LENIVOSŤ & ODDYCH


Autor: Gabsy Golden, gabsygolden.com

Ako pred každými prázdninami, ani pred týmito som si neodpustila plánovanie. Veď to je teraz v móde, nie? 🙂 Na stenu som si zavesila mesačný plánovač, do ktorého si poctivo farebne zapisujem nadchádzajúce udalosti. Každý jeden deň, počas ktorého ma niečo čaká, ešte orámujem zvýrazňovačom. Farebná nádhera.

Je 10. júl, takmer šesť hodín večer a ja mlčky hľadím na ten plánovač. Aj napriek vynaloženému úsiliu som minulý týždeň zabudla na kontrolu u lekárky… 😀

S mojím plánovaním je to vždy rovnaké, nepoučiteľné a komické. Čas od času urobím jeden večer hrubú čiaru za uplynulými dňami a s odhodlaním Supermana plánujem radikálne životné zmeny, ktoré by mali nastať hneď nasledujúci deň. Začínam tým, že budem vstávať skôr – napríklad o šiestej. Áno… Do ôsmej stihnem poliať kvety (mamka mi to stále prízvukuje a ja na to, prirodzene, zakaždým zabúdam), odložím riady a umyjem ďalšie, poriadne sa najem a pomodlím sa. A cez deň budem piť dostatok vody! Na druhý deň sa zobúdzam o desiatej, o jedenástej sa konečne dostanem z postele, kvety už nepolejem, pretože vonku je príliš horúco a namiesto kvalitných raňajok začínam svoj deň kávou na prázdny žalúdok.  Nech žijú prázdniny!

Chvíľu som so smútkom konštatovala, že takmer jedna štvrtina prázdnin je nenávratne preč a ja som rovnako neproduktívny lenivec, ako počas takmer celého roka :P. Keď však zo mňa toto znechutenie opadlo, musela som sama pred sebou uznať, že aj toto leňošenie má svoje výhody. Je to moja forma oddychu a čerpania nových síl. To, že za žiadnych okolností nedokážem zareagovať na ten nešťastný budík, má určite vážnejšiu príčinu, pretože nechodím spať neskoro a aspoň cez prázdniny sa snažím dodržiavať osemhodinový spánkový režim. Moje telo, a spolu s ním aj myseľ, si jednoducho potrebuje oddýchnuť… A na tom nie je nič zlé.

Viem, že nezvládam plniť zopár dôležitých záväzkov, ktoré si pred spaním dávam (napríklad tie raňajky… ale musím povedať, že sa každý deň aspoň o trošku zlepšujem :)) a viac oddychujem zrejme aj preto, že som častejšie v práci (a to sa rovná viac peniažkov, teda aj viac nákupov!).  A viete čo? Koniec koncov asi ani nie som až tak extrémne neproduktívny lenivec, veď okrem dvoch brigád mám najnovšie aj stáž v múzeu, z ktorej sa nesmierne teším!

A čo som týmto všetkým chcela povedať?

Že je fajn, ak niečo nezvládame, nestíhame, či neplníme úplne podľa predstáv. Mali by sme zakaždým, v každej chvíli a v každej situácii hľadať tie pozitívne veci, tie pekné a dobré veci, ktoré nás tešia a vďaka ktorým dokážeme byť na seba hrdí! Áno, a ešte by sme mali naozaj dôsledne raňajkovať a nezačínať deň kávou pred jedlom!

Buďte so sebou spokojní, aj keď nevstávate na budík. 🙂

S láskou

gg

šaty – Stradivarius/// sandálky – CCC (minulý rok)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here