HAIR CARE I REGRET BUYING


Autor: Viki Ceglédyová, vikicegledyova.blogspot.sk

Téma beauty mi bohužiaľ veľa nehovorí. Všetky tie prípravky a značky na trhu sú pre mňa, nie že španielska dedina, v tej by som sa asi vyznala viac, ale rovno nejaká osada niekde v africkej Burkini. Absolútne neviem čo, kedy a ako si napatlať na ksicht, vlasy, chlieb. Za najväčší úspech v tejto oblasti považujem to, že som sa naučila umývať si zuby. Aj keď po poslednej návšteve zubára som zistila, že ani to nerobím správne. Ak už vám však niečo zrecenzujem (neviem či môj subjektívny názor môžem takto honosne nazvať) musí to byť pre mňa buď beauty orgazmus alebo naopak sklamanie, ako keď v kinderku nájdete puzzle.

Stala sa mi taká sranda, že som cestovala do zahraničia a zabudla som si doma svoju hair care od Alterny, ktorú používam už asi 2 a pol roka. Som typ človeka, ktorému keď niečo sadne, tak sa toho len tak nevzdá. Občas podvediem s niečím iným, ale vždy je to len na 2-3 noci a potom mi dôjde, že to čo mám doma je aj tak najlepšie. To máte podobné ako vo vzťahoch.

Situáciu som sa rozhodla vyriešiť rýchlym nákupom v drogérii. Keďže som už dlho nenakupovala inú značku a tobôž nie v drogérii, bola som až zdesená, aký obrovský výber tam majú. Zúfalo som sa prehrabovala v desiatkach značiek a stovkách prípravkov. Kade-tade na blogoch alebo doma v poličke som v minulosti videla šampóny Aussie, tak reku vyskúšam.

Keďže mám suché a zničené vlasy od neustáleho žehlenia, vybrala som si šampón Miracle Moist Shampoo for hair that’s dry, damaged and a bit unhappy. K tomu som hľadala niečo ďalšie a tak som samú seba ukecala na masku 3 Minute Miracle MoistureVeď predsa každý túží po zázrakoch na počkanie. Podľa obrázkov a farby písma som usúdila, že tie výrobky patria k sebe. Hotový beauty blogger zo mňa.

Nikdy predtým som nechápala pojem “smutné vlasy”, ktorý som našla spomenutý dokonca aj na tomto šampóne. Vďaka Aussie to je však už minulosť. Výsledok sa dostavil hneď po prvom použití. Moje vlasy ostali suché, neusmievali sa a ani za toho boha som si ich nevedela nijak schopne upraviť. Asi sa urazili, že čo za blbosť som na ne použila. Raz mi jeden môj kaderník povedal, že pokiaľ nie som spokojná s tým, ako mi vlasy stoja, je to používaním nesprávnych produktov. A ešte taký life hack – pre dosiahnutie najlepšieho výsledku je fajn používať prípravky jednej rady. To sa snažím ako tak plniť.

Aby som nebola taký negativista – tá vôňa je ale že úplne najúžasnejšia. Pripomína mi nejaké cukríky alebo žuvačky. Čo sa týka ceny, tak ja som to kupovala v drogérii, kde je cena trošičku vyššia ako na internete – šampón tuším 149 Kč a tá maska na vlasy 159 Kč. Ale keď pripočítate k tomu poštovné, tak je to asi úplne jedno.

Plusy+

  • dobre pení
  • brutálne voní
  • celkom pekne vypadá

Mínusy-

  • obsahuje silikóny (som sa dočítala, že to je zlé)
  • vlasy ostávajú nepoddajné
  • hrozne vysušuje
  • cena – no lebo za taký zlý šampón by mi bolo aj 27,90 Kč dať veľa

S kozmetikou to je ťažké. Je to príliš individuálna záležitosť a to čo nesadne jednému neznamená, že nesadne niekomu inému. Možno som si len vybrala nesprávnu radu. Vidíte! To je presne to o čom som písala vyššie – milión prípravkov a značiek. V utopistickom svete by existovali max. 3 druhy produktov jednej značky.

Určite vám chcem odporučiť vyskúšať kaviárovú radu od Alterny. Nevravím, že je zázračná a najlepšia a dokonalá, ale mne sa zatiaľ najviac osvedčila. Cena je možno trošičku vyššia, ale určite za to stojí. Treba si len dávať pozor na to, odkiaľ objednávate. Sú stránky kde nájdete 250 ml šampón za 900 Kč ale aj také, kde ho nájdete za 500 Kč. To je dosť rozdiel. Časom, keď som zistila, že ho milujem, začala som si kupovať veľké litrové balenie – oplatí sa cenovo najlepšie.

Ako hovorí filozofia Aussie (to som našla napísané vzadu na maske):
“There’s more to life than hair but it’s a good place to start.”.
Len asi to nerobte s ich produktami. Ale povedali to fakt pekne.

Viki


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here