Komunita online tvůrců

KEJMY LEARNS HOW TO BECOME A DESIGNER – PART THREE

0 0

Autor: Kejmy Tatranská, theworldbykejmy.blogspot.sk

Ten čas, keď neviete, čo skôr. Ten čas, keď sa snažíte ako sa len dá, ale nie všetko sa dá zvládnuť perfektne, pretože je toho čoraz viac a viac… Áno, ten čas práve nastal u mňa, a ja sa snažím z plých síl dať všetko na spravú mieru a ísť podľa svojho zoznamu dôležitosti. A tak som sa konečne dostala k prvému článku z kvanta, ktoré mám pre vás prichystané! Dnes je to ďalšia záplava inšpiratívnych knižiek, ktoré vám môžu pomôcť rozvíjať svoje hobby, schopnosti v ručných prácach a vytváraní vlastných kreatívnych odevov, či textilného interiéru. Aby to bolo ešte viac super, celú sériu napísali zahraničné talentované bloggerky, ktoré sa zaujímajú o tieto techniky aj na svojich blogoch… To všetko je rozpísané v celom článku, tak hor sa do čítania!

PLETENIE / PLETENÍ

Všetky knižky majú presný a výstižný názov toho, akú techniku predstavujú a knižka o pletení toho nie je výnimkou. A nakoľko štrikovanie ma baví asi najviac, začnem práve ňou! Nejaké tie fotky s mojím pletením a pleteninami môžte občas vidieť na mojom istagrame. Knihu ste už mohli vidieť tuto na začiatku roka, keď som ručne plietla semestránu prácu na akadémií umenia v Lodži počas môjho Erazmu. Knižôčku napísala nemecká bloggerka Jessica Brewernick z blogu schoenstricken.de. Technika ručného pletenia je rozpísaná pár stránkach s krásnymi obrázkami a skvelými jednoduchými názornými radami, ako si napríklad uštrikovať úžasnú zimnú čiapočku!

ŠITIE / ŠITÍ

Kniha o šití, od ktorej všetci očakávate asi najviac… Popravde, nenájdete v nej nič zložité a naozaj málo o šití oblečenia. Však ako môžem sama odporúčiť, pri vašich začiatkoch a šicích prvotinkách je najlepšie začať najednodušními vecičkami, ako sú napríklad vankúše! Keď som sama začínala, hádajte, čo všetci dostali na Vianoce? Samozrejme vankúše! A táto kniha je práve skvelá pre začiatočníkov, ktorý chcú ísť krok za krokom a naučiť to čo najlepšie. Nemecká bloggerka Andrea Müller z blogu jolijou.com to v knihe všetko krásne opisuje a vy sa nemusíte báť vziať ihlu, či sadnúť si za šijací stroj!

VYŠÍVANIE / VYŠÍVÁNÍ

Ďalšia technika, ktorá je momentálne stále veľmi trendy, nakoľko výšivky teraz výdavať na každom onlečení v najznámejších obchodných reťazcoch. Toto je však ručné vyšívanie, ktoré zvládnete aj doma pri pozeraní obľúbeného seriálu. V knižke o vyšívani môžte nájsť krásne nápady na skrášlenie si nie len oblečenia, ale aj doplnkov a interiéru. Tieto idey úžasne spracovala ďalšia nemecká bloggerka Anja Brinkmann z blogu mymaki.de. Verím, že vás táto technika nadchne presne tak ako mňa a vyskúšate jej rôzne druhy vyšívania, ktoré knižôčka ponúka!

HÁČKOVANIE / HÁČKOVÁNÍ

A posledná z techník, ktoré dokážete vytvárať v teplúčku vašej pohodlnej postele – háčkovanie. Ak mám pravdu povedať, táto technika mi veľmi neide… Ešte som nikdy nič neuháčkovala! A preto mám v rukách túto knihu o háčkovaní, ktorá mi pomôže konečne sa to naučiť! Ako v ostatných knižkách, aj v tejto je krásne a názorne ukázaný jednoduchý postup, ako sa to naučiť! Poslená nemecká loggerka Lydia Tresselt z blogu lalylala.com/blog tiež prináša rôzne drobnôstky, ktoré si háčkovaním môžte vytvoriť. O tom, ako mi ide učenie sa novej technike, vás budem určite informovať prostredníctvom môjho instagramu!

Všetky knižôčky vrelo odporúčam, sú písané jednoducho, s nádhernou grafikou, s najjednoduchšími radami a krokmi na kreáciu a nájdete ich v českom preklade! Keďže posledný článok mal úspech v sledovanosti, rozhodla som sa takéto články prispievať častejšie. Tento článok vznikol v spolupráci s knihyprekaždého.sk, ktorému veľmi pekne ďakujem a kde všetky tieto mini knižôčky určite kúpite! Ja verím, že sa vám aj tento článok páčil a dobre čítal a opäť sa s vami s láskou lúčim a prajem krásny (snáď zasnežený) týždeň v tónoch tejto piesne!

PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X