Bloggers RE

LIFE POINT: PREPÁČ, ALE MÁM UŽ DOSŤ!


Necítim hnev. Necítim sklamanie. Necítim nič. Nič spojené s tvojou osobou. Boli dni, kedy mi vybehla pre teba slza. Boli dni, kedy mi pre teba odišlo zopár nervov. Boli dni, kedy som nechápala a snažila som sa pochopiť. Ale potom sa niečo zmenilo. Prišli dni, kedy nastalo prazdno. Nezáujem. Ľahostajnosť. Spolu s tebou odišiel pocit viny, výčitky a všetko spojené s tvojou osobou.

Slovo prepáč si používal vždy hlavne ty. Prepáč sem. Prepáč tam. Prepáč, prepáč, prepáč. Samé prepáč. Ale čo si reálne spravil preto, aby si ho nemusel použiť? Opakovane? Znovu? Presne tak. Nič.

Prepáč, že som nebola dosť dobrá.
Prepáč, že som ťa sklamala.
Prepáč, že som zlyhala.
Prepáč, že som nebola taká, akú si chcel.
Prepáč, že som spravila chyby.
Prepáč, to všetko…

Ja som ti odpustila.

Prepáč, že som bola sama sebou a radšej som stratila teba, ako by som stratila seba. Vždy si vravel, že to, aká som, je dobré a že to nemám meniť, lebo by som nebola už osobou, ktorú máš rád. Dnes. Dnes je to inak a presne táto osoba ti vadí. Vždy som písala ľuďom, aby sa nedali ovládať, aby nestrácali samých seba pre ľudí, ktorí by nedokázali stratiť kúsok zo seba pre nich. Takmer sa to tebe podarilo. Takmer. Chvalabohu mi v hlave zasvietila rýchlo červená kontrolka.

PREPÁČ… ale už mám dosť.
Mám dosť dní, kedy si slovo prepáč používal častejšie ako pozdrav.
Mám dosť dní, kedy si bol na prvom mieste TY.
Mám dosť dní, kedy si vravel všetky tie klamstvá.

Mám dosť dní, kedy si ma menil.
Mám dosť dní, kedy som bola iba ja vinná.
Mám dosť dní, kedy si mi ukazoval, že nie som dosť dobrá.

Mám dosť dní, kedy si mi dal pocítiť, že mne sa nedá veriť.
Mám dosť dní, kedy si mi dával pocit, že nie som dobrá kamarátka.
Mám dosť dní, kedy som to chcela všetko s tebou vzdať, no zároveň bojovať.

Mám dosť dní, kedy som musela byť silná.
Mám dosť dní, kedy som bola niekde medzi niečím a nezvládala som to.
Mám dosť dní, kedy to bolo o tichu a prispôsobení sa.

Mám dosť dní, kedy sa dialo to všetko.
Mám dosť dní, kedy znižuješ hodnotu každému jednému človeku, len aby si sa ty cítil dobre.
Mám dosť dní, kedy som si ťa bránila pred všetkými a verila, že nie si zlý.

Mal si pravdu. Dospelí ľudia si dokážu povedať stop a ísť ďalej. Som typ človeka, ktorý verí, že všetko sa deje pre niečo. Bojovala som za to málo až tak, že mi to málo vlastne za to už ani nestálo. A deje sa to pre niečo. Možno máme niečo pochopiť. Možno sa máme niečo naučiť. Možno…

Bol si vraj kamarát a že kryjeme si chrbaty. Tlieskam. Kryl si teda až tak, že si do neho vrazil sám svoju dýku. Ale už poslednú. To je hlavné. Bol si človek, ktorý iba bral, bral – podal ti človek prsty a prišiel o celé ruky. Už som sa naučila, že ľudia zabudńu čo si pre nich spravil. Niektorí ešte rýchlejšie ako by sa dalo čakať.  Neľutujem. Neľutujem ani jednu pomocnú ruku, ani jednu radu, ani jednu pomoc… neľutujem nič, čo som pre teba spravila. Lebo to ukazuje môj charakter. To, ako sa správaš, ukazuje ten tvoj…

V momente, kedy som si povedala aj ja DOSŤ, všetko sa zmenilo. Zrazu som sa v noci nebudila. Cítila som slobodu namiesto straty. Zmenili sa mi myšlienky. Zmenili sa mi slová na to všetko. Stratila som vlastne slová a nemala som čo k tomu viac dodať. Uvedomila som si hodnotu samej seba. Zmenila som sa. Už to nie som ja. Nie som to ja, čo tu bola pred tým. To aká som, spoznáš možno niekedy. Ale dnes nie.

Zbohom.

PS: Ak sa aj vy cítite, že vás niekde niekto drží. Roztrhnite tie putá a žite svoje životy. Máte to vo vlastných rukách. Tak to využite. Nenechajte sa niekým držať na mieste, kde ani nechcete byť. Tí správni ľudia sa vám nikdy neotočia chrbtom a budú tu pre vás – práve v tom období najhoršom.


Aďka Gundová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI