Bloggers RE

KDE HĽADAŤ INŠPIRÁCIU? NESPOČET TIPOV OD MÓDY AŽ PO UMENIE

Máte svoje obľúbené stránky, kde vždy zavítate, keď sa potrebujete inšpirovať? Určite sledujete desiatky profilov na Instagrame alebo Pintereste, no nezabúdajme aj na to, čo sa dá nájsť mimo sociálne siete. Ukážem vám, ktoré zákutia internetu neodmysliteľne patria k mojim zdrojom inšpirácie.

Móda

Začneme teda instagramovými účtami, a prvým, ktorý vám rozhodne musím spomenúť, je @fahionbookcz. Účet vlastní úžasná Anna Nosková, ktorá prispieva článkami do Forbes a Elle. Na jej Instagrame nájdete fotky a poznámky k dianiu najmä zo sveta módy, ale aj zo života. Ďalšími “samozrejmosťami” sú VOGUE, ELLE a napríklad aj slovenský Top Fashion magazín – nájdete na Instagrame aj v novinových stánkoch. Inšpiráciou z ulíc Paríža, Prahy a Amsterdamu sú jednoznačne profily @amsterdammers.in.amsterdam, @parisiensinparis a @stylishpeopleinprague.

Knihy 

Najviac ma v tejto oblasti inšpirujú dievčatá z profilu @citaniejesexi, ktoré okrem Instagramu majú vlastný podcast a newsletter – každý utorok. Každý mesiac sa dokonca môžete tešiť na booklub s Emou Müller.

Ak ste skutočný milovník kníh a chcete čo najviac tipov, aké nové by ste si mohli zaobstarať, určite sa pridajte do facebookových skupín. Je ich plno, takže si určite prídete na svoje. Skúste napríklad Čitateľský klub Martinus alebo Literární s(n)obi.

Dizajn

ELLE má okrem svojho fashion Instagramu aj @elledecorationczech, kde nájdete veľa inšpirácií do interiéru. Oplatí sa kliknúť aj na @design_interior_homes – je to nádhera. Nedávno som objavila stránku Inexhibit, kde je všetko od architektúry, dizajnu a umenia až po vyhľadávanie múzeí.

Umenie

Moja obľúbená kategória, ktorá má na Instagrame veľké zastúpenie, a samozrejme existuje neskutočne veľa úžasných profilov. Jedným z mojich naj je @itisartime. Veď, pozrite sa sami, prečo – krásne zhrnutie moderného umenia, všade po svete.

Poznáte Google Arts & Culture? Ak nie, klikajte na aplikácie Googlu, pretože okrem možnosti pozrieť si najznámejšie múzeá online tu nájdete aj umelcov a ich najznámejšie kolekcie. 

Ďalšou vymoženosťou je WikiArt, ktorá je skvelou vizuálnou encyklopédiou umenia. Nájdete tu všetko o akomkoľvek umelcovi a všetkých jeho dielach, ktoré si môžete ukladať a urobiť sa vlastnú zbierku.

Aby toho nebolo málo, nemohla by som vynechať ani účty ako je @art alebo @artsy

Tak čo? Poznali ste niektoré? Každopádne, teraz už poznáte a som si istá, že ak sa o tieto veci zaujímate, nie je lepšej inšpirácie. Ak sa však sociálnymi sieťami a internetom prehrabete viac, určite nájdete oveľa viac zaujímavých stránok a  inšpiratívnych ľudí, ktorých môžete podporiť.

Veronika Borloková

Article Editor

Přidat komentář

.