Bloggers RE

INTUÍCIA: NAUČTE SA POČÚVAŤ SVOJ INŠTINKT


Každý z nás má intuíciu! Niektorí však počúvajú svoj vnútorný hlas lepšie než ostatní. Ako sa naučiť využiť svoju intuíciu pre svoj prospech a svoje rozhodnutia?

Poznáte ten pocit – stane sa niečo, čo ste predpokladali. Váš vnútorný pocit vás na túto situáciu pripravil. Nemôžete to presne vysvetliť, ale viete, že je to ona – intuícia. Ak sa rozhodnete ju počúvať, môže to zmeniť váš život a otvoriť vám úplne nové dvere. Čo presne však je intuícia?

Čo je intuícia?

Intuícia nie je nijakým zvláštnym darom, s ktorým sa rodia iba vyvolení. Každý jeden z nás má intuíciu. My ženy sme ale vybavené lepšie než muži. Prečo? Naša myseľ je rozdelená na dva systémy. Na jednej strane mame analytický systém, ktorý funguje pomaly, ale robí premyslené a starostlivé rozhodnutia. Druhy systém je inštinktívny. Podvedomie, ktoré rýchlo spracováva informácie a potom ich odovzdáva ako intuíciu. Stretli ste sa s niekým a už na prvý dojem vám bol sympaticky? Intuícia! Ale ako ju vytrénovať tak, aby sa aj nováčik naučil počúvať svoj vnútorný hlas? Tu je 5 tipov na silnejšiu intuíciu.

1. Počúvajte!

Vaša intuícia s vami neustále hovorí. Ale ak nepočúvate, nemôžete ani nič prijať. Často sme zaneprázdnení, že si ani nevšimneme, čo sa odohráva v našom vnútri. Preto začnite počúvať a sledujte svoj vnútorný hlas. Všímajte si a registrujte, čo sa deje vo vašom vnútri. Sústreďte sa na prítomnosť a na tie skutočnosti, ktoré robíte v súčasnosti. Všetko potrebuje svoju prax.

2. Nekritizujte sa!

Každý z nás má v hlave niekedy ten hlas, ktorý musí neustále niečo komentovať. Nič pozitívne, len kritika, odsudzovanie a výsmech. Ak chcete vylepšiť a trénovať svoju intuíciu, skúste na chvíľu tento hlas ignorovať.

3. Venujte pozornosť svojmu okoliu

Inštinktívny systém kombinuje informácie, ktoré dostane zvonka, s vašimi predchádzajúcimi skúsenosťami a z nich potom vyvodí rady pre vaše rozhodnutia. Čím viac informácií dostane od životného prostredia, tým presnejšia môže byť odpoveď na vaše otázky.

4. Spite sladko

V snoch vaše podvedomie spracúva informácie, ktoré zhromažďuje cele dni. Čo znamená, že obsahujú veľa údajov o vás. Venujte pozornosť svojim snom, pretože vám môžu poskytnúť veľa “inputov”. Niekedy si ráno na sny už neviem spomenúť, preto som si začala písať, čo som snívala, hneď po tom, ako sa zobudím. 

5. Buďte kreatívni

Kreatívne činnosti ako je maľovanie, kreslenie alebo písanie nechajú váš analytický systém na chvíľu oddychovať. Takže intuícia má viac priestoru na rozvoj a vy ju môžete počuť oveľa jasnejšie. Mimochodom, príroda má podobný účinok. Takže bežte von!

Mali by ste teraz naslepo veriť vášmu vnútornému pocitu?

Samozrejme, že nie. Intuícia je jedným z nástrojom, ktorý vám v niektorých situáciách poskytne dôležité informácie. Napriek tomu je dôležité nájsť zdravú rovnováhu medzi racionálnym a intuitívnym. Len s dobrou kombináciou racionality a intuície ste schopní urobiť tie najlepšie rozhodnutia pre vás. V závislosti od situácie musíte pomer týchto dvoch prvkov upraviť sami.

Ako to máte vy s vašou intuíciou?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X