Bloggers RE

KAM NA NEJLEPŠÍ BRUNCH V PRAZE? 2. DÍL


Od doby, kdy jsme vydali naše první tipy kam na brunch v Praze, již nějaký ten pátek uběhl. A abyste měli o víkendu kam vyrazit, přinášíme vám další díl o nejlepších snídaňových bistrech v matičce Praze. Připraveni? Tak jdeme na to!

CAFE ELEKTRIC

V centru Prahy se nachází bistro, o kterém se v posledních dnech poměrně dost šušká. Najdete v něm totiž nepřeberné množství slaných i sladkých dobrot, na které vaše chuťové buňky dlouho nezapomenou. Avokádové chleby, vejce na sto způsobů, french toasty, english breakfast a vše, na co si vzpomenete.

Přes léto je otevřená krásná zahrádka, kde si můžete vychutnat nejen snídani, ale i lahodnou kávu či drink. A pokud přemýšlíte, kam večer zajít s přáteli na večeři a sklenku vína, Cafe Elektric je jasnou volbou.

Celá nabídka je poskládaná z čerstvých a barevných surovin, jejichž velkou část tvoří ovoce a zelenina. Myslí se tu i na vegany a příznivce low carb či keto stravování. A jestli stále váháte, koukněte se na jejich Instagram, nad kterým se vám budou sbíhat sliny!

Cacao Prague

Že jste ještě neměli proslulou Acai bowl, která obletěla celý instagramový svět? Shame on you! Cacao Prague se nachází v samém centru Prahy, hned u obchodního centra Palladium. Je tak skvělou volbou, když zrovna spěcháte a nemáte čas dojet do vzdálenější kavárny. Cacao mají v oblibě i maminky, jelikož je zde vymazlené dětské zázemí a nechybí ani dětská nabídka v menu.

Cacao vám padne do noty, zejména pokud máte rádi zdravé a chutné jídlo. V nabídce na vás čekají nejrůznější saláty, fresh džusy, raw dezerty a club sandwiche. Výjimkou však nejsou ani pořádně čokoládové dorty či pravá smetanová zmrzlina, když si chcete zrovna zahřešit. 

Kromě stálé nabídky nabízí Cacao i polední menu, které se každý den mění. Zpravidla si můžete vybrat z polévky, dvou hlavních jídel a nějakého nápoje. A buďte si jistí tím, že ať zvolíte jakoukoliv variantu, vždy si velmi pochutnáte!

SLOW Cafe

Výběrová káva, usměvaví baristé, domácí dorty, útulná atmosféra. Nebudeme vás dlouho napínat, všechno tohle, a ještě mnohem víc, najdete ve Vinohradském bistru SLOW Cafe, které je skvělý útočištěm pro pomalá rána, holčičí dýchánky nebo třeba jen zlepšení nálady po špatném týdnu.

Ať už dáváte přednost lívancům nebo vajíčkám, tady si to své najdete. Na výběr je většinou i veganská varianta a pokud ne, nebojte se zeptat obsluhy, všichni jsou moc milí a rádi vám vyjdou vstříc.

Jak už jsme zmínili, kromě výborné kávy a jídla si tu můžete zakoupit také nejrůznější rostlinky. Malé, velké, pichlavé, hebké, je to jen na vás. Společně s nacpaným břichem si tak odnesete i krásnou vzpomínku na tohle boží místo!

Pokud se teď nemůžete rozhodnout, na jaké místo zajít dřív, moc se omlouváme! Věřte nám ale, že za vyzkoušení stojí všechny! A pokud máte tip na nějaké další, podělte se s námi o něj do komentářů!


Tereza Doležalová

Article Editor

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI