Zákon přitažlivosti, afirmace, pozitivní myšlení – to jsou oblasti, na které se v posledních letech zaměřuji. Dlouhou dobu jsem pracovala na pozitivních myšlenkách a celkově na pozitivním způsobu života, ale bohužel se to stále nedařilo na sto procent. Časem jsem pochopila, že jsem svým myšlenkám dostatečně nevěřila, a proto se nikdy nestaly skutečností. V posledních dvou letech přicházím na kloub afirmacím a v dnešním článku se s vámi podělím o krátký návod, jak na ně.

Co jsou to afirmace?

Afirmace jsou krátké věty, tvrzení a myšlenky, které mají ovlivnit realitu. Používáním afirmací můžete velmi snadno ovlivnit váš život. Afirmace totiž posilují, ovlivňují a zhmotňují životní cíle, proto jsou perfektním nástrojem pro změnu. Že to funguje si musíte potvrdit každý sám na sobě.

První krok začíná uvědoměním. Vše je možné.

Důležité je přijímat to, co vaše mysl produkuje. Přijmout všechno, co se honí ve vaší hlavě, je základ pro to, abyste mohli vytvářet takové myšlenky, které vás nasměrují tam, kam chcete.

Přijmout sami sebe

Příjmout sami sebe je další důležitý bod, bez kterého se neobejdete. Ono vše souvisí se vším. Pokud budete vnímat a uvědomovat si, jací jste, budou vám jasnější i vaše potřeby a cíle.

Intenzita používání afirmací

Doporučuji používat afirmace co nejčastěji a pravidelně, aby je vaše mysl co nejrychleji přijala za své a mohla s nimi postupně pracovat. Tím, že změníte vaše vnitřní podvědomí a přesvědčení, začnete postupně měnit i realitu. Naprostý základ je propojení všech vašich tvrzení s pozitivní emocí. Afirmace můžete aplikovat na každou oblast vašeho života. Životní partner, sociální postavení, zdravotní stav, práci, opravdu na cokoliv. Pokud doopravdy toužíte po lepším životě, musíte být ochotni změnit své myšlení. Změnit slova, která používáte.

Ovládněte svou mysl, tím ovládnete i svůj život.

Zákon přitažlivosti

Pomocí afirmace jednoduše aktivujeme zákon přitažlivosti. Co vysíláte, to dostáváte. Dává to docela smysl, že? Jak už jsem zmiňovala výše, je důležité, aby se afirmace propojila s pocity, tím vyšlete vibraci, která je v souladu s vaším cílem. Vaše osobní vibrace se zvyšuje a začínáte do vašeho života přitahovat přesně to, co chcete. Vaše emoce = zákon přitažlivosti.

Jak správně vytvářet afirmace?

  1. Afirmace musí být použita v přítomném čase, například “jsem zdravý”, “jsem šťastný”, atp. Pokud by byla použita v budoucím čase, nic se nestane. Musíte svůj mozek přesvědčit o tom, že se to už děje, právě teď a ne někdy v budoucnu!
  2. Afirmace musí být použita pouze kladně, nikdy nevyslovujte jakoukoliv afirmaci v záporu. Zákon přitažlivosti vám pošle to, na co se zaměříte.
  3. Afirmace by měly být krátké a výstižné.
  4. Afirmace přichází z vás, musí být spojena s pozitivní emocí, na to nikdy nezapomeňte. Musíte cítit a vnímat svou afirmaci – JSEM ZDRAVÁ!
  5. Každé své vyřčené afirmaci musíte věřit, pokud jí neuvěříte, níkdy se nevyplní.
  6. Pokuste se afirmaci používat několikrát denně. Takový malý tip – napište si afirmaci na papírek a vylepte si ji po bytě, aby byla pořád na očích.
  7. Nezapomeňte na to, že afirmace fungují jen a pouze tehdy, pokud se při jejich opakování cítíte lépe než předtím.
  8. Afirmace nemusí být tajemství, právě naopak! Klidně se o ni podělte s přítelem, kamarádkou… čím víc budete o pozitivní myšlence mluvit, tím víc se stává reálnou.

Já a afirmace

I já mám smyšlenky a oblasti, na které se zaměřuji pomocí afirmací. V poslední době myslím každý den na afirmaci zdraví. Teď mnohem víc, když jsem zdraví na chvíli ztratila. Jsem zdravá, jsem plná energie, to si opakuji několikrát denně. Díky afirmaci a zákonu přitažlivosti jsem si našla partnera. Ano, přesně takhle jsem si přivolala do svého života svého úžasného muže. 

Marcus Aurelius napsal citát, který mě doprovází každý den „Štěstí tvého života záleží na druhu tvých myšlenek“. S tímto citátem se naprosto ztotožňuji, kdykoliv mě napadne negativní myšlenka snažím se ji obrátit v pozitivní. Bohužel každý máme někdy špatný den nebo se něco ne dobrého stane… cokoliv. Právě proto je dobré najít tu pozitivní část i v takovém dnu. Samozřejmě stále toho nemůžeme hodně ovlivnit, na druhou stranu je spousta oblastí a věcí, které ovlivnit dokážeme a na ty bychom se měli soustředit. Jsou to možná malé věci, ale i ty mohou razantně změnit život.

Jaké afirmace používáte vy a fungují vám?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here