Bloggers RE

JAKÉ KNIHY NÁM PŘINÁŠÍ MĚSÍC DUBEN?

Po březnové nadílce plné románů přichází aprílová várka knižních tipů, ve které si své najde opravdu kdokoli. Na jaké knihy se můžeme těšit v dubnu?

Julie Clark – Poslední let 

Thriller popisující život vdané Claire, která má hezky vyšlapanou budoucnost a bydlí v nádherném domě – co by to mohlo zkazit? Manžel ji nechá sledovat, aby měl pod kontrolou její život, jelikož jako významný politik si nemůže dovolit nějaký zkrat. To ale netuší, že se Claire chystá utéct.

Claire na letišti potkává Evu, ženu s podobným osudem. Vymění si letenky a zamíří úplně do jiných destinací, než původně chtěly. Doufají v nový začátek, ale doletí vůbec na své konečné místo určení?

Rebecca Serleová – Za pět let

Skvělá právnička Dannie Kohanová má na otázku, kde chce být za pět let, pečlivě připravenou odpověď – po boku svého novomanžela s úspěšnou kariérou. Jenže když se jednoho dne probudí, je najednou v jiném bytě, s jiným zásnubním prstenem na ruce a vedle úplně jiného muže. V pozadí běží televizní zprávy a ona si všimne data. Je to sice tatáž noc, 15. prosinec, ale o pět let později. Ocitla se v roce 2025.

Po velice intenzivní a šokující hodině se Dannie těsně před půlnocí vzbudí zpátky v roce 2020. Dannie je rozhodnutá tenhle “zážitek” ignorovat, avšak po necelých pěti letech potká onoho muže ze snu ve skutečném reálném světě. 

Alena Mornštajnová – Listopád

Román české autorky, která polemizuje nad tím, jaký bychom vedli život, kdyby listopad 1989 dopadl jinak. 

Marie Hajná je kvůli účasti na demonstracích zatčena a odsouzena na dvacet let za mřížemi. Příjímá fakt, že už nikdy neuvidí své děti a jediné, co udržuje jejich kontakt, jsou dopisy. Současně je zde vyprávěn příběh Magdaleny, která je odebrána rodičům a umístěna do „ozdravovny“, v níž vychovávají nové komunistické kádry. Jejich osudy se jednoho dne protnou, ale zcela jinak, než si obě představovaly a přály.

Margaret Rogersonová – Kouzla rodu Thornů

Young Adult fantasy kniha, která se dočká svého vydání již 22. dubna.

Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když jednou při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla. Nebo se to o něm pouze říká a doopravdy je jiný?

Chystáte se na zmíněné knihy, nebo vás zaujalo jiné dílo, které by ani nám nemělo uniknout? Dejte nám vědět!

Adéla Václavíková

Article Editor

Přidat komentář

.
.