Bloggers RE

INFOGRAFIKA: HALLOWEEN NEJEN Z POHLEDU STATISTIK A ONLINE TVŮRCŮ


Přestože u nás oficiálně máme svátek Všech svatých a o den později Památku zesnulých, kterou většina lidí zná jako Dušičky, tak se Halloween těší rok od roku větší oblibě. Jak vypadá Halloween u nás nebo v USA a jak moc se promítá do marketingu nákupních návyků lidí?

Hlavně u mladých lidí se stává Halloween čím dál oblíbenější. To se projevuje na sociálních sítích a také v nákupních návycích. Určitě jste hlavně poslední roky zaznamenali zvýšenou koncentraci postů s tématikou Halloweenu na sociálních sítich. U nás na webu zítra navíc vyjde článek s halloweenskými outfity a maskami českých a slovenských online tvůrců a influencerů.

Rovněž jste si pravděpodobně všimli, jak například obchody a supermarkety u nás mění svůj sortiment nebo jak se firmy snaží přizpůsobit svoji marketingovou komunikaci Halloweenu. Pokud vás to zajímá více, tak si doporučuji přečíst například tento článek.

Sám jsem měl možnost zažít Halloween v USA, když jsem tam v letech 2016 a 2017 nějakou dobu žil. Byl to velmi příjemný zážitek a zpestření, na které rád vzpomínám. 

Halloween jsem zažil konkrétně v Madisonu, hlavním městě státu Wisconsin. Nejdřív jsme slavili v ručně vyrobených kostýmech v domě mých přátel, kam jsme byli pozváni na typickou americkou halloweenskou party. Na party dorazili ve vyrobených kostýmech všichni, pili a bavili se mezi sebou. Zkrátka tak, jak to bývá ve filmech a seriálech. Avšak tím to nekončilo a zlatý hřeb večera nás teprve čekal.

Později jsme autem vyrazili na jednu z odlehlejších farem, kde byl Hauted House, neboli dům hrůzy. Tím, že je Wisconsin převážně farmářským státem, tak zde o rozlehlé farmy není nouze. 

Právě na jednu z takových farem jsme dorazili. Už z dálky šlo vidět, že do areálu zavítalo kromě nás spoustu dalších lidí. Po vystoupení z auta jsme šli k pokladnám a už po cestě nás strašili převlečení herci, například Slander Man. Čekali jsme poměrně dlouhou frontu ve stanu, kde hrála nahlas taneční hudba, kterou živě mixoval DJ ve svém halloweenském převleku. V průběhu čekaní nás několikrát postrašil vlkodlak, který mi nakonec spoutal pevnou kobercovou izolepou ruce k sobě a já se ani nikterak nebránil. Říkal jsem si, že to bude aspoň větší sranda.

Konečně se na nás dostala řada a my byli v malé skupince cca 5 lidí včetně mé sestřenky z USA a jejího partnera vpuštěni do pole. Nikdo se moc neměl k tomu jít první, tak jsem se hrdinsky nabídl, že půjdu a tak jsem se svázanýma rukama vyrazil přes pole do prvního komplexu budov. Musím přiznat, že moje hrdinství nebylo v určitých okamžicích uplně dobrý nápad, protože jsem byl první na palbě. Doteď je má zimní bunda i po několika vypráních na levém rukávu zašpiněna od umělé krve.

Několikrát nás vystrašili převlečení herci, atrakce nebo zvukový efekt. Musím přiznat, že to byl fakt super zážitek a v areálu farmy, který obsahoval několik různých komplexů domů, jsme byli minimálně 45 minut. Pokud se někdy rádi bojíte a budete mít možnost, tak doporučuji nějakou takovou atrakci vyzkoušet.

Pokud chcete aspoň trochu nasát atmosféru toho, jak to v mnou popisovaném domě hrůzy vypadalo, tak si pusťte toto video:

Aby však tento článek nekončil tak děsivě, tak se pojďme podívat na to, jak se Halloween projevuje v marketingu a nákupních návycích v USA.

S Halloweenem je v USA spojenq spousta marketingových akcí a lidé v tomto období utrácejí nemalé peníze. Například některé kostýmy nebo výzdoba domů stojí poměrně dost peněz.

V infografice od The Shelf se můžete podívat na různá zajímavá čísla spojena s Halloweenem v USA:

Jak Halloween prožíváte vy a zaujalo vás něco z tohoto článku?

Zdroj: Infografika – The Shelf, úvodní foto – Freepik.com


Ivo Veselý

Influencer marketing a online business jsou mou zálibou i profesí již 5 let. Spoluzaložil jsem BloggersRE, e-shop PresetsOnline.com a podílel jsem se na kampaních například pro ŠKODA AUTO, Milka, Mattoni nebo Akademii věd ČR. Specializuji se na influencer marketing a pomáhám značkám zlepšit to, jak komunikují a prezentují svůj brand směrem k lidem za pomocí influencerů a online tvůrců. Více o mně na mém webu www.happyivo.com

1 komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X