Autor: Alexandra, blogalexandrahh.blogspot.cz

Jseš tlustá, začni cvičit.
Nepřibrala jsi? Nejsi těhotná?
Prosím tě, začni jíst, vypadáš jak anorektička!
Máš křivý nos, měla bys jít na plastiku.
Máš malé prsa, měla bys s tím něco dělat.
Máš velké prsa, je to nechutné.
Delší vlasy ti slušely víc.
Když jsi byla blond vypadala jsi líp.
Ty vlasy máš určitě prodloužený.
Ty prsa jsou umělý.
Dřepuj!
Fuj, jsi svalnatá jak chlap.
….
Každý den se na internetu a sociálních sítích setkávám s podobnými komentáři. Už jsem si tak nějak zvykla na to, že úspěch se neodpouští, a že jsou lidé nepřející a zlí, ale kdo jim dává právo soudit vzhled ostatních?
Proč si lidé stále pletou svobodu slova s urážením?
Kdo může rozhodovat o tom, jestli jsme krásní, nebo ošklivý, tlustí, nebo hubení?
Setkávám se s těmito komentáři u krásných, mladých a zdravých dívek každý den, a je mi smutno z toho, že místo toho aby si četly komentáře o své kráse, musí číst tyhle odporný věty..

Lidé často zapomínají na to, že krása je subjektivní a to, co se nemusí líbit mě, se může líbit dalším 100 lidem. Pamatujete si na rčení “sto lidí, sto chutí”? S krásou je to stejné. Někteří z nás vidí krásu v zapadajícím slunci, jiní v měsíci a hvězdách, některým se líbí noční velkoměsta a jiní se nemohou nabažit zelených luk a jehličnatých lesů…
Každej z nás vidí krásu v něčem jiném, vnímá krásu jinak a to, že se nám něco nelíbí neznamená, ŽE TO NENÍ KRÁSNÉ, ale že to není krásné pro NÁS.

Já si myslím, že každý člověk je krásný, každý člověk je krásný pro někoho dalšího na tomhle světě..
Není špatné, když máte na vzhled ostatních své vlastní názory, důležité ale je, aby jim tyto vaše subjektivní názory nijak neublížili. Takže se zkuste držet pravidla, že pokud se vám někdo zdá takový, nebo makový, prostě si to nechejte pro sebe, nekomentujte, neurážejte.. Místo toho si raději vyhledejte člověka co se vám líbí a dejte mu najevo jak krásný pro vás je a věřte, že to zahřeje u srdce nejen jeho/ji, ale i vás..
A pokud máte nutkavou potřebu sdělit krásné holce, že má velký zadek, nebo malé prsa, zkuste jí to napsat mile a nejlépe soukromě, protože tím zabráníte dalším chudákům, aby se toho chytli a začali rozebírat její nedostatky.

Já sama nerozumím tomu, jaké poselství mají nést tyhle urážlivé poznámky k našemu vzhledu, ani co dobrého to přinese člověku, který je píše, ale vždy mě dokážou pěkně naštvat, haha. Nikdo, ale opravdu nikdo na světě nemá právo rozhodovat a soudit co je krásné a co není, protože každému se líbí něco jiného.

Hlavní je, abyste se vy sami milovali takoví jací jste, byli sami se sebou spokojeni, a měnili se pouze tehdy, pokud se vám samotným něco nelíbí!

Mějte se krásně, Alexandra


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here