HEALTHY & VEGAN FOOD GUIDE: COPENHAGEN


Autor: Sandra Slusna, shineoffashion.com

Tak jako při každé naší cestě, tak jsme i v Kodani hodně jedly. Tohle město mě jeho hodně kavárnama a spoustu zdravýma a veganskýma lokálama moc překvapil. A tak jako pro každý město, vám napíšu i všechny tipy na jídla v Kodani. Proto tady všechny moje doporučení pro veganský, hip a zdravý lokály a kavárny v tomto městě!

FAR´S DRENG 

To musíte vyzkoušet: Acaì Bowl, Chia Pudding, café latte s mandlovým mlíkem, The Signature Dish (avokádovej chleba s ementálem a volským okem)

Adresa: Ny Adelgade 7

Menu: Tady!

Tato restaurace je jeden z těch typických brunch lokálů v Kodani. Dostanete lístek na vyplnění a vyberete si více menších pokrmů, které si chcete objednat. Tuto objednávku pak odevzdáte a jen pár minut později dostanete vaše jídlo. Tento koncept mě moc zaujal a je škoda, že u nás něco takovýho není. I ten lokál sám o sobě byl hezky zařízenej a moc příjemnej. Byly jsme tam náš poslední den a byla to ta perfektní závěrečná snídaně!

Atelier September

To musíte vyzkoušet: avokádovej chleba, domácí granolu s grapefruitem a borůvkama a sencha čaj

Adresa: Gothersgade 30

Menu: Tady!

To je asi ten blogerksej lokál v Kodani. Ten výběr tam je sice hodně malej, ale moc dobrej a kvalitní. Ten avokádovej chleba byl asi ten nejlepší, jakej jsem kdy měla a i ten čaj mi moc chutnal. Jediný zklamání pro mě bylo, že neměli žádnž rostlinný mlíko do kafe, ale když nejste vegani nebo nemáte intoleranci na laktózu, tak vám to kafe od mojí mamky můžu vřele doporuřit.

The Union Kitchen

To musíte vyzkoušet: kafe!!! (s ovesným mlíkem), avokádovej chleba, vafli s ovocem a lanyžový hranolky

Adresa: Store Strandstræde 21

Menu: Tady!

Union Kitchen taky patří mezi ty Instagram hotspots v Kodani. Tato kavárna je hlavně známá pro jejich kávu s citátam a motivama. A i když to je trochu klišé: jestli chcete cool fotku kafe na Instagram, tak tady jste definitivně správně! A jelikož byla Union Kitchen jedná z mála kaváren, kde měli 26. prosince otevřeno, tak jsme si tam rovnou daly i oběd. Dobrý to sice bylo, to jo, ale drahý taky, ale tak jako všude v Kodani!

SOULS

To musíte vyzkoušet: lívance, Acaì Bowl, Brunch Deluxe a iced latte s kokosovým mlíkem

Adresa: 3 MELCHIORS PLADS

Menu: Tady!

Souls je kompletně plant based a healthy food restaurace, která se nachází trošku mimo centrum. Ale definitivně se vyplatí tam jet jen kvůli tomu jídlu. 😉 Ta nabídka tam je vážně velká, tak že ta volba pro mě byla fakt těžká. Nakonec jsem se rozhodla pro Acaì Bowl a moje mamka pro ty lívance. Obě jídla byli nám moc chutnaly a i to kafe bylo vážně dobré (ačkoli tak jako všude v Kodani).

GRØD

To musíte vyzkoušet: glutenfree 3 grain porridge, Chia Porridge a café latte s mandlovým mlíkem

Adresa: Jægersborggade 50

Menu: Hier!

Ta ovesná kaše v Grød sice nebyla tak dobrá jako v 26grains v Londýně, ale neměla od ní daleko. Jelikož pochází ovesná kaše původně ze Skandinávie a tento pokrm v Kodani je moc oblíbenej a známej v celým Dánsku, tak jsme to při naší cestě samozřejmě nesměly vynechat. Jejich výběr je vážně velkej a skoro všechno vám na přání připraví vegansky. Já jsem se rozhodla pro jejich glutenfree 3 grain porrudge a jako topingy jsem zvolila sekaný mandle, burákový máslo a sušený maliny. A na ty porce jsou ty ceny na Kodaň přijatelný.

Moller Kaffee og Kokken

To musíte vyzkoušet: kafe, kafe, kafe!

Adresa: Nørrebrogade 160

Tady jsme udělaly jen krátkou přestávku na kafe, ale tenhle lokál mi byl doporučenej i na snídani nebo brunch. Ten princip tam je stejnej jako ve Far´s Dreng, jen tam nemají takovej velkej výběr pro vegany, což byl taky důvod pro to, že jsme tam šly jen na kafe. Ale za to to bylo to nejlepší kafe za tuhle cestu a i lokál tak obsluha byli neskutečně příjemní. Je jedno jestli na snídani nebo rychlý kafe, tato kavárna definitivně stojí za návštěvu!

42raw

To musíte vyzkoušet: celej jídelníček! Ale moji favoriti byli ty lívance, granola bowl, ty sendviče, jejich burger a batátový hranolky! A ta horká čokoláda!

Adresa: Pilestræde 32

Menu: Tady!

Jak to jméno už říká, je 42raw roh-veganský restaurace. Jelikož je všechno na jejich jídelníčku i veganský, tak jsem se prvně vůbec nemohla rozhodnout. To byl i důvod pro to, že jsme v tomto lokálu byly rovnou dvakrát! Poprvé jsme my obě s mamkou měly dva různý sendviče a k tomu jsme si ještě rozdělily batátový hranolky. K tomu jsme si daly čerstvý št’ávy. Druhej den jsme tam byly na snídani a daly jsme si lívance s kokosovým krémem, čokoládovou omáčkou, banánem a borůvkama, granola bowl sestávájící z kešu jogurtu, domácí granoly, banánu, jablka a borůvek, café latte s kešu mlíkem a horkou čokoládu. Všechno, co jsme si tam daly bylo neskutečně dobrý a všechno z toho vám můžu jen a jen doporučit! Bohužel to ale taky bylo hodně drahý…


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno