Bloggers RE

JAKÉ KNIHY NÁM PŘINÁŠÍ MĚSÍC ČERVENEC?

Po červnové nabídce jsem si pro vás opět připravila další knižní tipy. Tentokrát jsem se zaměřila na ženské spisovatelky, ale zato jsem vybírala opravdu ze všech žánrů – od dystopie přes romantiku až k rodinnému dramatu. Tak se na to pojďme podívat!

Katie M. Flynn – Společníci 

Kalifornie je uzavřena do karantény kvůli vysoce nakažlivému viru. Obyvatelé jsou izolováni v mrakodrapech, z kterých nesmí vyjít, ale do nich mohou vstoupit pouze mrtví. Všichni společníci jsou však duševním vlastnictvím společnosti Metis, jíž se podařilo stvořit zcela novou společenskou třídu — třídu jednotlivců řízených povelem bez jakýchkoli práv či svobodné vůle.

Šestnáctiletá Lilac je jednou z těch méně šťastných, skončí v pronájmu cizí rodiny. Když ale zjistí, že je schopna vzdorovat povelům, tak uteče. Jejím cílem je najít ženu, jež jí vzala život. Rebelský čin Lilac spustí řetězec událostí, které se přeženou ze San Francisca přes Sibiř až k samému cípu Jižní Ameriky.

Lizzy Dent – Nevinný záskok

Birdie a Heather jsou nejlepší kamarádky a spolubydlící. Heather je zodpovědná a má v životě jasno. Birdie je nerozhodná a neví, co se svým životem.

Když se Heather vydá s novou lásku do Itálie a zruší tak vysněnou letní práci someliérky ve Skotsku, rozhodne se za ni Birdie zaskočit. Přeci to nemůže být tak těžké, aby to Birdie nezvládla. Dokáže obalamutit bohaté zákazníky při servírování vína, kterým vůbec nerozumí? Zvládne se současně i neprozradit před hezkým kuchařem Jamesem, jež se jí opravdu líbí?

Emma Stonex – Strážci majáku

Román je inspirovaný skutečnou událostí ze 70. let 20. století, kdy z odlehlého majáku na pobřeží Cornwall zmizeli tři jeho strážci, i když dveře zůstaly zevnitř zamčené.

O dvacet let později ženy, které po strážcích zůstaly, bojují s tím, jak žít dál. Helen, Jenny a Michelle měla tragédie spojit, místo toho je rozdělila. Když k nim přijede spisovatel, který se záhadu snaží objasnit, přináší jim i možnost vyprávět jejich verzi příběhu. Pravda ale může začít vycházet na povrch, jen když se pozůstalé postaví svému nejtemnějšímu strachu.

Sally Hepworth – Tchyně

Lucy poznala svou tchyni před pár lety. I když k ní byla přátelská a milá, věděla, že Lucy neschvaluje a pro svého syna by chtěla někoho jiného. 

Nedávno se našlo tělo tchyně a s ním i dopis na rozloučenou, kde píše, že raději zemře takhle a nebude muset svádět boj s rakovinou. Avšak při pitvě se žádná rakovina nepotvrdí, místo toho jsou odhaleny stopy jedu a udušení. Je jasné, že rodina něco tají. Kdy všechno to tajnůstkaření skončí?

Nalákala jsem vás na nějakou červencovou novinku, nebo se chystáte na jinou autorku? Dejte nám vědět!

Adéla Václavíková

Article Editor

Přidat komentář

.