Facebook delší dobu vládne sociálním sítím. Možná již nepatří k těm nejvíc cool a někteří lidé ho dokonce označují za dinosaura, každopádně v tomto segmentu má pořád hodně pevné místo. Navíc do jeho stáje patří Instagram nebo WhatsApp, které v průběhu let odkoupil od své tehdejší konkurence. V tomto článku se dozvíte zajímavosti o Facebooku, které jste možná nevěděli.

Facebook byl založen a spuštěn Markem Zuckerbergem v roce 2004. Z počátku byl přístupný pouze studentům Harvardu, minimální věková hranice byla stanovena na 13 let a k dokončení registrace bylo nutné poskytnout svou e-mailovou adresu.

Nyní je po 14 letech existence Facebook nejpoužívanější sociální sítí na světě, kterou měsíčně aktivně využívá 2,4 miliardy lidí. Facebook také vlastní zminěný Instagram a Whatsapp, takže se jedná o největšího hráče v tomto segmentu.

Chcete se dozvědět více zajímavostí o jiných sociálních sítích, jako je například Instagram, YouTube nebo Pinterest? Přečtěte si náš článek, kde najdete zajímavé informace a data o nejpoužívanějších sociálních sítích v roce 2019: 

PŘEHLED SOCIÁLNÍCH SÍTÍ 2019: ZNÁTE JE VŠECHNY?

Ale zpět k Facebooku. Nedávno přišla společnost VizionOnline s novou infografikou o této sociální síti.

Věděli jste všechny tyto zajímavosti? Popřípadě která vás zaujala nejvíce?

Zdroj: VizionOnline.com.co.uk, SocialMediaToday.com, Freepik.com


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here