Bloggers RE

KAM NA NEJLEPŠÍ BRUNCH V PRAZE? 1. DÍL


Přes týden máme často tendence snídaně odbývat, snídáme ve spěchu a mnohdy také vůbec. Proto je potřeba si to o víkendu vynahradit, na chvilku zpomalit. Jen si to představte, ráno se usadíte v kavárně, nemusíte se o nic starat a vaší jedinou povinností je vychutnat si každé sousto vašeho brunche. Mimochodem, víte, jak vzniklo slovo brunch? Jedná se o složeninu anglických slov breakfest (snídaně) a lunch (oběd). Brunch by měl představovat pomalé a dlouhé užívání si dobrého jídla (nejen) s přáteli. 

V Praze rostou kavárny jako houby po dešti, a tak není vždy lehké vybrat si tu, do které se vydáte. Proto jsem se rozhodli, že vám výběr usnadníme a sepíšeme pro vás ta nejlepší brunchová místa! Takže se připravte, snídáme.

Cafe Letka

První příčka našeho seznamu nemůže patřit nikomu jinému než letenské výjimečnosti. Cafe Letka sídlí ve stejné budově jako Pidivadlo a má vskutku krásný interiér, kterému dominuje obrovské růžové zrcadlo. Vyzdvihnout musíme také široké okenní parapety, které slouží jako místo k sezení a celý prostor zútulňují. Teď už ale k jídlu. Co vás v Letce čeká?

Kromě klasických dobrot z vitríny, mezi které patří například ta nejlepší kremrole pod sluncem, si můžete vybrat z několika brunchových variant. Většinou si přijdou na své jak příznivci sladkých snídaní, tak i těch slaných. Menu v Letce se poměrně často mění, proto se můžete vždy těšit na nové spektrum chutí, které jsou vymazlené a jdou skvěle dohromady. 

Naším typem je tzv. Letka snídaně. Jedná se o box plný nejrůznějších dobrot, většinou v něm najdete cca 6 ingrediencí, které můžete kombinovat dohromady a vychutnávat si #foodporn. Pokud se rozhodnete vyrazit na brunch o víkendu, doporučujeme vám udělat si rezervaci, protože v Letce chce snídat zkrátka každý.

Alf & Bet

Alfabet je sesterská kavárna proslulé Emy, kde teče ta nejlepší káva pražského podsvětí. Kromě této skvělé kávy najdete v Alfa & Bet domácí pečivo, které voní po celé kavárně, a dokonce vidíte mistrům pekařům pod ruce. Ale pozor, jakmile jednou okusíte jejich chleba, jiný už si nikdy nekoupíte, tak to na nás potom nesvádějte, my jsme vás varovali. 

Brunchové menu je s jejich chleby dost spjaté, můžete ochutnat například Američana (nelekejte se, to je jeden typ chleba) ve vajíčku s hořčičí, Itala s portobelo houbami nebo třeba Američana zapečeného s pražskou šunkou a chedarem. Nechybí však ani stříkaná krupicová kaše s jablky a skořicí či kynutý lívanec s mátovým cukrem a jahodami, vybere si zkrátka opravdu každý.

Stejně jako v Letce, i v Alfabet se menu čas od času změní, ale vždy ho najdete na jejich webových stránkách i na Instagramu.

Pilot Cafe

Pilot je poměrně čerstvou novinkou, na Letné bydlí zhruba půl roku, ale musíme říct, že za tak krátkou dobu se stihnul velmi rychle zabydlet a hlavně zarýt se do srdcí všech milovníků brunchů z širokého okolí. Pilot se navíc může pyšnit nejen výborným jídlem, ale také mňamózní kávou od Candycane coffee a krásnými prostory se spoustou místa i světla. 

Ale pojďme k tomu, co nás všechny zajímá stejně nejvíce, k jídlu. V Pilotovi se na brunche vyloženě zaměřili, najdete u nich typickou anglickou snídani, fancy avokádový chleba, domácí dortíky, ale i ovesnou kaši nebo palačinky. Ať už si dáte cokoliv, vaše chuťové buňky se rozpustí blahem a na Instagramu nasbíráte mraky srdíček, protože kromě toho, že je to jídlo nebe v hubě, i krásně vypadá, takže je to win win. A ta nejlepší zpráva na konec? V Pilotovi můžete snídat klidně celý den! No není to boží?


Tereza Doležalová

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X