Bloggers RE

#INSTA | SPOTS IN LA


Jak ses mohl/a v minulém článku dočíst, loňské léto jsem strávila v Los Angeles. Právě proto bych Ti teď ráda dala pár tipů na spoty, které rozhodně stojí za fotku. Pokud plánuješ nebo chystáš výlet právě do města andělů, čti dál a nech se inspirovat. 🙂

Jestli jsi jako já, tak se shodneme, že jedna z nejlepších částí cestování je možnost pořízení vzpomínek (fotek), které Ti už nikdo nevezme. Fotky, které ukazuješ babičkám a dědečkům, jsou jedna věc, ale ta druhá jsou fotky do Tvého feedu.

Taky se Ti stává, že na konci tripu najednou sedíš v letadle s tak plným foťákem, že nevíš, kterou zveřejnit dříve?

„Je lepší ta fotka zboku, nebo zepředu?“ 

„Je lepší tenhle filtr, nebo tenhle?“

„Ladí mi to do feedu?“

Tak přesně tyto otázky jsem si kladla každý den, díky strávenému létu v Los Angeles, a můj telefon měl co dělat, aby tolik fotek pobral.

Los Angeles, město andělů, město naděje, město bez hranic, ale také město, které nabízí obrovské množství foto spotů. Sepsala jsem pár míst, které za to stojí.

Pustím se do toho rovnou po hlavě, začnu Melrose Ave. Melrose Ave nabízí možnost nakupování, ale také oblíbené kavárničky celosvětově známých celebrit. Už jenom proto patří Melrose Ave k nejznámějším ulicím LA. Ale jedním z dalších hlavních důvodů je právě pestrý a originální street art. Je pravdou, že na Melrose Ave se ve většině případů stane, že na fotku u dané stěny budeš chvíli čekat, protože nejenom Ty chceš mít cool fotku.

The Pink Wall Paul Smith

Wings By Collete Miller

Made in LA

Girls Tour

Druhé místo, kde uvidíš lidi běhat s foťákem a holky bláznivě pózovat, je Lacma Urban Lights, které jsou součástí Museum of Art. Toto místo je tvořeno 202 lampami z roku 1920-1930, které jsou sesbírány z celého LA a uspořádány tak, že si jich nejde nevšimnout.

Řikal někdo La La Land? Griffith Observatory je must see in LA. Město andělů Ti doslova bude ležet na dlani a z druhé strany můžeš sledovat romantický západ slunce s výhledem na Hollywood Sign. Abych se Ti přiznala, v tento moment mi ukápla slza dojetím. Kdo by tento moment nechtěl zachytit svým foťákem, že?

Když jsem už zmínila Hollywood Sign, tak ten stojí za fotku jak zdola, tak zpoza nápisu. Fotka zezdola takový problém není, ale pro fotku nad nápisem, pro tu si musíte doslova dojít. Cesta do kopce pod náporem sluníčka je „trnitá“. No jo, ale hezké fotky nejsou zdarma, že. Aspoň se pod fotkou schovávají pořádné zážitky.

Co se Ti vybaví pod pojmem Venice beach? Já jsem si zprvu představila fancy hotely umístěné podél nádherné pláže. Jediné, co z mé představy byla realita, byla ta pláž. Venice beach je to právé LA. Muscle beach, skate park, street art… Lidi jedoucí na kole, na bruslích po Tobě hulákají, ať jim uhneš z cesty. Lidi bez domova prodávají své výrobky. Je tu spousta tetovacích studií, „zelení doktoři“, kteří legálně prodávají marihuanu. No prostě to stojí nejenom za fotku. Nejznámější spot je pod Venice Sing, kde si musíš vyčkat, až auta dostanou červenou. Poté rychle naběhnout na ulici, dokud nejdou lidi přes přechod, zapózovat a vyfotit.

Z Venice Beach Ti samozřejmě nesmí chybět fotka, jak vystřižená z pobřežní hlídky. Lifeguard budka je každých 100 metrů, ale tuto „rainbow“ najdeš pouze na Venice.

Street Art je v Los Angeles všude, kam se podíváš. Ideální zeď pro insta couple, nebo samozřejmě jen pro Tebe, je přímo naproti nápisu Beverly Hills. Hned po fotce můžeš pokračovat na známou Rodeo Drive, kde se nacházejí obchody s luxusními značkami.

Milovníci hudby tuto stěnu budou zbožňovat. Když se vydáš do Universal Studios Hollywood, což bys určitě měl/a při návštěvě LA, tak se nezapomeň vyfotit u originální stěny přímo na City Walk.

Jsem velký fanoušek ledního hokeje, a proto jsem nevynechala ani zápas Los Angeles Kings. Při cestě na zápas do Staples Center jsem na rohu naproti aréně narazila na tuto stěnu. Ano, křídla můžeš vidět téměř na každém rohu. A ano, na každém rohu stojí za fotku, protože autor všech maleb s křídly, Collete Miller, odvádí při svých malbách neuvěřitelnou práci.

Toto by bylo z mých tipů a rad vše. Doufám, že budou pro Tebe užitečnou inspirací. Přeju Ti krásný čas v Los Angeles a samozřejmě cool fotky. LA Tě rozhodně nezklame.

S Láskou, V.


Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X