HLEDÁNÍ PRÁCE / PÁR MOTIVAČNÍCH SLOV


Autor: Dennie, dennieslife.wordpress.com

Dobré ráno, spíš už dobrý večer. Po snídani jsem si udělala kafíčko a přemýšlela jsem, co Vám dneska napíšu za článek. Dneska Vám napíšu něco úplně jiného než obvykle.

Poslední dobou se mi nějak nedaří. Myslím co se týče práce. Z největšího optimisty (mě) se stal největší pesimista. Vše se náhle z růžovoučké barvy změnilo na černou. Víte, co nechápu? Co dělají nezaměstnaní, kteří do práce prostě nechtějí. Já se těším, až konečně začnu zase normálně pracovat. Je to nějaký ten měsíc zpět, co jsem dodělala vysokou školu. Všichni říkali „Jééé, tak když jsi ta inženýrka, tak to najdeš práci hned, ne“?! OMYL! Lidi, vážně přestaňte takhle uvažovat. V dnešní době mi přijde, že titul je prd. Jooo to kdysi, když měl člověk vystudovanou školu, tak o něj měli zájem všichni. V dnešní době je spíše zájem o řemeslné práce, tedy aspoň tak to pozoruji, když každým večerem hledám nabídku práce a posílám životopisy.

Setkala jsem se s názory „A to jako budeš inženýrka a budeš dělat v kavárně“? A proč ne, řekla jsem si. Po krátké chvíli, co mi byl udělen titul Ing., jsem začala nějakým způsobem o těchto názorech přemýšlet a říkala jsem si „Ty jooo, něco na tom bude, přece jsem nestudovala pět let, abych dělala v kavárně, kde vzdělání mít nepotřebuješ“. A tak jsem skončila… byla jsem pozvána na první pohovor, kde jsem postoupila do druhého kola… za pár dní mi přišla odpověď, že raději vzali někoho jiného, kdo na té pozici již pracoval. Jasně, aby mě nemuseli školit, protože všichni si svoji práci chtějí ulehčit.

Absolvovala jsem další a další pohovory, kde vždycky byli nadšení z toho, co dělám a jaké v tom mám zkušenosti, ale vždycky přišlo nějaké ALE. Buď se dotyčný bál o své pracovní místo nebo byl někdo daleko zkušenější a proč vlastně dávat prostor tomu, kdo by se mohl dál rozvíjet, když mohou vzít někoho, kdo má X let praxe, X certifikátů, daleko více zkušeností atp., a ulehčit si opět práci.

Už mě vážně přestalo tohle všechno bavit. Řekla jsem si, že se zaměřím sama na sebe. Ať už se to týče cvičení, blogu, zajímaní se o další aktivity, které by mi mohly do budoucna přinést štěstí při výběru kandidátů na nějaké pracovní místo a x dalších věcí :). Skoncovala jsem opět s tím vším stresem ohledně práce, pohovorů atd., protože bych se každou chvíli zbláznila.

Otázkou je, jestli je to vážně tak těžké sehnat si práci? Proč se pořád mluví o tom, jak jsou lidi líní chodit do práce, že je vysoké procento nezaměstnanosti a raději chodí každý měsíc na ÚP, když jsou tu i lidé jako já a nejsem v tom sama, kteří chtějí pracovat, ale to místo prostě NIKDE sehnat nemohou.

Z toho, že jsem pořád nezaměstnaná jsem byla už zoufalá, a tak jsem začala posílat CV i do firem/společností, kde nepotřebujete mít žádný titul. A možná, že právě některá z těchto nabídek bude tou prací, která mě bude bavit. Včera jsem měla pohovor/schůzku v jednom obchodě s oblečením. K módě mám hodně blízko, půlka mého blogu je vlastně o módě. Strašně bych si přála, aby mi něco konečně už vyšlo. Chtěla bych konečně chodit do práce a zase vydělávat nějaké ty peníze, protože bez těch se v dnešní době neobejdete.

Už ani nehledím na to, že jsem studovala pět let vysokou, abych něčeho dosáhla. Nehledím na to, že pokud mě přijmou někam, kde ten titul není třeba, tak že jsem studovala jen tak, ale hlavní je, že budu mít práci. Možná to bude ta práce, která mě bude bavit a bude mě nějakým způsobem naplňovat 🙂…

Každá věc, která se Vám v životě děje, Vám přináší nějaké zkušenosti a neděje se jen tak, pro nic za nic, VŠE MÁ SVŮJ DŮVOD a pokud ten důvod zatím nevíte, určitě přijde čas, kdy se ho dozvíte. Jen musíte vytrvat.

Tímto článkem jsem určitě nechtěla říct NECHOĎTE STUDOVAT, to rozhodně ne, ale jen jsem chtěla poukázat na to, že když má někdo titul, že to neznamená jsem něco víc (teda já jsem tohle o sobě nikdy neříkala), spíš mi přijde, že když ten titul člověk má, že se práce shání daleko hůř než bez titulu. Víte jak, když už se tedy rozhodnete ucházet o nějaké pracovní místo, kde ten titul není třeba, tak zaměstnavatel dobře ví, že byste práci zvládali dobře, ale jsou tu zase nějaké ALE. Například, že spadáte do vyšší platové třídy, proto raději vezmou někoho jiného, aby Vám nemuseli zaplatit o pár stovek navíc nebo se také bojí, že když Vás přijmou, že prostě za pár měsíců frnknete někam pryč, za lepší nabídkou.

DNEŠNÍ DOBA JE TĚŽKÁ! Ale určitě nezoufejte, buď Vám ta práce spadne z nebe do klína jako mé kamarádce anebo budete muset čekat, ale dřív nebo později najdete nějakou práci, která Vás bude bavit :).

HLAVNĚ DĚLEJTE TO, CO VÁS BAVÍ A NAPLŇUJE. Přeci nechcete každé ráno vstávat s nechutí, že musíte do té práce, že si to tam tedy odsedíte/odpracujete a že se Vám vůbec nechce. Tyhle všechny faktory, ať už se to týče práce nebo jiných věcí, které neděláte rádi, ovlivňuje to, jakou máte náladu během dne, to, jak se díváte na svět, a také to, na jaké stupnici od 1 do 10 jste šťastní.

Mějte se krásně a #BeHappyAlways Vaše dennie :*


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here