Bloggers RE

LIFE POINT: CESTA KU SVOJMU ŠŤASTIU #3

Keď odstrániš svoju minulosť, tak môže prísť nový začiatok. Tam, kde je koniec, hneď je aj nový začiatok, no veľakrát ho nevidíme, lebo sledujeme stále tie zavreté dvere. A to je chyba! Musíš sa sústrediť na nové veci, nových ľudí, nové príležitosti. A práve o tomto sa tu ideme baviť. 

Keď sa povie nový začiatok, polovica ľudí si predstaví určitú priepasť a za tou novú zem. Môže sa jednať aj o takto radikálnu zmenu. Môže. Ale nemusí. Nový začiatok môže prísť postupne a ani si neuvedomíš, že nastala zmena. A môže prísť aj radikálna zmena, kedy si povieš DOSŤ! Je to iba na tebe…

NÁJDI SI NOVÉ ČINNOSTI, NOVÝCH ĽUDÍ 

Strašidelná predstava – všetko má byť nové. Ale nové sa dá nájsť aj v tvojom bežnom živote. Chodíš denne do práce rovnakou cestou? Tak ju zmeň, možno na nej narazíš sa niekoho, kto ti ten tvoj život zmení. Denne jedávaš na desiatu jablko? Tak si zober niečo iné. Denne chodíš do fitka na námestí? Tak skús cvičiť doma alebo zmeň fitko. Hocijaká rutina sa dá narušiť a zmeniť. Ale treba veľmi chcieť. A neustúpiť, lebo život bude skúšať tvoju vôľu – to staré fitko zrazu budeš mať po ceste zo školy alebo človek, ktorého si poslal preč, sa zrazu prisťahuje do tvojho mesta alebo ti znovu napíše. NIE! Nemeň to, čo si raz už zmenil, a vytrvaj. Nový návyk vraj trvá 21 dní, tak to vydrž. 

Nových ľudí stretávame denne. Niekoho na ulici, niekoho vo vlaku, niekoho v práci či v škole. Denne sme obklopení ľuďmi. Verím, že aj ty denne stretneš veľmi veľa ľudí, ale vypúšťaš ich – lebo máš tých svojich. Ale skús si otvoriť svoju zónu a skús tam niekoho pustiť. Áno, sklamania zo starých známych ľudí vedia narobiť šarapatu. Ale niekedy to musíš spraviť. Musíš prijať nových ľudí. Ver mi, oni ťa nakoniec aj obohatia. Možno v skvelom zmysle, možno ťa opäť niečo naučia. Nikdy ale nezanevri na ľudí. Nikdy… Potrebuješ ich a rovnako aj oni teba. 

Nové činnosti… ja osobne vždy, keď ma niečo trápi, sa snažím do niečoho dať naplno. Vďaka mojim sklamaniam mám, podľa mňa, všetky tituly. Fakt! Po najnovšom sklamaní som začala behávať a vydržalo mi to dodnes. Za každým zlým treba hľadať dobré. Čo môžem robiť? Čo som chcel dlho vyskúšať? Čo dnes spravím? Hocičo. Len to rob!

ZAMESTNAJ SI HLAVU 

Nové činnosti, a vlastne hocijaké činnosti, ti pomôžu zamestnať hlavu. A to teraz potrebuješ. Potrebuješ si zmeniť myšlienky. Potrebuješ odísť od tých zlých vecí, zlých ľudí a situácii, ktoré ti nepomáhali, ale robili presný opak. Potrebuješ zmenu. Aj v myslení. 

Ak sa sústredíš na niečo iné, negatívne myšlienky nebudú mať šancu. Lebo ty budeš mať v hlave iba ten projekt, na ktorom si začal robiť, iba to, že večer máš ísť bežať, či to, že dnes máš konečne to rande, na ktoré sa tešíš. S týmto budeš krásne minimalizovať myšlienky, ktoré si tam mal pred tým, lebo už ich nebudeš živiť. Už nebudú mať takú hodnotu a už konečne ti ani nenapadne mu napísať. Konečne. Ver mi, že budeš rád… 

NEBOJ SA, KEĎ TO HNEĎ NEJDE ĽAHKO

Nepanikár, ak to nejde hneď zľahka. Môže sa stať, že ti to bude dlhšie trvať, kým sa otvoríš. Kým prídeš na to, čo ťa baví, čo by si chcel robiť, kým zistíš, kde nájdeš nových ľudí a kým na nejakých nových narazíš. Môže to všetko chvíľku trvať, no buď pripravený využiť šancu, keď to už príde… 

Môže sa stať, že chceš začať každý večer bežať, ale… jednoducho to nejde a tvoja kondička je na bode mrazu. Nepodľahni negatívnym myšlienkam a tomu, že to vzdáš. Nevzdávaj sa. Ber to všetko ako výzvu, že sa hecneš, a ty to dokážeš. Ver mi, dokážeš to. Len ver sám v seba. Ja v teba verím! 

Teraz pred pár dňami bol Nový rok. Nový. Počuješ to slovo? Buď a skús byť aj ty nový. Skús niečo malé zmeniť vo svojom živote a uvidíš tie veľké veci, ktoré sa budú diať. Skús to!

Čo ťa ťahá vyskúšať, čo by si chcel skúsiť? Aká nová činnosť? Držím ti palce na tejto ceste…

Aďka Gundová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.