KEJMY’S TRYING ECO POWDERS


Autor: Kejmy Tatranská, theworldbykejmy.blogspot.sk

Dnes som si pre vás prichystala článok v spolupráci s Elnino.sk, ktorý mi zaslali balíček plný úžasných prírodných púdrov na tvár. Jedná sa o poľskú prírodnú kozmetiku s názvom Ecocera, vydala novú radu púdrov, ktoré sú teraz dostúpné aj na Slovensku a samozrejme aj na českej verzií stránky! O tejto značke som predtým nepočula, aj keď som študovala semester v Poľsku, ale hneď ma zaujala svojim úprimným popisom všetkých zložení, ktoré ich koznmetika obsahuje. Tiež pomerne širokým sortimentom a samozrejme ich ekologickou filozofiou. A o aké produkty sa jedná? Čítajte ďalej a dozviete sa aj o súťaži o jeden z nich!

Ako prvý a jediný zapečený púder, je zmatňujúci púder Ecocera Pressed Rice Matte Powder, zložený s obsahom ryžových výťažkov, ktoré pohlcujú prebytočný maz na tvári a zanecháva tak svieži vzhľad pleti. Púder by mal matniť celý deň a pleť by sa nemala lesknúť. Ja mám však extrémne mastiacu sa pleť a v teplých dňoch sa lesknem celkom dosť… Táto zapečená verzia je príjemná, nepráši a jeho výdrž je primeraná tomu, čo som od neho čakala. Vždy som bola spokojnejšia s práškovými púdrami, aj teraz tomu tak je. Ale určite treba vyskúšať. Nakoľko verím, že bude skvelý na citlivú a suchú pleť a taktiež nesmierne príjemný na normálnu pleť. Na menej mastniacu sa pleť je určite perfektný!

Keď už sme pri tých z výťažku z ryžového extraktu, tak pre tých, čo viac preferujú nezapečenú verziu, tak určite si obľúbite fixačný púder Ecocera Rice Powder Fixer, ktorý fixuje makeup až po dobu 16 hodín. Neupcháva póry, absorbuje maz a nezaťažuje pleť – dodáva jej jemnosť a hebkosť. Určite by som povedala, že je to pre mňa osobne lepčia verzia od zapečeného, no tiež drahšia, ak ste cenovo obmedzený. No svoj účel plní. Makeup pekne zafixuje, nedráždi, pleť zmatní. Určite veľmi vhodný pre citlivú pleť. Jeho výdrž bola u mňa kratšia, ale ako vravím, ja mám veľmi mastnú pleť a fixačný spej nepoužívam. Však môj náročný deň vydržal a určite mu dávam pozitívny ohlas!

Ďalší z tejto púdrovej rady je jemný matujúci púder Ecocera Bamboo Powder Absorbent Sebum z výťažkov z bambusu, ktorý pomáha zmatniť pleť a opäť ju zbavuje prebytočného mazu. Tiež pomáha bojivať proti nedokonalostiam a lesklosti pleti, zároveň ju hydratuje a vyživuje. Neupcháva póry a nezaťažuje pleť. Tento som vyskúšala ako prvý, šla som s ním na workshop fotografovania, kde bolo strašne teplo. No keď som sa večer vrátila, moje líčenie bolo stále veľmi prijateľné. Nečakala som totiž žiadne zázraky, takže to bolo pre mňa príjemné prekvapenie, ktoré ma pozitívne nadchlo. A určite môžem povedať, že ak máte naozaj mastnú pleť, tak bambus určite odporúčam!

V poslednej škatuľke sa skrývala táto zlatožltá nádhera v podobe Ecocera Banana Powder – Banana Story, ktorý ma zaujal najviac. Skvele fixuje makeup, je jemný, ľahko sa nanáša a opäť neupcháva póry a pleť krásne zmatňuje. Najzaujímavejšie na ňom je, že má multifunkčné použitie ako bronzer alebo na kontúrovanie tváre. To som ešte neskúšala, pretože som bronzér prestala používať a ani som nikdy poriadne kontúrovanie nepraktizovala. Ale krásne vonia, tiež príjemne fixuje, moja pleť s ním mala pekný teplý zdravý nádych, čo oceňujem asi najviac! Ak by ste po jednom banániku zatúžili aj vy, bežte na môj instagram, kde oň v spolupráci s @elnino.sk, práve prebieha giveaway. Stačí odpovedať na jednoduchú otázku, splniť pár pravidiel a ste v hre!

A to by bolo všetko. Musím uznať, že pred ich vyskúšaním som bola trošku skeptická v ich fixovaní a výdrži, ale veľmi príjemne prekvapili a myslím, že odteraz si už iné ako tieto krasotinky kupovať nebudem! Všetky produkty príjemne prírodne voňajú a majú takú rozkošnú maličkú púdrenku! Nie je síce tak úplne praktická na bežné líčenie. Ale na cesty určite zachráni, keď chce človek brať čo najmenej vecí. Čo ja ako veľký cestovateľ naozaj oceňujem. Tiež sú za adekvátnu cenu, nakoľko pri ich porovnaní s bežne dostupnými prúdrami z drogerky, majú o dosť vyššiu kvalitu, sú vytvorené  z prírodných výťažkov a… A určite odporúčam vyskúšať, nakoľko ja som naozaj spokojná! Tiež sa nezabudnite pozriež na Elnino.sk aj na ostatné produkty od tejto značky, ktoré majú v ponuke. Ak teda chcete skúsiť šťastie o jeden z nich, tak nezabudnite na spomínanú súťaž na mojom instagrame. Pustite si moju momentálnu obsesiu s touto krásnou, trošku staršiu, pesničkou v akustickej verzii a užite si zvyšok dňa najviac, ako sa len dá!

PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here