Bloggers RE

LIFE POINT: NIEKTORÉ VECI JE NUTNÉ NECHAŤ ODISŤ


Počúvame to denne. Od kamarátky, od rodiny, od najbližších ľudí v našom živote. Počujeme to časom aj od cudzích ľudí a vlastne nám to naznačuje aj samotný život. A my stále nie. Nič. Stále veríme, že to bude iné, stále ospravedlňujeme správanie človeka, ktorý nám ublížil. Stále. Čo sa musí stať, aby nastala zmena? Život, toto neber prosím ako výzvu…

Sú ľudia, ktorých stretneme, aby nás niečo naučili. Potom sú ľudia, ktorí sú už daným testom. Hovorí sa, že lekcia opakuje dovtedy, kým ju nepochopíme. A to môžem iba potvrdiť. Tí, ktorí nás niečo naučia, majú aspoň pridanú hodnotu. Avšak, bývajú to tie najväčšie lekcie.

Môže to byť osoba, ktorú ste milovali, ale ona vás zradila. Môže to byť kamarát, ktorý sa k vám zachoval veľmi zle. Môže to byť iba známi, s ktorým ste zažili pár krásnych spomienok, ale niečo sa stalo a bez slova odišiel. Môže to byť čokoľvek a ktokoľvek. Pre niekoho banalita, pre niekoho veľká vec. Každý to máme nastavené inak.

Treba si uvedomiť jedno: TÍTO ĽUDIA SÚ PRE NÁS TOXICKÍ.

Tí, pri ktorých keď odstrániš svoju snahu, nič medzi vami nezostane. Ale títo ľudia sú výborní. Väčšinou sú to totiž tí, ktorým nevieme dať zbohom. Niečím nás držia. Spútaných. S pocitom viny. Ale pamätajte si jednu vec. Ak vás niekto ničí, máte dobrý dôvod na odchod. Veľa ľudí si ani neuvedomuje to, čo má, kým o to neprídu. Ani títo ľudia. Berú vás ako samozrejmosť, aj keď samozrejmosťou nikdy pre nikoho nie ste.

Odísť od ľudí, ktorých máme radi napriek všetkým chybám – to je ťažké a chce to veľkú odvahu. Lebo príde pocit, že ste spravili chybu (aj keď viete, že ju nerobíte, keď odídete).  A keď príde, tak si treba stáť za tým. Treba si opakovať veci, ktoré sa stali. Tie zlé veci. Lebo tie dobré sa vám budú vynárať samé. Musíte si opakovať dôvody, prečo ste odišli. Mali ste na to dôvody a nikto by sa nemal správať voči vám bez rešpektu. Nech je to aj nejaký princ. Aj ten by si vás mal vážiť.

Sú veci, v ktorých sa jednoducho nedá pokračovať a musíte odísť. Pochopiť to. Odstrániť to, ale pracovať na inom vzťahu. Nie s tým istým človekom. Vy sa môžete zmeniť. Ale on sa nezmení. A práve preto, hlavne keď sa to opakuje – odchod je tá cesta. Na začiatku smutná, no potom plná šťastia.

Je prirodzené, že pri odchode cítite smútok, sklamanie a možno hnev. A možno vlastne všetko naraz. Lebo okrem toho človeka odchádzate z miesta, ktoré vám bolo útočiskom. Odchádzate od človeka, s ktorým ste zažili veľmi veľa vecí. Odchádzate nie len od neho, ale aj od spomienok a zážitkov, od spoločných priateľov, možno aj z daného mesta, ktoré navždy bude spojené práve s týmto. Je teda prirodzené cítiť sa chvíľu zle. Je prirodzené si v hlave robiť poriadok a prehrávať si správanie ľudí, ktoré vás donútilo odísť. Ale iba do jedného momentu, kedy si poviete DOSŤ!

ČAS NA NOVÝ ŽIVOT.

Viete, ako spoznáte, že to skutočne skončilo? Keď namiesto straty pocítite slobodu. A verte mi, ten pocit príde. Možno to nebude hneď, záleží od sily spomienok. Ale príde to. A vtedy je iba na vás, ako si vybudujete nový život. Ktoré osoby v ňom zostanú, ktoré sa z neho vytratia. Je na vás, v akom meste sa bude odohrávať a aké spomienky, zážitky do neho vložíte. Je to iba na vás a iba vy to máte vo vlastných rukách.

K slobode máte otvorené dvere vždy…


Aďka Gundová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI