KAM SE PODĚLA STARÁ DOBRÁ SOUTĚŽ CZECH BLOG AWARDS?


Autor: Šárka, woodnote.cz

Soutěž Czech Blog Awards se letos vytratila bůhví kam. Objevila se zde novinka a to Czech Social Awards. Soutěž byla několik měsíců prezentována. Jakmile se otevřelo nominování, těšila jsem se, že nominuji své oblíbené blogerky. Bohužel na mě vyskočilo upozornění, že mé zvolené blogy nemají nad 10 tisíc sledovatelů, tudíž je nemůžu nominovat. Což mě velmi zaskočilo, protože Czech Blog Awards byla výjimečná právě tím, že jsem zde objevila mnoho nových blogerů, kteří ještě neměli tolik fanoušků. Vlastně jsme díky soutěži objevili mnoho nových tváří blogerského světa. Jen jsem seděla za počítačem a podivovala jsem se nad tím, proč najednou taková pravidla. Rozhodla jsem se, že pro letošní ročník odmítám pro kohokoliv hlasovat. Prostě jsem věděla, že se do finále dostanou samé známé tváře.

Včerejší finálový večer se vysílal v televizi a já si řekla, že se tedy alespoň podívám na předávání cen. Samozřejmě jak jsem si myslela, všechny kategorie byly obsazeny známými tvářemi. Ovšem ještě větší překvapení bylo to, že tam byli všichni, kteří natáčí na youtube. Nejsem si vědoma, že byl nominován někdo, kdo se věnuje pouze blogu. Takže vlastně ti, pro které původně tato soutěž byla vytvořena, nakonec nominováni ani nebyli. Všichni, kteří tam byli, natáčejí na youtube. Žádný známější bloger se tam neobjevil (pouze Anie Songe a My Cooking Diary). To na mě nakonec působilo tak, že lidé jsou v dnešní době líní číst a raději se podívají na video.

Samozřejmě se zde našli i ti, co natáčí na youtube a cenu si zasloužili. Nechci, aby zde vypadalo, že kritizuji ty, kteří na youtube natáčí. Jen mi prostě jde o princip toho, proč vlastně tahle soutěž vznikla. Všimla jsem si, že letos nebyla ve finále ani Tereza in Oslo. Ta by byla mezi nimi jediná, která se přímo blogování věnuje.

Kategorie v soutěži byly také zvláštní. Přišlo mi, že ani vítězové nevěděli, za co vlastně tu cenu vyhráli. Většina starých kategorií se vymazala a daly se nějaké nesmyslné, o kterých doteď nic nevím.

Velké překvapení pro mě přišlo na konci vysílání, kdy si fanoušci měli jít stoupnout k pódiu. V této části stáli pouze děti a mně to v tu chvíli tak nějak došlo. Naši scénu, tedy blogerskou, kde se věnujeme spíše psaní, sledují většinou lidé, kteří mají alespoň nad 17 let. Jsou dle mého názoru vyspělejší. Youtube scénu sledují děti pod 13, tudíž je jasné, že celou takovou soutěž ovládnou jen youtubeři.

Nikdy jsem se do těchto velkých soutěžích nezapojovala a vlastně bych ani nechtěla. Vše už záleží jen na tom, jak moc hlasování propagujete. Blogerka roku byla o talentech. Czech social awards byla většinou o počtu dětí, kteří hlasovali. Raději se zapojím do malých soutěží, které se blogování opravdu věnují.

Jaký názor na nové Czech Social Awards máte vy?


1 COMMENT

  1. V těch nominacích vůbec nebyla kolonka na odkaz na blog. Byl tam instagram, youtube, možná FB nebo tak, ale přímo blog ne. :-/
    O tom počtu sledovatelů jsem ani nevěděla.

    Joo, vzpomínat na Czech blog awards… Já vzpomínám na to, když to ještě byla soutěž Blogerka roku a Bloger roku. Tehdy to mělo smysl! No jo, ale asi to nevydělávalo dost peněz…

    No co, jsme super blogeři i tak, ne? 🙂 😀

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here