Bloggers RE

KONEC PŘEDHÁNĚNÍ SE NA INSTAGRAMU. CO PŘINESE SKRYTÍ POČTU LIKES?

Instagram, který patří mezi největších sociální sítě, chystá poměrně razantní změnu. Chce přestat uživatelům zobrazovat počet lajků a počet zhlédnutí videí. To může být znatelný problém pro influencery a firmy. Co všechno tato novinka přinese a vezme?

Instagram novinku začal testovat u náhodně vybraných uživatelů z Kanady. V poslední době potvrdil, že tuto novinku začal testovat například také v Austrálii, Itálii, Japonsku, na Novém Zélandu nebo v Brazílii.

Uživatelé tak uvidí jen to, že někdo z jejich blízkých dal fotce like. Neuvidí však již přesný počet likes nebo počet zobrazení videí. Počet lajků bude stále možné dohledat, ale pouze manuálním spočítáním jednotlivých uživatelů, kterým se fotka líbí. Samotní majitelé účtů budou mít stále přístup k počtu lajků a zobrazení videí, ale budou si muset rozkliknout seznam lidí, kteří dali postu srdíčko.

Instagram chce, aby se lidé více soustředili na obsah a jeho tvorbu, než na reakce, které vyvolává. Instagram tak chce zabránit závisti a porovnování úspěšnosti příspěvků.

V poslední době můžeme čím dál více pozorovat to, že se lidé navzájem porovnávají podle toho, kdo získal jaký počet srdíček. Nový update algoritmu, který opakovaně přinesl pokles dosahu u příspěvků, je pro některé lidi doslova tragédie. Někteří tvůrci zašli až tak daleko, že si nakupují falešné followers a počet lajků u jejich příspěvků.

Tento update může přinést komplikaci pro známe influencery. Rovněž to bude komplikace pro firmy, které s online tvůrci a influencery spolupracují, protože hned neuvidí, jak jejich reklamní post intereaguje. Firmy tak budou muset mít přístup k datům od influencerů. Na druhou stranu to může být impuls pro menší tvůrce, kteří mohou zaujmout více svou tvorbou.

Skrytí počtu lajků by teoreticky mohlo fungovat. Avšak budeme si muset počkat, jaká bude realita a jak samotní uživatelé na tuto novinku zareagují. Budou se lidé předhánět v něčem jiném? Co si o tomto kroku Instagramu myslíte vy?

Ivo Veselý

Co-founder & CEO

Přidat komentář

.
.