Naše konzumné návyky sú čím ďalej tým viac náročnejšie. Už nám nestačí len sa dobre napiť a najesť, chceme viac. Niečo vidieť, niečo zažiť. A ani kaviarne už nie sú len kaviarne. Neponúkajú len kvalitnú kávičku, ale sú štýlové a majú pridanú hodnotu.

Kavárna co hledá jméno, Praha

Domáce dobroty, super raňajky a výberová káva. Tam to ale nekončí. Súčasťou tejto kaviarne so špeciálnym menom je aj galéria, miestnosť na prenájom a dvor. Ak máte chuť aspoň na chvíľu utiecť od reality, v tejto kaviarni sa vám to určite podarí.

Monogram Espresso Bar, Brno

Túto kaviareň by ste určite nemali obísť, ak sa zdržíte v Brne. Okrem toho, že ponúkajú okrem klasického espressa a cappucina aj filtrovanú kávu z Čiech a zo zahraničia, prebiehajú tu aj kurzy pre baristov a kávových nadšencov.

Café Chloé, Praha

Toto miesto je určite miesto, ktoré musíte zažiť. Hlavne “fajnšmekry” si tu prídu na svoje. Ak okrem fajnej kávičky milujete módu a dizajn, tak je táto kaviarnička ako stvorená pre vás a vašu kamošku.

Mondieu, Bratislava

Ak chcete zažiť gastronomický zážitok, tak práve tu sa vám to podarí. Dokonalá káva, chutné snacky a ak patríte k BIO nadšencom, tak tu v Bratislave si určite prídete na svoje aj vy.

BÁBOVKA café & bakery, Trnava

Toto miesto si vás hneď v prvom momente podmaní. Za tvorbou a konceptom tejto kaviarne je Denisa Štefániková, ktorá okrem dobrej kávy miluje bábovky. Nielen to, že chutia a vyzerajú božsky, každý deň máte na výber z rozličných druhov.

A čo vy? Máte radi kaviarne? Podeľte sa s nami o vaše “insider” tipy!


2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here