Bloggers RE

LIFE POINT: POZNAL SI MA?


Myslel si si, že ma poznáš. Vieš, aká som. Vieš, ako zareagujem. Vieš, aký ťah použijem. Vieš, čo spravím. Myslel si si a ja tiež. V skutočnosti si ma ale nepoznal. Ani ja teba. Hoci sme spolu prežili všetko. Veľa vecí. Zostali po tom iba spomienky, ktoré sú navždy v nás… aj keď pomaly blednú. Obidvaja sme boli herci. Každý z nás ale trošku inak.

Každý z nás “hral” inú hru. Ja som vlastne ani nehrala. Nemusela som. Mala som pocit, že môžem byť pri tebe kýmkoľvek. A tak som zo seba otriasla obranný štít a bola som. Sebou. Tou, ktorou som chcela byť, a nikto iný okrem teba ma nepoznal presne takúto. Vyzeralo to, že to hrám. Ale nehrala som. Bola to pravda…

Jediný, kto teda hral, si bol ty. Neboj sa, nemyslím si, že by si hral záujem, pocity, emócie. Myslím si, že si hral s ťahmi, ktoré neboli správne. Vedome. Ty si to vedel, ako to skončí. Zatiaľ čo ja som si užívala každý jeden moment a nerátala s koncom. Našim koncom. Napriek tomu nastal…

Nastalo obdobie, ktoré nikto nechce. Každý si myslel, že ma to prejde za mesiac a budem okey. Nebola som. Stopol si mi život na roky. Aj keď som sa snažila blúdiť uličkami – bola som veľmi zranená. Tvorili sa jazvy za každým, ako som sa dozvedela nové veci – čo si robil, kde si bol, čo sa dialo, s kým si bol… a to bola dýka za dýkou.

Po pár rokoch nastal zvrat. Ja som prestala stále riešiť to, kde si bol a čo sa vlastne dialo. Nezaujímal ma chaos, v ktorom si bol a v ktorom si držal dlho aj mňa. Ja som odpustila sebe, že som to akceptovala, aj keď mi vraveli, že to nemám robiť. A následne aj tebe, že si bol slabý na to, aby si hral fér. Odpustila som.

Ja som stihla byť ale až tak dobrá, že po tom všetkom som si ťa držala v živote. Roky. Kamarátstvo, ktoré fungovalo aj nefungovalo zároveň. Každý sme boli iný ako pred rokmi. Každý sme bojovali za iný tím. Zmenili sme sa. Nepoznali sme sa ďalej… poznal si moje staré JA, ktoré už dávno nie je. Poznal si ma ako to dievča, ktoré stálo pri tebe, keď si to potreboval. To, ktoré si mohol využiť na pomoc a ja by som sa nebránila. Dnes taká nie som. Aj vďaka tebe.

Áno, poznal si ma. Ale poznáš starú verziu. Taká už dnes nie som. A to je aj dôvod, prečo zrazu ideálne kamarátstvo pre teba prestalo fungovať. Nepoznáš ma. Nepoznáš a nevieš nič o mojej ceste. Darmo mi teraz povieš, ako to bolo kedysi, čo si si myslel. Dnes je na takéto reči a slová neskoro. Mal si hovoriť vtedy, keď si ma bez vysvetlenia nechal stáť pred činžiakom či v cudzej dedine. Mal si vtedy. Vtedy si bol ticho. A dnes tie slová nemajú význam.

Bez pochyby, máme za sebou krásne spomienky, zážitky. Ale aj tie časom blednú, lebo sa neaktualizujú. Dnes sú pre nás prednejší iní ľudia, iné svety. A náš vzťah či nevzťah išiel bokom. Lebo už nie sme pre seba priorita…

Nepoznáš ma ty, nepoznám ja teba. A ja mám pocit, že som ťa ani nikdy nepoznala. V skutočnosti. Inak by som vedela, aký si. Ale ja som nevedela. Neviem ani teraz. Jediné, čo viem, je to, že nechcem patriť do tvojho chaosu. Nezvládam to v ňom. A ty to vieš.

… keď my nabudúce dá život či osud skúšku, či som ešte stále taká naivná, tak cez skúšku prejdem. Lebo budem vedieť, že s ďalším človekom v znamení baran si nemám začínať… NIKDY a NIČ.

Verím tomu, že každý z nás má nejakého človeka, ktorého vlastnosti sa stále opakujú. Ono, vraj sa budeme stretávať s takými ľuďmi, ktorí sú na testom, až kým nepochopíme lekciu. Ak vás teraz život skúša a dáva vám lekciu, tak vydržte. Nikdy netrvá lekcia večne.

Zaujímalo by ma, s akým znamením máte problém vy. Ktoré znamenia vám nesadli?


Aďka Gundová

Ahojte :) Na internete vystupujem pod menom Aďulik Sun. K blogovaniu som sa dostala úplne náhodou, aj keď na náhody neverím. Bol to osud. Som hyperaktívna, kreatívna a veľmi ukecaná či sarkastická. Väčšinou mám na sebe ružové okuliare, no vďaka tomu vznikajú aj motivačné články. Všetko zlé, ja na niečo dobré... ♥

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X