Bloggers RE

INSTA ŽIVOT NENÍ SKUTEČNÝ ŽIVOT ANEB 4 BODY, KTERÉ JE POTŘEBA SI UVĚDOMOVAT


Dokonalé tělo, dokonalá tvář, dokonalý vztah, dokonalý život… Jedním slovem INSTAlife. Svět fotek, na kterých se vyjímají ty nejkrásnější chvíle našeho života. Chvíle, které jsou pro nás jakýmkoliv způsobem důležité nebo příjemné, a tak máme touhu sdílet je dál do světa a udělat si takové naše „online album“. Dělá to každý z nás, Instagram se už objevuje v mobilu téměř všech věkových skupin. A proč by ne? Fotky jsou pro nás oblíbené momenty zamrzlé v čase, které nám pomáhají vzpomínat. Ale uvědomujeme si všichni, že opravdový život není na Instagramu? Uvědomujeme si, že lidé dávají na Instagram z 98 % jen to nejlepší ze sebe a ze svého života?

Dokonalé tělo

V dnešní době se čím dál tím více rozmáhá „healthy and fitness lifestyle“. Na Instagramu je spousta fotek krásných slečen a chlapců s pevnými a vytvarovanými těly. Nemají důvod se nevystavovat, pracují na sobě a jejich těla se jim líbí, ale kromě motivace mohou způsobit i nenávist k tělu těm lidem, kteří se takovým tělem pochlubit nemohou. Věřte mi, že polovina těch dokonalých těl vůbec není taková jako na fotkách! Není nic jednoduššího, než být na správném světle, zatáhnout bříško a chytře si stoupnout. Žádné tělo není dokonalé.

Dokonalá tvář

Fotky s dokonalým make-upem a čistou rozzářenou pletí mohou zkazit náladu každému, kdo s ní má jakékoliv problémy. Protože kdo by chtěl vystavovat na internet obličej plný pupínků, že? No, není všechno zlato, co se třpytí. Kromě toho, že už i na mobilu se dá bez problému nastavit funkce „zkrášlení pleti“, existuje docela dost aplikací, kde si jednoduše odstraníte všechny nedokonalosti. A voilà, fotka s dokonalou pletí je na světě.

Dokonalý vztah

Je večer, s partnerem/partnerkou sedíte každý na opačné straně gauče, nálada na bodu mrazu. Při tom projíždíte Instagram, kde vidíte fotky šťastných párů s láskyplnými popisky. To na náladě nepřidá. Je důležité si uvědomit, že hádky jsou běžnou součástí našeho života. Je naprosto přirozené, že se s partnerem či partnerkou občas pohádáte. Samozřejmě pokud jsou u vás rozpory na denním programu, tak asi oba cítíte, že něco není v pořádku. Jinak můžou být hádky i ku prospěchu, na pročištění vzduchu, ulevení si a hlavně, po hádce pak přichází usmiřování. Žádnému páru se nějaké ty konflikty nevyhnou, ani tomu, který na Instagramu vypadá jako dokonalý.

Dokonalý život

Neexistuje! Nic jako dokonalý život není. Každému se občas stane něco nepříjemného, něco bolestného, něco, co ublíží. Může jít o práci, o školu, o osobní život, o zranění, o nemoc… Nikdo z nás se tomu nevyhne. Ani se nesnažme. Všechny překážky, které nás potkají, nás dělají silnějšími a posouvají nás dál!

Většina z vás si všechny tyto body uvědomuje, ale na každého přijde občas špatná nálada, která může přetrvávat, a v tu chvíli je těžké rozumně uvažovat. Ráda bych ale, aby vám dnešní článek pomohl si to připomenout i v těch těžkých chvílích. INSTAlife jsou pouze útržky našeho REALlife. Uvědomte si to dřív, než začnete soudit něčí život pouze ze záblesků na Instagramu.


Vendula Křivánková

Jmenuji se Vendula, ale nikdo mi neřekne jinak než Vendy. Je mi dvacet let a studuji speciální pedagogiku v Praze. Mezi mé zájmy patří cvičení, četba, psaní a klidné procházky v přírodě.

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X