Bloggers RE

LETNÝ SPRIEVODCA STAROSTLIVOSTI O SEBA: 6 SELF-CARE TIPOV


Jednoduché denné rituály, na ktoré sa dajú použiť produkty, ktoré sú dostupné vo vašej domácnosti. Tieto tipy vám môžu vylepšiť zdravie, zmierniť stres a posilniť imunitu.

Vstávajte a choďte skôr späť

Skoré prebúdzanie (ideálne medzi 4:00 a 6:00) je jedným z najlepších spôsobov, ako potlačiť negatívne myšlienky. Skoré rána boli už v minulosti veľmi obľubovane, pretože je to najlepší čas na meditáciu, cvičenie jogy či dychové cvičenia.

Včasné prebudenie tiež posilňuje vašu schopnosť zaspať skôr (ideálne o 22:00) a zlepšuje kvalitu spánku.

Silové cviky

Joga je veda o zdravom živote. Sú dve jednoduché pózy, ktoré pomôžu vášmu zdraviu. Po jedle si sadnite do “thunderbolt” pózy, aby ste podporili trávenie a vyvážili prekyslenie a trávenie. Dajte sa do kobrovej pózy, aby ste prebudili celú časť vášho horného tela a nasmerovali silu tak, aby sa vám darilo počas celého dňa.

Doprajte si olejovú masáž

Je známe, že mastenie vášho tela kokosovým alebo sezamovým olejom znižuje bolesti, odvracia vyčerpanie, vyživuje vaše telo a vybavuje vás dobrým spánkom a zdravou pokožkou. To iste platí pre vaše kĺby, vlasy a pokožku – takže ani na tieto časti tela pri mastení nezabúdajte.

Voňajte éterické oleje…

… ktoré vás prebudia. Vône éterických olejov majú stabilizačný účinok na vašu myseľ, čo vám pomôže vrátiť sa do prítomnosti. Vôňa citrusu je všeobecne určena na prebudenie, zatiaľ čo levanduľa je na upokojenie.

Páľte sviečky, ale úmyselne

Svetlo sviečky predstavuje vedomosti, osvetlenie a víťazstvo nad temnotou. Existuje nekonečné množstvo sviečok, ktoré majú uspokojujúce vizuálne a čuchové účinky. 

Využite čerstvé kvety ako jednoduchý spôsob pozdvihnúť ducha

Kvety sú duchovnou medicínou plnou liečivej sily. Napríklad ruže nie sú len symbolom lásky a krásy, ale sú veľmi terapeutické pre hnev, podráždenosť, vyčerpanie z tepla a nadmernej práce.

Starostlivosť o seba je veľmi dôležitá. Ako si zlepšujete svoje zdravie a pohodu vy?


Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI