Bloggers RE

INFOGRAFIKA: KOLIK ČASU LIDÉ TRÁVÍ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH?


Podívejte se na veřejnosti kolem sebe a uvidíte lidi se sklopenými hlavami a jejich prsty přejíždějící po displeji. Lidé v roce 2019 tráví na telefonech více času než kdy dříve. A velkou část právě tohoto času tráví na sociálních sítích. Kolik času denně to skutečně je?

Neskutečných 3,48 miliardy lidí na naší planetě používá sociální sítě, což je přibližně 45 % světové populace. A toto číslo s rozvojem dostupnosti internetového připojení neustále roste. Některé země již dokonce začaly budovat speciální přechody pro chodce nebo chodníky pro lidi používající telefony. Takové chodníky najdete kupříkladu v Číne a zmíněné speciální přechody pro chodce jsou například v Austrálii.

60 % lidí uvádí, že je konstatně připojeno k sociálním sítím a 98 % lidí uvádí, že sociální sítě použilo alespoň jednou za poslední měsíc. Lidé tráví na sociálních sítích v průměru 2 hodiny a 23 minut denně!

A kolik času denně tráví uživatelé v průměru na jednotlivých sociálních sítích? Na Facebooku to je 58 minut, na Instagramu uživatelé tráví v průměru 53 minut. Na YouTube to je 40 minut a na Snapchatu uživatelé nechají denně 35 minut. Například Instagram zavedl to, že uživatelům zobrazí, kolik času v aplikaci tráví, a umožní jim si nastavit notifikaci, že na Instagramu jsou například již 45 minut. Tak schválně, kolik času na sociálních trávíte denně vy?

Tuto novou infografiku vydala společnost Famemass a rozšířili tím svoji předchozí infografiku. Původně jsem uvažoval, že bych infografiku ještě trochu rozpracoval a překlopil ji do naší grafiky BloggersRE. Každopádně jsem se nakonec rozhodl ponechat původní infografiku, doprovodit ji svým komentářem a věnovat se tomuto tématu ve více článcích. Jako například v tomto: PŘEHLED SOCIÁLNÍCH SÍTÍ 2019: ZNÁTE JE VŠECHNY?

Zajímavé je také srovnání, kolik času traví na sociálních sítích v jednotlivých světových regionech. U nás v Evropě to je 1 hodina a 57 minut, což je jen o minutu více než v Severní Americe. Zato například v Latinské Americe to jsou 3 hodiny a 12 minut. Nejvíce času na sociálních sítích tráví lidé na Filipínách, v Brazílii, Kolumbii, Nigérii a Argentině.

Zdroj: Famemass, Social Media Today 


Ivo Veselý

Influencer marketing a online business jsou mou zálibou i profesí již 5 let. Spoluzaložil jsem BloggersRE, e-shop PresetsOnline.com a podílel jsem se na kampaních například pro ŠKODA AUTO, Milka, Mattoni nebo Akademii věd ČR. Specializuji se na influencer marketing a pomáhám značkám zlepšit to, jak komunikují a prezentují svůj brand směrem k lidem za pomocí influencerů a online tvůrců. Více o mně na mém webu www.happyivo.com

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X