Bloggers RE

JAKÁ MÍSTA NAVŠTÍVIT V BARCELONĚ


Autor: Lucie Srbová, stylewithoutlimits.cz

Konečně jsem navštívila město, o kterém jsem tak dlouho snila. Nevím, proč mi to trvalo tak dlouho, ale nakonec jsem se tam přece jen podívala. S kamarádkami jsme si zarezervovaly pokoj kousek od centra a vydaly jsme se do srdce Barcelony. A kam šly naše první kroky? Jsou dvě věci, které miluju. Moře a jídlo. Tedy spíš jídlo a moře. Jídlo vždycky vyhraje (tedy pokud není v moři Tom Hiddleston, v tom případě může jít jídlo k čertu 😀). Jelikož ale moje kamarádka nikdy neviděla moře (tedy kromě v televizi a to se nepočítá), šly jsme na pláž. A bylo to skvělé. Stačila jen hodina a člověk se cítil nabitý energií (a v mém případě to stačilo na spálení). Stačila chvilka a já se zamilovala. Do Barcelony.

Brunch & Cake je boží!

Jak už jsem zmínila, miluju jídlo, takže bylo nutné dojít si na nějaký skvělý brunch, Nikdo z nás v Barceloně před tím nebyl, a proto jsme potřebovaly pomoc. Instagram. Nevím, jak vy, ale já používám Instagram dost často. Ne jen na nahrávání vlastních fotek, ale také pro inspiraci. A to platí i v případě, že hledám dobrou restauraci nebo kavárnu. O tomto místě už jsem slyšela od ostatních blogerek a všechny fotky vypadaly skvěle. Musely jsme tam jít. A tak jsme šly. Nebylo to daleko od našeho ubytování a místo jsme našly poměrně snadno. Už z dálky jsem viděly frontu lidí, kteří trpělivě čekali na jejich skvělé jídlo. Počkali jsme asi 10 minut a stálo to za to. Jídlo vypadá na talíři nádherně a je strašně dobré. Kombinace chutí, které by mě nenapadly, ale přesto fungují! Vážně vám Brunch & Cake doporučuji!

Cestovala jsem s architektkou, což je skvělé a zároveň strašné. Nechápejte mě špatně, mám jí hrozně ráda, ale když mi ukazovala úplně obyčejný (aspoň podle mého názoru) strop a povídala o něm hodinu (dobře asi to bylo pár minut), jak je to úžasné, moc jsem nechápala. Díky ní jsem se ale podívala na skvělá místa a nic mi neuniklo.

La Pedrera

Když jsem stála na střeše Gaudiho budovy La Pedrera, cítila jsem se jako v jiném světe. Architektura byla tak divná a zároveň krásná. No a ten výhled, ten byl dech beroucí. Pokud se do Barcelony dostanete, určitě se tam běžte podívat. My jsme si koupily lístky na místě a neměly jsme sebemenší problém dostat se dovnitř. Když jsem ale šly kolem další den, bylo tu už docela plno, takže doporučuji koupit lístky předem. Nebo se připravit na čekání.

Zmínila jsem, že mám ráda jídlo? Jedno místo, které si nesmíte nechat ujít, přestože třeba nemilujete jídlo, tak jako já, je tržnice Mercat de La Boqueria. Není to tady jen o jídle, ale i o atmosféře. To místo je plné energie a všechno kolem vás je tak čerstvé. Můžete to zkusit jejich ovocná smoothie, zakousnout se do jahod s čokoládou nebo si pochutnat na mořských plodech. My jsme si sedly k jednomu ze stánků a pochutnaly si na mořských plodech. Chobotnice, krevety, oliheň.

Bylo by bláznivé jet do Barcelony a nenavštívit Sagradu Familia. A hádejte co? Nám se to málem stalo. Myslely jsme si, že lístky koupíme na místě a rezervace není na místě. Jak jsme se mýlily! Dostaly jsme lekci, když jsme dorazily do parku Güell, kde nám zdvořile řekli, že se dovnitř ten samý den určitě bez lístku nedostaneme. Tak jsme rychle zapnuly data a hledaly lístky do Sagrady. Ještě jich tam pár bylo na další den, takže jsme je hned koupily. Sagrada vypadá z venku dobře, ale na zadek jsem se z toho neposadila. Je teď už dlouho pod rekonstrukcí, takže nic moc. Ale vevnitř, to je o něčem jiném. Neskutečná nádhera, která se nedá popsat, prostě to musíte vidět. Takže si nezapomeňte koupit lístky předem!

Jaké je vaše oblíbené místo v Barceloně?


Lucie Srbová

Česká blogerka, která miluje cestování a módu.

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram