Bloggers RE

KLÍČ K ZÁŘIVÉ A ZDRAVÉ PLETI? GUA SHA!

Gua sha se stala hitem v péči pleť – a opravdovou hvězdou sociálních sítí – ale proč? Co přesně je gua sha a jak může tento malý kámen nabídnout tolik kosmetických výhod?

Co je gua sha?

Používá se v tradiční čínské medicíně a jedná se o plochý zaoblený nástroj, obvykle vyrobený z jadeitu, růženínu, ametystu či křišťálu. “Gua“ v překladu znamená stisknout nebo pohladit a “sha” odkazuje na vyrážku nebo zarudnutí, jelikož tradiční čínští terapeuti pracují tvrdě a do hloubky – pokožka tak může zůstat jemně červená. Ovšem pro kosmetické výhody vám bude stačit pouze lehčí dotek.

Gua sha uvolňuje svaly, rozhýbá energii a krev a zmírní jakékoli otoky. Zvyšuje cirkulaci krve, která odebírá toxiny a přináší kyslík a živiny. Jedná se tedy o kombinaci masáže a cvičení, které pomáhá uvolnit napětí a zanechává pokožku okamžitě pružnější, zářivější a zdravě vypadající.

Gua sha: Krok za krokem

1. Můžete používat na obličej i tělo, ovšem nikdy ne na suché pokožce. Vždy si pleť nejdříve připravte, tedy odličte se, umyjte a naneste olejíček či sérum, možno použít i vodu. Pro lepší výsledy můžete vložit na 5 minutek před použitím do mrazáku.

2. Držte nástroj naplocho na kůži, nikdy ne kolmo. Masírujte zakřivenou stranou k obličeji a jemnými tahy nahoru a ven, počínaje krkem, linií čelistí, bradou a kolem úst – třikrát až pětkrát na každou oblast. Vždy provádějte krátké tahy pouze jedním směrem, nikoli tam a zpět.

3. Poté přitlačte nástroj naplocho na kůži, pod oči nebo na jakékoli zarudnutí, aby se zklidnilo a odstranily se tak otoky.

4. Pracujte s nástrojem malými horizontálními tahy nad kostí obočí, abyste jej zvedli, nebo jej podržte a zatlačte nahoru, abyste uvolnili napětí.

5. Vaše pokožka může vypadat zarudlá, ale stejně jako zarudnutí po tréninku i toto jen ukazuje na zvýšení oběhu.

Gua sha: Jak často?

Každý den se staráme o zuby a měli bychom dělat totéž s naší pokožkou. I když někteří odborníci doporučují použití jen jednou týdně, frekvence používání závisí na typu vaší pokožky a toleranci vaší pleti vůči této metodě. Jakmile se s tím seznámíte a budou vám tyto techniky pohodlnější, měli byste se snažit používat gua sha alespoň dvakrát až třikrát týdně.

Gua sha: Výsledek

Při pravidelném a správném používání může výsledků být hned několik:

  • Stimuluje oběh
  • Pomáhá produkovat kolagen
  • Zjemňuje jemné linie a vrásky
  • Snižuje otoky
  • Snižuje zánět
  • Snižuje tmavé kruhy
  • Dočasně napne pokožku
  • Snižuje napění

Teď už je jen na vás, jaký tvar bude mít a z jakého kamene vaše gua sha bude. Je vhodné najít ten, který je hladký, zaoblený a odpovídá zakřivení oblasti, kterou chcete ošetřit. Úchop by měl být pro vás taktéž pohodlný.

Zajímáte se o sílu krystalů? Pokud ano, mnoho materiálů běžně používaných ve vysoce kvalitních nástrojích gua sha má vlastnosti, které pomáhají vyčistit vaše čakry. Tak už víte, pro který se rozhodnete?

Eliška Kopincová

Social Media Manager & Article Editor

Přidat komentář

.