KOLÁČ S TVAROHEM A BROSKVEMI


Autor: Barbora, proste-sva.blogspot.cz

Na tento koláč jsem narazila úplnou náhodou při hledání receptu na narozeninový dort pro mého přítele. Nějak jsem si v té záplavě receptů nemohla vybrat, a když už se mi některý z receptů líbil, neměla jsem všechny potřebné ingredience. Situaci zachránila moje babička, která má ve své spíži snad všechny druhy kompotovaného ovoce. A ještě k tomu domácího. Vydala jsem se tedy s košíčkem a dostala pár sklenic broskví a meruněk. V hlavě se mi ihned objevil recept na koláč s tvarohem, na který můžete přidat všechno ovoce, které Vás napadne. Navíc koláč není tolik pracný a tučný jako dort s máslovým krémem. Šla jsem tedy do naší knihovničky, abych našla ten správný recept a dala se do práce. Na začátek mě mírně potrápilo těsto, které se mi nedařilo pořádně propracovat a neustále mi praskalo. Vše jsem ale vyřešila tím, že jsem těsto po částech vtlačovala do formy. Na výsledku to vůbec není poznat a musím říct, že koláč sklidil velký úspěch jak u oslavence, tak i u všech ostatních, kteří ochutnali.

Budete potřebovat:

Těsto

450 g polohrubé mouky
150 g cukru pokud máte raději sladší těsto může dát víc)
100 g másla
3 vejce
špetka soli

Náplň

2 vaničky měkkého tvarohu
broskve

Postup:

1) Ve větší míse smícháme všechny sypké ingredience.

2) Přidáme vejce a rozehřáté máslo.

3) Vypracujeme vláčné těsto. (Doporučuji těsto zpracovat rukou, protože robot ho tak dobře nesmíchá) Poté těsto rozdělíme na 2 poloviny. 1. polovinu vložíme do lednice a druhou polovinu do mrazáku (Přibližně na 25 minut)

4) 1. polovinu těsta, která byla v lednici, rozválíme a položíme na plech či do formy. Může se stát, že těsto se bude mírně trhat jako mně, v tom případě těsto můžete do předem vymazané formy vtlačit a vytvarovat jak potřebujete. Těsto poté bude držet, jak má.

5) V míse si smícháme tvaroh s cukrem.

6) Broskve nakrájíme na půlměsíce.

7) Tvaroh nalijeme na těsto a poklademe broskvemi.

8) Navrch nastrouháme 2. polovinu těsta, která byla v mrazáku

9) Pečeme v předehřáté troubě cca 50 minut na 170 stupňů. Dokud vrchní nastrouhané těsto nezačne zlátnout.

10) Po upečení můžeme posypat moučkovým cukrem.

Dobrou chuť!


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno