INSTAGRAM FRIENDLY PLACES IN ROME


Neviem ako vy, ale ja si pred každým výletom detailne prezerám miesta, fotky a čerpám inšpiráciu aby som bola pripravená na prípadné photoshooty. A samozrejme nie vždy to výjde podľa plánu, ale často krát sa zas najlepšie fotky podaria práve spontánne. V dnešnom článku sa s Vami podelím o moje tipy kde, ako a kedy si v Ríme správiť podarené fotky.

Fontana di Trevi

Začnem mojou obľúbenou pamiatkou a to fontánou Di Trevi. Už z fotiek sa mi fonátana veľmi páčila, avšak naživo to je niečo úžasné, je to zatiaľ najkrajšia fontána akú som kedy videla a je nádherná aj v noci, avšak vtedy tam bolo ešte viac ľudí, než doobeda. Keď prídete k fontáne možno sa vám bude zdať, že spraviť si fotku bez ľudí je nemožné, avšak nakoľko je fontána veľká stačí si len nájsť správne miesto, prípadne si naň počkať a fotka bez ľudí je na svete. Pri fotení týchto fotiek tam bolo naozaj veeeľa ľudí, ale na fotkách nemám ani jedného.

Na fotenie k fontáne sme dokonca deň predtým vstali veľmi skoro, práve preto, že som dúfala, že tam bude menej ľudí. A ako to dopadlo? Ľudí tam bolo veľa, fontána bola uzatvorená, nakoľko ju čistili a naokolo behal štáb s kamerami a ešte k tomu nad fontánou ani nesvietilo slnko, čo znamenalo nie len horšie svetlo na fotke, ale taktiež aj zimu, nakoľko sme boli v Ríme v Novembri. Takže tak dopadlo moje historicky prvé vstávanie, kvôli fotkám.

Koloseum

Ani pri tejto veľkolepej pamiatke nie je ťažké mať fotku bez davov ľudí. Mnoho ľudí sa fotí priamo pri Koloseu, čo znamená, že na fotkách majú určite kopu ľudí, avšak časť ľudí vie, že nad Koloseom je kopa miesta, ktoré si stačí len obsadiť a fotenie môže začať. Ide o dlhý múr, ktorý rozhodne neprehliadnete. Je to naozaj vkusný uhol na fotky a miesta je tam viac než dosť. Druhým foto pointom je kopec z druhej strany Kolosea na ktorý si nie som úplne istá či sa môže chodiť, ale v tom čase tam bolo viac skupiniek tak sme to riskli a cvakli si tam takúto couple fotku, síce sa tam hemží zopar ľudí dole,nepôsobí to pre mňa priveľmi rušivo.

Radšej sa uistite či sa na tento kopec smie chodiť, nakoľko v okolí Kolosea je mnoho policajtov a určite nechcete aby vás odtiaľ vyhadzovali ako mňa z Milánskeho Duoma.

Španielske schody

Pri tejto pamiatke žiaľ platí si len privstať, nakoľko sa počas dňa zaplní davom turistov a odfotiť peknú vkusnú fotku vám potom môže dať rozhodne zabrať. Efektné bude ak budete fotiť zdola-nahor, nakoľko bude menšia šanca, že sa vám na fotke objavia ľudia. S týmito fotkami nie som 100% spokojná, nakoľko na prvej sa dole hemží priveľmi veľa ľudí a na druhej v rohu je nejaký ujo. Avšak aspoň máte porovnanie dvoch uhlov.

Záhrada Villa Borghese

je typický instagramový raj. Keby sme mali viac času rozhodne by som sa tu zdržala dlhšie, náš čas sme preto využili na plavbu loďkou na malom jazierku, ktoré je veľmi fotogenické tak isto ako aj celá záhrada.

Castel Sant’Angelo

Pri tejto pamiatke tiež platí, že kvôli efektnej fotke si treba naozaj privstať, nakoľko sa to tam hemží naozaj davmi ľudí. Je dosť pravdepodobné, že sme vychytali zlý deň, nakoľko je to blízko Vatikánu a vtedy tám práve prebiehala nejaká udalosť s Pápežom a bolo to preplnené ľuďmi. Avšak v blízkosti tohto hradu som objavila tento milý kolotoč a cvakla si fotku aspoň tam.

Forum Romanum

Ak si zaplatíte vstup do vnútra som si istá, že si odnesiete viac ako len jednu fotku! Vkusná fotka sa však dá odfotiť aj bez vstupu a to napríklad na takýto štýl. Nikde ani nohy.

Tak toto by bolo z mojich tipov všetko. Dúfam, že sa vám páčili a inšpirovali ste sa pri vašej návšteve Ríma 🙂 Každým výletom, či fotením sa chcem zdokonaľovať a mať fotky s ktorými budem stále viac a viac spokojná 🙂 Ktorá fotka so zverejnených sa ti páčila najviac? 🙂


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here