Autor: Vee, yourvee.blogspot.cz

Nevíte, jak dál? Nevíte, co dělat? Nevíte, jak se rozhodnout? Mnohdy je těžké začít žít od znovu. Chce to hodně odvahy a hlavně motivaci, chuť jít do něčeho nového. O motivaci píšu neustále, a pokud čtete mé články pravidelně, možná jste už pochopili, jak na to. Mám své vlastní 3 body motivace, která mě vždy posune vpřed.

Představme si, že jsme v životě, který je nám diktován někým jiným. Uvědomíme si, že je to špatně, začínáme si stanovovat vlastní cíle, vlastní sny, začínáme přemýšlet o naší budoucnosti. Následně si řekneme, že kašleme na život podle druhých, ale chceme žít ten svůj. Ale jak si plnit své cíle?

Jak si plnit své cíle?

Správné rozhodnutí.

Mnoho z nás zůstává ve stejné situaci, na stejném místě, stejně zaseknutí, protože mnohým z nás diktují život jiní. Nežijeme podle sebe, nejsme sami sebou. A proto bychom si měli správně rozhodnout to, co doopravdy chceme. Chceme žít podle sebe, nebo podle ostatních? Rozhodnutí si promyslete a popřemýšlejte, zda by mělo špatné dopady, nebo naopak ty dobré. Další věc je to, že si za tím rozhodnutím musíte stát, dodržet a splnit ho. Nakonec, když přizpůsobíte život podle sebe, je to úleva, věřte mi, vím, o čem mluvím.

,,Cíl bez plánu je pouze přání.”

Zahoďte růžové brýle a začněte pro své přání něco dělat. Každý den se k němu posouvejte, dělejte pro něj cokoli, kdykoli a kdekoli. Věřte mi, že to opravdu jde. I když mnohdy je cesta k cíli těžká. Ale pořád méně těžká, než plnění cílu bez plánu. Pomáhá si svůj cíl a cestu k němu, čili plán, napsat na papír, promyslet ho a dát si ho na oči někde, kde se díváte vážně dennodenně. Tím místem může být například nástěnka. Zvažte každou cestu plánu.

Určete cíl, pak zhodnoťte příležitosti, pak vytvářejte strategie, rozpracovávejte detaily. Buďte kreativní.

Pevná vůle a sebevědomí? Bez pevné vůle a sebevědomí ani ránu.

Umět říkat ne. Na začátku článku jsem se zmínila, že si musíme “dupnout” a začít žít tak, jak chceme my, ne jak chtějí ostatní. Je to náš život. My máme své sny, které si chceme splnit, a proto musíme říct ostatním: ,,Ne! Já si plním své sny, né ty ty mé!” a začít myslet taky na to, co chceme my. A za tím, co si řekneme, si musíme stát. Za svá rozhodnutí, za svůj názor musíme bojovat.

Musíme si věřit, abychom něčeho dokázali. Věř, běž, dokážeš. Toto “pořekadlo” vysvětluje své a známe ho všichni. Ale dodržuje ho každý, kdo má své sny?

Pozor na energii.

Všeho moc škodí, to také víme všichni. Ale měli bychom mít také na paměti své zdraví. Ničeho se nemá přehánět. Měli bychom vnímat své tělo, reagovat na signály, které nám dává, kterými nám říká, že už jsme moc přepracovaní. Mně se tohle těžko říká, i když mám svá omezení, slabiny, tak jsem pořád ta tvrdohlavá Vee, co si nedá říct a dělá si věci po svém. Takže myslete i na zdraví!

Závěrem bych Vám chtěla popřát, ať si splníte všechny své cíle. Protože nám pomalu kalendář ukazuje další rok, tak proč třeba nezačít hned prvním dnem v roce? Ale nezapomeňte, že si za tím musíte stát – ,,Cíl bez plánu je pouze přání.”

Máte i Vy nějakou metodu, která Vám dodává potřebou motivaci k životu? 

Vee


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here