Bloggers RE

KNIŽNÍ TIPY #2


Autor: Adéla H., obrazemblog.wordpress.com

Trochu to teď drhne. Tak se podívejme alespoň na pár vybraných knižních titulů, které vás mohou inspirovat k dalšímu čtení.

Jarní vody

Klasická literatura je a bude mou oblíbenou. A pokud se Rusku musí něco nechat, je to jejich literární dědictví. Jarní vody – navíc v této krásné edici od Odeonu – jsou krátkým čtením o příběhu jednoho – nebo více – okouzlení a o tom, jak nám nejedno pobláznění dokáže zamávat se životem.

Doplavat domů

Krátká novela, která čtenáře přenese na jih Francie. Příběh není poutavý pro každého, ale v mých očích je to jedna z nejlepších knih, které jsem  letos (prozatím) četla. Děj je jako průměrný  letní den na horkém jihu Francie – nic moc se neděje, ale – vlastně děje. Knihu jsem četla v Krakově – podívejte se.

HausFrau

Kniha s rudým textem. Kniha o ženě, která je tak trochu ztracená v domovině svého muže a nic moc s tím nedělá. Jen si občas dopřeje nový románek. Jeden se jí stal osudným. V knize se dostáváme Anně především „do hlavy“. Nikdy nevíme, co se může stát.

Manželé od vedle

Thrillery mě sice baví více na plátně než na papíře, ale s knihou Manželé od vedle nešlápnete vedle.  Nápoj je latté s červenou řepou. 

V čase ubývajícího světla

Láskou k Berlínu se netajím, tudíž jsem knize o rodině, která žije v Berlíně, nemohla odolat. Dílo ovšem nepatří mezi TOP, protože jsem postrádala hlubší vhled do situace. Jednoduše v něm budete trochu přeskakovat mezi roky a osudy tří generací jedné rodiny. Pokud máte kolem sebe milovníka Berlína, čistě pro radost knihu pořídíte v Knižním klubu za 79 korun.

Potomci mlčení

Osudy i německých rodin v době před, během nebo po 2.světové válce mě zajímají. Potomky mlčení jsem měla na seznamu již dlouho. Možná, že čtenáře, který nečeká rozsáhlý hluboký příběh, může zaujmout a seznámit ho s tematikou daných knih…pokud jste ovšem četli například vyhnání Gerty Schnirch, myslím, že vás kniha neuspokojují. V knize jsem postrádala hlubší vhled do děje odehrávajícím se v minulosti. OVŠEM myslím, že knihou rozhodně nikoho neurazíte a musí se jí nechat, že se čte velice rychle a neobsahuje zdlouhavé pasáže.

Začtete se?

A.


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram