Bloggers RE

INSTAGRAM A MESSENGER SE PROPOJÍ: NOVINKA MÁ UMOŽNIT MILIARDÁM UŽIVATELŮ LÉPE KOMUNIKOVAT

Facebook pokračuje v propojování svých aplikací. Nově si miliardy uživatelů mezi sebou napíší napříč Instagramem a Facebook Messengerem. Přibydou také novinky v podobě nových selfie samolepek, automaticky mizejících zpráv nebo funkce s názvem Watch Together. Pojďme se na novinku podívat podrobněji.

Facebook, který je zároveň vlastníkem populární sociální sítě Instagram a chatovací aplikace WhatsApp, pokračuje v propojování svých aplikací. Toho jsme si mohli všimnout již dříve, když například k názvům aplikací Instagram a WhatsApp přidal dovětek “from Facebook”. Nyní Facebook přichází s jednou ze zásadních novinek, jak své aplikace efektivně propojit a vybudovat jedno prostředí, kde se lidé budou bavit a komunikovat. Uživatelé si nově budou moci psát z Messengeru a Instagram Directu najednou.

Miliardy uživatelů, přes 100 miliard zpráv každý den

To, že je Facebook gigant, je všeobecně známo. Avšak co to konkrétně znamená? Messenger v této době využívají celosvětově přibližně 1,3 miliardy aktivních uživatelů. WhatsApp používá 1,5 miliardy aktivních uživatelů. Každý den je posláno napříč aplikacemi patřící do rodiny Facebook více než 100 miliard zpráv – to je pro zajímavost číselně vyjádřeno 100 000 000+ zpráv každý den. Facebook má v Česku aktuálně přibližně 5,9 milionů uživatelů a 2,8 milionů uživatelů v Česku je na Instagramu.

Jde tedy opravdu o propojení velké masy lidí. Řada lidí by novinku mohla uvítat, protože se Messenger a Instagram Direct stanou na sobě nezávislé a půjde se spojit ještě jednodušeji. „Prakticky dáváme uživatelům možnost dělat něco, co dělat chtějí, napříč aplikacemi,“ říká pro deník The New York Times Stan Chudnovsky, viceprezident divize pro Messenger ve Facebooku.

Video shrnující novinku od Facebooku

Nové funkce, nové možnosti komunikace

Aby byla implementace zajímavější pro uživatele, přichází Facebook s přibližně 10 novými funkcemi, které byly primárně určeny pro Messenger, a ty nyní postupně zapracuje i do Instagramu.

Těšit se uživatelé mohou například na možnost upravení barvy komunikačních bublin, které již známe ze zmíněného Messengeru. Značný potenciál budou mít zajisté tzv. selfie samolepky, které komunikaci mohou zajímavě zpestřit.

Facebook si je vědom důrazu uživatelů na bezpečnost svých komunikací, proto přichází s novinkou v podobě mizejících zpráv, které zmizí automaticky po přečtení druhou stranou. S obdobnou funkcí jsme se mohli v minulosti setkat například u Snapchatu.

V neposlední řadě bude součástí i nová funkce s názvem Watch Together, prostřednictvím které budou moci uživatelé sledovat videa z IGTV, zatímco jsou spolu na videochatu.

Všechny tyto nové funkce vypadají zajímavě, avšak je potřeba počkat, kdy a v jaké podobě se reálně dostanou celosvětově k uživatelům. Facebook prý již brzy začne tyto novinky implementovat a testovat ve vybraných zemích.

Co říkáte na tuto novinku vy? Myslíte si, že svým uživatelům umožní lepší komunikaci?

Zdroj: Facebook Newsroom, The New York Times

Ivo Veselý

Co-founder & CEO

Přidat komentář

.