Autor: Veronika Tučková, saskiegreen.blogspot.cz

Byly dny, kdy jsem se neměla ráda a byly tu i dny, kdy jsem se ráda měla.
Dny, kdy jsem nenáviděla tu osobu, kterou jsem, dokázala jsem jen sama sebe kritizovat a utápět se ve vlastním smutku, že nikdy nebudu taková a maková. Pak dny, kdy jsem se smála, měla dobrou náladu, při pohledu do zrcadla jsem se dokázala i pochválit, že vypadám dobře a měla jsem se prostě jednoduše ráda. Někdy to šlo samo a jindy zase hrozně těžko.

Myslela jsem si, že být sama sebou je něco špatnýho, protože jsem se neměla ráda a všechno mi na mně vadilo. Hledala jsem jen chyby, nedostatky a trpěla nízkým sebevědomým. Myslela jsem si, že se budu muset smířit s tím, jaká jsem. Až později mi došlo, že to můžu změnit.  Že vše můžu začít napravovat a ne se tomu vyhýbat nebo to odkládat. Nestačí si jen něco přát změnit, musíte i něco začít dělat.
Jednou jsem si prostě řekla, že se pokusím být sama sebou. Ne tou Verčou, co se hned kvůli všemu naštve, ne tou, která hned na všechno nadává a pořád si jen stěžuje, ale tou Verčou, která je kamarádská, milá, optimistická, baví se, užívá si života každým douškem a je prostě svá a neřeší zbytečnosti.

Ano, je důležité se mít rád. Každý by se měl mít rád. Ale není to jednoduché. Často nad tím přemýšlím. Nad sebou, nad svými vlastnostmi, nad tím, jak vypadám. Někdy bych chtěla být jiný člověk. Na co sáhnu, to pokazím (občas). Jsem nešikovná (jak na co). Jsem rozmazlená (trošku, bohužel). Jsem urážlivá a pořád si na něco stěžuji (to už se hodně zlepšilo). Ano, za tyhle vlastnosti se nemám ráda. Ale na druhou stranu jsem empatická, milá, kamarádská, upřímná, pečlivá, mírumilovná a další věci, za které se musím pochválit.
Uvědomuji si, že sama se sebou trávím 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jen já a moje mysl. Možná nemá cenu měnit to, jaká jsem. Spíš se jen snažím být lepší a lepší verzí sebe sama. Chci, aby se mi se sebou lépe žilo. Když se sebou budu pořád nespokojená, bude to mít nejen dopad na okolí, ale taky na mě.

Hlavně se k sobě a ke svému tělu chovám hezky, jednám se sebou férově a taky si už dávno neubližuji. Tímhle článkem chci říct, prosím, neubližujte si. Mějte se rádi. Netrapte svoje tělo zbytečným hladověním nebo naopak přejídáním. Žijte v rovnováze. Dělejte, co vás baví a co vás naplňuje. Odměňujte se. Buďte šťastní. Buďte milí sami k sobě.
Be kind to yourself. #bekind #bekindtoyourself #zanormalniholky

Jak to se sebou máte vy? 🙂


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here