Naprosto přesně si vybavuji ty smíšené pocity, když jsem klikla na ikonku STÁHNOUT a o pár sekund později mi na displeji mobilu vyskočilo růžové logo aplikace, která v posledních letech hýbe světem (nebo aspoň mojí sociální bublinou). No dobrý Terezo, právě jsi udělala to, nad čím jsi vždycky ohrnovala nos. Tinder? Ten je přece jenom pro zoufalky, pff. No, vítej mezi nimi. Ale ne, nedělejme ukvapené závěry, jen se přesvědčím o tom, že je to fakt blbost a s čistým svědomím appku pošlu zpátky tam, odkud přišla.

Připojit přes Facebook? Hm, to radši ne, ještě by se moje bejvalá třídní dozvěděla, že její žákyně, do které vkládala všechny své naděje, skončila na laciné seznamce. Raději zvolím telefonní číslo. Jméno, datum narození a teď to přichází: výběr fotek. Jednu elegantní v sáčku, pak taky fotku z fitka (nejsem žádná buchta z gauče, že jo), no a přidáme ještě jednu s Aperolem, jakože party girl! Pak už zbývá jen nastavit věkový limit. Píšu „jen“, ale on je to docela oříšek. Od oka tam střelím 22-26, oblast vyhledávání nastavím na 60 km a děj se vůle boží.

Vyskakuje na mě první potencionální princ na bílém koni. Princ to není ani se zavřenýma očima a ani toho koně nemá. Nic, křížek a jedeme dál! Po pár minutách propadám zoufalství. Já jsem v tom nastavení musela udělat chybu, jinak to není možný. Neodklikla jsem třeba: Seřadit od nejzoufalejších a divně vyhlížejících? To by odpovídalo. Swipe right se zatím nekoná.

Oukej, navyšuji věkovou hranici na 23-26, třeba se vyhnu pubertálním jedincům s kočičkovým filtrem. Ha! Já věděla, že tudy vede cesta. Výběr už začíná bejt zajímavější (nebo já zoufalejší?). Dobře, Simone (23), máš mít můj první swipe! Tramtadadá „You have a new match!“ díky, díky, gratulace přijímám později. První propojení odstartovalo maraton křížků a srdíček. Nakonec se z Tinder transu proberu, když už je venku tma a přijdu si trochu jako gambler nebo tak něco. Každopádně 20 shod je doma a já můžu jít s klidným svědomím spát.

Jestli jsem po ránu čekala nabídky k sňatku nebo romantické básně, sekla se moje představa asi tak o 378534 %. Nabídky by tam byly, k sňatku sotva. Ale koukejme se na sklenici jako na poloplnou! Vyhnuly se mi tzv. dick pics (a to je úspěch)! Pár nudnejch small talk, ze kterejch se mi chce jít znova spát, pár rádoby vtipnejch poznámek. Asi bych měla smazat tu fotku z fitka, fráze „Je vidět, že na sobě fakt makáš“ se slizkým smajlíkem už mi začíná lézt krkem. Pak je tu pár velmi originálních Ahoj ☺ v horším případě „Ahoj kočičko ☺“ (jdu zvracet). No nic, promažu to a třeba tam někdo zbyde.

Za jackpot považuji cca 5 jedinců, se kterým si postupem času vyměním Instagram, na kterém by se měla rozvinout smysluplná konverzace. Chyba lávky, po otázkách typu „Co děláš a jak se máš“ mám chuť smazat nejen Tinder, ale i všechny sociální sítě. Nakonec se z nudy pouštím do konverzace s Danielem (23) a po pár dnech přemlouvacích manévrů se rozhoduji, že s ním zajdu na skleničku. O tom, jak se mi motala hlava ze skleničky Pálavy a přišla jsem domů zmoklá od hlavy až k patě, vám povyprávím zase příště, ale věřte, že to byl skutečně “zážitek“.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here