Bloggers RE

INSTAGRAM SLAVÍ 10 LET: AKTIVNĚ HO POUŽÍVÁ PŘES MILIARDU LIDÍ PO CELÉM SVĚTĚ


Ano, je tomu skutečně tak, Instagramu slaví kulaté 10. narozeniny. Populární aplikace toho za poslední dekádu prožila opravdu hodně. Pojďme si společně připomenout, co vše se od jejího zrodu událo…

Jak to všechno začalo

Instagram vydal první verzi své aplikace v říjnu roku 2010, tehdy byl dostupný pouze pro telefony iPhone. V té době byl Instagram ještě uzpůsoben k publikování čtvercových fotek o rozlišení 640×640 pixelů. Průlomovým se stal rok 2012, kdy Instagram odkoupil za jednu miliardu dolarů Facebook, který vlastní mimo jiné i chatovací aplikaci WhatsApp. V tom stejném roce Instagram spustil aplikaci i pro majitele telefonu s Androidem. 

V roce 2013 se na Instagramu objevila možnost posílat zprávy, aktuálně známá jako Direct. V těchto dnech, o 7 let později, se mimochodem navíc Facebook rozhodl spojit Messenger s Directem na Instagramu. V roce 2014 měl Instagram již 300 milionů aktivních uživatelů a o rok později v roce 2015 dokonce 400 milionů aktivních uživatelů. Instagram se od doby svého založení potýká s několika konkurenty. Jedním ze známějších konkurentů se stal Snapchat. Vývojáři Instagramu na to začali reagovat a v roce 2016 představili nový formát Instagram Stories, který se dobře ujal a stal se běžným formátem pro komunikaci.

V průběhu roku 2017 začala Instagramu růst ještě silnější konkurence. Tou je čínská aplikace TikTok, se kterou Instagram bojuje do dnešních dnů. V průběhu tohoto roku vydal Instagram nový formát krátkých videí s názvem Reels, který je do značné míry obdobou TikToku. Pokud se o Reels chcete dozvědět více, přečtěte se náš článek i s prvními reakcemi online tvůrců.

Instagram pokračuje v růstu

Instagram aktuálně aktivně používá přes jednu miliardu lidí po celém světě. 89 % procent uživatelů je mimo území USA, kde byl Instagram založen. Na Instagramu je přibližně 52 % žen a 48 % mužů. Podle dostupných informací by v Česku mělo být 2,8 milionu aktivních uživatelů a na Slovensku 1,3 milionu uživatelů.

Aplikaci si oblíbilo primárně mladší publikum. Přibližně 67 % uživatelů je ve věku 18-29 let. Pokud vás zajímá ještě více informací, přečtěte si těchto 22 zajímavostí o Instagramu.

Změna ikony k výročí

Možná jste si u řady lidí ve Stories všimli, že Instagram umožnil svým uživatelům si změnit ikonu aplikace na starší varianty. Stačí spustit aplikaci, jít na svůj profil a jít do menu. Následně běžte do nastavení a posunujte prstem směrem dolů. Vyrolují se konfety s nabídkou změny ikony. Poté stačí ikonu jen vybrat a potvrdit.

Dokážete si představit svůj život bez Instagramu? Kam myslíte, že se bude ubírat jeho budoucnost?


Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI