Bloggers RE

JAKÝ DOPAD MÁ SKRÝVÁNÍ POČTU LIKES NA INSTAGRAMU NA ENGAGEMENT INFLUENCERŮ?

Instagram je aktuálně jedna z neoblíbenějších sociálních sítí nejen u nás, ale i v zahraničí. Oblibu si Instagram u uživatelů získal díky zajímavému a inspirativnímu obsahu, avšak posledních pár let to v určitém ohledu přerostlo v předhánění se v tom, kdo má “pohádkovější” život. Tomu chce Instagram zamezit a již několik měsíců testuje skrývání počtu likes u postů. Nedávno platforma HypeAuditor zveřenila statistiky, jaký vliv má skrytí likes na engagement online tvůrců a influencerů.

Instagram skrytí počtu likes testuje již řadu měsíců, začal v květnu v Kanadě a poté se přidala například Austrálie, Itálie, Japonsko, Nový Zéland nebo Brazílie. To však není vše. Tento týden se přidá také USA, což potvrdil v pátek Adam Mosseri (Head of Instagram) na konferenci v San Franciscu. Přečíst více o skrývání počtu likes si můžete v našem dřívějším článku.

Co tedy přinese skrytí počtu likes?

Na tuto otázku se v této době pořád velmi těžko odpovídá. Určité indicíe přinesl nový report společnosti HypeAuditor. Ten ukazuje, jaký vliv na engagement u influencerů má tato případná nová funkce.

V HypeAuditoru rozdělili online tvůrce a influencery do těchto kategorií:

  • 1k – 5k followers
  • 5k – 20k followers
  • 20k – 100k followers
  • 100k – 1m+ followers

Výsledky ve většině případů ukazují pokles počtu obdržených likes. Otázkou zůstává, co to udělá s počtem impresí a dosahem u jednotlivých postů influencerů. 

Nutno podotknout, že tým HyperAuditoru do reportu zahrnul influencery, kteří měli alespoň 30 % publika z dané země, což trošku vede k otázce relevance dat. Minimálně jako ukazatel je to ale dostačující.

Instagram oficiální data o tomto testování pořád nezveřejnil, nicméně na základě dalšího testování například v USA se dá předpokládat, že se určitě něčeho (snad brzo) dočkáme.

Jak vnímáte skrytí počtu likes vy? Jste pro, nebo proti? Dejte nám vědět do komentářů!

Zdroj: SocialMediaToday, HypeAuditor, Freepik.com

Ivo Veselý

Co-founder & CEO

Přidat komentář

.
.