzrušující, dobrodružný a prostě krásný, bylo to i super vyčerpávající a nějakým způsobem jsem byla ráda, být zase zpátky doma. I když . . . pokaždé, když se podívám na fotky z Londýna, chci okamžitě zpátky. Takže, London, see you soon!

Doufám, že se vám fotky i články z Londýna líbili a já vás tímhle množstvím fotek až moc neobtěžovala, takže mě nechte váš názor, eventuelně jiný tipy na místa a lokály v Londýně vědět v komentářích!


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here