Bloggers RE

INICIATIVA FÉROVÝ INFLUENCER PŘEDSTAVUJE NOVÝ ETICKÝ KODEX


Čeští influenceři, zadavatelé reklamy, profesionální asociace a akademici pokračují v boji proti neoznačené reklamě, která se často objevuje v příspěvcích vlivných lidí na sociálních sítích. Jak již dříve ukázaly výzkumy Fakulty sociálních věd UK, skrytou reklamu pozná jen jedno dítě z deseti. Ke kodexu se proto připojili známí influenceři, kteří podporují pravidla férové hry. Za vznikem kodexu stojí Platforma profesionální komunikace, která sdružuje firmy, agentury a profesní asociace v reklamě a komunikaci.

Na vzniku kodexu se podílel i Karel Kovář, známý jako Kovy: „S vlivem na sítích by měla automaticky přicházet zodpovědnost, férovost a transparentnost. Obzvláště důležité jsou tyto hodnoty při propagaci produktů, služeb nebo jiné formě placené propagace. Je důležité, aby divák věděl, je-li doporučení placené, nebo nezištné. Obsah ze sociálních sítí se dostává k řadě velmi mladých diváků, pro které pak může být náročné rozeznat nezištné doporučení od zaplacené propagace. Je to také znakem toho, že se tvůrce ani značka za spojení nestydí a nesnaží se nic skrývat. Pokud taková pravidla platí pro časopisy, televize, noviny nebo rádia, proč bychom měli být výjimkou?“ Kovy byl také jedním z prvních, kteří se ke kodexu na stránkách ferovyinfluencer.cz přihlásili. „Přidal jsem se ke kodexu #FEROVYINFLUENCER a budu rád, když mě budou další influenceři následovat, nebo se kodexem alespoň budou řídit,” říká Kovy.

S BloggersRE jsme se na vzniku kodexu podíleli od začátku a máme radost, že vznikla iniciativa, která pomůže kultivovat prostředí českého internetu a sociálních sítí k lepšímu. Na iniciativě se podílela celá řada dalších subjektů jako FSV UK, SPIR, AKA, ASMEA, APRA, agentury Peppermint, Triad, McCANN, GroupM, Elite Bloggers, Svět influencerů nebo Plzeňský Prazdroj.

Ke kodexu se aktuálně přihlásilo více než 30 subjektů. Mezi nimi jsou například HBO, Komerční banka nebo agentury Publisic, Dark Side, Wavemaker, World of Online, Zaraguza, H1, The Hive a platformy pracující s influencery jako Lafluence nebo Indahash. Za influencery například Johny Machette, Tereza Salte a Madeinprg.

Přidejte se taky a pomozte nám udělat český internet lepší: www.ferovyinfluencer.cz

Jak reklamu a spolupráce správně označit?

Záznam z tiskové konference, kde je vysvětleno vše podstatné

Zdroj: ČTK, Tisková zpráva Férový Influencer


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X