Bloggers RE

KOSTÝMOVÁ MÓDA HLÁSI COMEBACK! NIKDY NEBOLA VIAC TRENDY!


Kostýmová móda sa vrátila, alebo že by nikdy neodišla? Kedysi bola znakom elegancie a plnila business priestory. Dnes sa vracia do ulíc vo vynovených a farebnejších verziách. Kostým je jedným z najväčších módnych trendov a hlási svoj comeback! V dnešnom článku nájdete prehľad kostýmových fashion noviniek. 

Kostýmové trendy

Momentálne sú najviac IN nohavicové kostýmy v bielej, pomarančovej a mentolovej farbe. V jari sa už tradične nevyhnete ani pastelom. Okrem nohavíc derú priečky v modernosti bermudové kostýmy a trojkombinácie, teda sako, nohavice a vestička. Neprehliadnite ani tvídové kostýmy à la Chanel! Tvíd hlási comeback a tento ikonický kúsok od Coco sa opäť dostáva z móla do ulíc. Pre priaznivcov 90. rokov je dobrou správou aj návrat kožených materiálov v kostýmovej móde. Kožené sako a nohavice ste mohli vidieť už na minuloročných jesenných fashion weekoch. Návrhári sa stále snažia inovovať módu z minulosti a transformovať ju do súčasnej doby. Louis Vuitton takto predviedol kombináciu nohavíc a midi plisovanej sukne so sakom, ktorá sa hneď uchytila a momentálne tieto kombinácie nájdete v bežných obchodoch. Vyzerá to, ako by ste na nohavice prišili ešte polovicu sukne. Prada sa inšpirovala 30. až 60. rokmi, predviedla kombinácie midi sukní a predĺženého saka s opaskom. Prehliadka Maxmara ma uchvátila najviac! Bola plná bermudových kostýmov s vreckami v pastelových farbách. Vytvorili tak prekrásne monochromatické outfity. Dlhé sukne, predĺžené saká a lesklé materiály boli znakom najnovšej prehliadky u Diora. Obrovský trend je aj opasok na saku.

Dajte svojmu kostýmu osobnosť!

Ja mám najradšej osobitý štýl, keď sa každý v móde prejaví vlastnou kreáciou. Kostým je veľmi tvárny kúsok a už dávno k nemu nepatrí iba košeľa, alebo elegantné lodičky s uzavretou špičkou. Berte kostým ako džíny. Ladí k nemu všetko. Stačí s ním kombinovať vaše obľúbené kúsky a dodáte mu osobitý a jedinečný štýl. Váš štýl!

Využite ho naplno!

Baví ma pozorovať, ako sa dajú kombinovať kostýmové súpravy v rôznych štýloch. Rock style nie je žiadnou novinkou, no tento by som rada spomenula. Kombinácia trička s nápisom rockovej kapely, roztrhané rifle, biele Conversy a k tomu šedé pásikavé sako. Niekedy stačí ladiť kúsky iba farebne a vytvoríte dojem kostýmu. Ja takto kombinujem klasické červené sako a skinny džínsy v rovnakej sýto červenej farbe. Monochromatické outfity sú na výslní už druhý rok, a práve kostýmová móda im nahráva. Kostým stačí rozdeliť a vzniká tak veľa ďalších kombinácií. Nohavice sa dajú nosiť aj s džínovou alebo koženou bundou. Sako naopak viete využiť k šatám alebo sukni. 

Ja som si kostýmovú módu zamilovala a čo vy?


Mária Miháčová

Som aktívna a pracujúca mama na materskej dovolenke. Pred materskou som pracovala ako letuška a doteraz milujem cestovanie. Počas materskej som si založila blog, ktorý sa momentálne venuje najviac móde, mojej vášni od malička. Rada píšem články, tvorím módne outfity, jazdím na koni a objavujem s rodinou nové miesta. Moje motto je: Ži každý deň tak, akoby bol posledný! Nájdete ma na IG alebo na mojom blogu.

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X