LONDON: HEALTHY AND VEGAN FOOD GUIDE


…died and went to food heaven.

DAY 1 

Snídaně – best Oatmeal I’ve ever had!

V sobotu jsme vstaly ve 3:00, aby jsme stihly let do Londýna. Tudíž si umíte představit, jakej jsme v 11:00 (pořád ještě nic nejedly!) měly hlad. Rozhodly jsme se pro malé bistro jménem 26grains, který se nachází v jednom nádherným (a neuvěřitelně fotogenickým!) průchodem Neal‘ s Yard.

Dřív byly ovesný kaše asi to nejlevnější jídlo a dodnes to starším lidem připomíná jejich dětství. Mezitím se ovesná kaše aka oatmeal nebo porridge stala velkým clean eating trendem, je oblíbená u hodně celebrit a fitness blogerů a asi ta nejpostovanější snídaně na Instagramu vůbec.

Jelikož osobně taky miluju oatmeal a mohla bych ji jíst dennodenně, tak jsem ji zaprvé chtěla ochutnat od profesionálů, zadruhé jsem se předtím koukla na stránky a zjistila, že jsou všechny vegan a samozřejmě jsem se nezapoměla podívat na Instagram, jak ty jídla vypadají (Jules nedávno taky psala tenhle tip na jejím blogu a já jsem to tak taky doted‘ vždycky dělala!): když chcete vědět, co v určitým lokálu nabízejí nebo jak to jídlo tam vypadá, tak zadejte do vyhledávacího panelu na Instagramu to místo a už se vám ukážou všechny fotky odsud A samozřejmě nesmíme zapomenout na moji oblíbenou Foodguide aplikaci!!!

Tak, ted‘ se ale všichni z vás už určitě ptají, co jsme si objednaly! Jak už jsem řekla, měly jsme VELKEJ hlad a podle toho jsme taky byly velkorysý při vybírání z jejich obrovské nabídky a objednávání. 😉 Začaly jsme dvěma kašema, jednou Hazelnut&Butter a jednou Banana Cacao a nakonec jsme se ještě podělily o avo chleba. Všechno bylo vážně moc dobrý, ale něco takovýho jako tu burákovou kaši jsem ještě nikdy nejedla! Co se týká poměru cena-výkon, je to podle mě okay. Musíte uvážit, že se bavíme o Londýně a tady je všechno tak i tak dvakrát tak drahý, ale tahle snídaně za to prostě stála!

PS: Jak asi můžete vidět, tak je to hodně fotogenický, proto na doporučení pro všechny blogery mezi váma. 😉


26grains
Seven Dials London, 1 Neal’s Yard
WebsiteInstagram

OBĚD – Keep it simple. Keep it clean. Keep it fresh.

Líp bych tuhle restauraci neuměla popsat! Další lokál, kterej mě na Instagramu neušel, je Good Life Eatery, clean eating restaurace, která nabízí jak pokrmy s masem, tak vegetariánský a veganský jídla. Mě hlavně neskutečně oslovili obrázky těch barevných, rozmanitých bowls plných zeleniny a prostě to muselo na můj seznam. The Good Life Eatery v Londýně najdete víckrát, takže nemusíte extra kvůli tomuhle jedinýmu lokálu jezdit po celým Londýně.

Já jsem si objednala Godness Bowl (normálně podáváno s fetou, jinak vegan), která se skládala ze sweet potato falafels, salátu z quinoi, zoodles, hodně zeleniny, avokáda, ještě jednou avokáda a krekrů. Bylo to vynikající a upřímně řečeno jsem nevěděla, co mám jíst dřív. 😉 Mamka se rozhodla pro Good Life salát s hooodně kadeřávkem (to nutně potřebujeme u nás!), quinoou, goji a vlašskýma ořechama a to nám taky moc chutnalo.

A aby jsme neumřely žízní, vzaly jsme ještě kakaový mandlový mlíko. Tenhle oběd byl přece jen trochu dražší, ale když uvážíte, že všechny ty potraviny jsou bio a ty jídla se připravují čerstvě, může si to člověk sem tam dovolit. Později jsme zjistily, že tam mají karafu s vodou zdarma a mohly jsme ne zrovna málo peněz za to mlíko ušetřit, ale já jsem stejně ráda, že jsem ho ochutnala, protože OMG, tak dobrý a sladký, ale stejně bez jedinýho gramu cukru!

Jinak to s těma karafama je takhle skoro v každým lokálu v Londýně, což mi připadá super a ještě lepší by bylo, kdyby to zavedli i u nás…


The Good Life Eatery
69 Marylebone Ln, Marylebone20 Motcomb St, Belgravia 59 Sloane Ave, Chelsea
Website | Instagram

Večeře – Burgery v Mildreds

No, bud’me upřímní, sem tam to musí být i trochu nezdravý! Ale nezdravý hned nemusí znamenat nezdravý, protože tyhle burgery nebyli až zas tak nezdravý… Mildreds je vegetariánsko-veganská restaurace, kde pro vás bude výzva, si něco vybrat. My jsme ale stejně měly chut‘ na burgery s batátovýma hranolkama a bazilkovou majonézou. A OMG, bylo to mega boží! Kdyby byla tahle restaurace ve Vídni, tak bych měla hned pár kilo víc na bocích. 😉

Aby jsme toho co nejvíc ochutnaly, tak jsme objednaly jeden classic burger z tofu a čočky a jeden polish z červené řepy a bílých fazolí a obě byli vážně neskutečně dobrý, i když mi ten polish chutnal poněkud víc.

Mildreds je v Londýně taky víc než jednou a na vašem místě bych tuhle restauraci určitě nevynechala! Mají tam taky skvělej výběr na brunchování, nespočet předkrmů a taky spoustu hlavních jídel a dezertů, a skoro všechno se dá objednat vegan!


Mildreds
45 Lexington St, Carnaby / 200 Pentonville Road, Kings Cross / 9 Jamestown Rd
Website
| Instagram

DAY 2

Farm Girl – THE Instagram Hotspot in London

I když jste ještě nebyli v Londýně, tak vás tenhle lokál určitě neminul. Farm Girl, to instagramový místo v Londýně. Myslím, že neznám žádnýho blogera, kterej byl v Londýně vynechal Farm Girl. A proto jsem to já samozřejmě taky nemohla. 😉 Farm Girl leží v Notting Hillu, mé absolutně nejoblíbenější čtvrti Londýna a nejen, že vám doporučuju tenhle lokál, ale taky Notting Hill sám o sobe, protože podle mě neexistuje něco lepšího než se procházet uličkama, koukat se kolem sebe, dělat fotky těch nádherných řadovek a samozřejmě dobře jíst a tenhle bod jsme vyřídily ve Farm Girl. 😉 Ale víc o Notting Hillu si můžete přečíst v mým TRAVEL DIARY DAY 2 nebo Notting Hill Outfitu

ALE, než se rozhodnete tam jít, tak bych si rozmyslela čas a hlavně den, protože neberou rezervace a jít v sobotu kolem 12:00 do Farm Girl nebylo úplně nejlepší rozhodnutí. No, umíte si představit, že jsme nebyly jediní, kteří přišly na tenhle nápad, takže jsme si prvně 45min. počkaly a pak jsme se teprve mohly začít rozhodovat, co si dáme.

Jídelní lístek není ten nejdelší, ale stejně toho máte hodně na výběr, možná ne tak velkej výběr, ale za to takovej, že byste nejradši ochutnali všechno. A to jsme taky skoro udělaly. 😉 Jednou prosím slavné Berry Pancakes, kokosovej jogurt s domácí granolou, jednou Avo Bread a známej Flat White samozřejmě taky nesměl chybět! Všechno bylo neskutečně dobrý (jen ty lívance nemůžu ohodnotit, ale úplně mi stačí, jak vypadají ;)). Jinak mi přijde super, že si můžete nechat normální jogurt nahradit rostlinnou alternativou, sice musíte připlatit, ale vážně se to vyplatí, protože OMG, ten kokosovej jogurt byl nejlepší #inmylife.A ten avokádovej chleba chutnal stejně dobře, jako vypadá. Hlavně ten nápad s granátovým jablkem mi přijde skvělej!

Jediná věc, která nás zklamala, bylo kafe. Už i Angie psala pří její cestě do Londýna, že takhle strašný a hořký kafe ještě nikdy nepila a já to bohužel musím potvrdit. To je sice tvrdý, ale pravda. Jinak jsme ale byly moc spokojený, jako už dlouho ne. Okay, možná ta cena nebyla zrovna optimální, ale shodly jsme se, že se to definitivně vyplatilo! Nemusíte si toho přece objednat hned tolik jako my, ale návštěva ve Farm Girl je každopádně must-visit!


Farm Girl
59A Portobello Rd
Website | Instagram

Oběd – Eat the rainbow

Když v Londýně hledáte zdravý, veganský jídlo, tak se určitě nevyhnete MaE Deli! Určitě znáte tu osobu, která vůbec přišla s tím ,,trendem“ a zavedením rostlinné stravy do světa – Ella Woodwork aka @deliciouslyella. Já mám každopádně dvě z jejich kuchařek a pravidelně podle nich vařím (ne že bych se držela těch receptů ;)), ale po návštěvě v jejím bistru bych měla, protože OMG, to jídlo tam bylo tak chutný, perfektně okořeněný a částečně i super krémový!

Když tam budete na snídani, mají na výběr lívance, smoothie bowls, avocado toast a co. a v poledne bych se rozhodla, tak jako my, pro Mae Bowl. Můžete si vybrat 4 různý jídla a z těch vám udělají vynikající a petsrou bowl. Měly jsme výběr ze sweet potato falafels, guacamole, sladkých brambor, brokolicí a žampiónů v tahini, zelenýho salátů z quinoi a mnohem víc! Jídla tam se pořád mění, většinou sezónně. Možná to nevypadá tak dobře popřípadě to není tak fotogenní jako jiný jídla v Londýně, ale návštěva tam stejně stojí za to! To jídlo mi moc chutnalo a bylo to překvapivě plnící! Jinak mají ještě hodně čerstvých džusů, raw dezertů, cookies, brownies a mnohem víc!


MaE Deli
21 Seymour Pl, Marylebone / 18 Weighhouse St, Mayfair /
Website
| Instagram

Večeře – Vegan Heaven

Večer to bylo zase úplně jinak. Díky článku o veganských restauracích od annalaurakummer jsem přišla na vegetariánsko-veganskou restauraci Farmacy a jsem za to neskutečně vděčná! Kdyby jsme byly v Londýně dýl, tak bysme tam určitě ještě jednou šly na snídani, protože vegan lívance a wafle, rawnola, veganskou omeletu, avokádovej toast, porridge a banana bread bych si taky nechala líbit! (Vlastně jsem ráda, že jsme tam nesnídaly, protože tentokrát bych vážně objednala celej jídelní lístek! ;)). Každopádně jsme ten večer strávily v Hyde Parku a ZASE v Notting Hillu a udělaly zastávku na večeři.

Výběr veganských jídel byl enormní. Přes pizzu, krémovou pastu, calzone, nachos, různých macro bowls a salátů najdete všechno, co srdce ráčí. Já jsem se rozhdola pro Mexican Bowl s bylinkovou rýží, ,,Sour Cream“, fazolovým krémem, avokádem, výhonkama a nachos. Mamka už neměla takovej hlad a objednala si veganskej Ceasar salát, to zní sice jednoduše, ale bylo to stejně moc dobrý!

TED‘ ale přijde můj food highlight z Londýna – zákusek ve Farmacy! Původně jsem si žádnej dát nechtěla, protože ta cena nebyla tak úžasná, ale věřte mi, tahle tarte stála za každej penny!!! Pokaždé, když se podívám na ten obrázek téhle raw Banoffee Tarte, okamžitě na to dostanu chut‘! No řekněte sami, nevypadá to naprosto božsky? Tak krémový, křehký a sladký zároveň, i když neobsahuje ani gram cukru. Nemůžu tomu dodnes uvěřit! Jsem toho názore, že v rostlinné stravě už jsou ke všemu alternativy a člověk může stejně tak jíst chutně a rozmanitě, ale nechápu, jak mohl tenhle dort byl veganskej?


Farmacy
74 Westbourne Grove
Website | Instagram

DAY 3

Grind

2 London Bridge / 2-4 Old St, London / Covent Garden, 42 Maiden Ln / 19 Beak St, Carnaby / 213 Old St,199 High Holborn, Holborn
Website
| Instagram

Oběd – Let’s drink some juice, baby.

Poledne, lépe řečeno odpoledne – vždycky jsme snídaly tak pozdě, že jsme dostaly hlad až kolem 16:00 – jsme strávily v Chelsea, kde jsme mimochodem objevily i tyhle boží dveře z mýho London Outfit článku.

Vy všichni si asi umíte představit, co v Juicebaby mají – obrovskej výběr džusů, smoothies a acaì bowls, co taky existuje lepšího? Ale nejen to! Mají i velkou nabídku čerstvých salátů, sendvičů a raw dezertů – všechno vegan, zdravý a čerstvý! Já i mamka jsme si vybraly salát: jednou Yam Yam Bowl s kadeřávkem, quinoou, dýní, ořechovým crunchem a mamka se rozhodla pro Mexican Bowl. Ke každýmu salátu si můžete vybrat jeden dresing a tam jsem sáhla po Asian Peanut a to byla víc než dobrá volba! Ty saláty byli moc dobrý a překvapivě sytící!

Jednu věc mám ale k vytknutí, a to ty obaly! Všechno je zabalený v plastu a no, prostě zabalený, za to ale perfektní to-go!


Juicebaby
398 King’s Rd, Chelsea
Website | Instagram

Večeře – Pret â Manger

Co při londýnské Food Guide nesmí chybět, je samozřejmě Pret. Angie jednou psala, že se svým přítelem hrála tu hru ,,Žlutý auto“, jen s Pretem a to jsem se okamžitě musela zasmát, protože to stejný jsem taky dělala, haha! Jen je v Londýně víc těhle podniků než žlutých aut!

Poslední den jsme byly v Camdenu, na cestě jsme si koupily něco v Pretu a udělaly jsme si hezkej večer na hotelu. Ty tři dny byli vážně skvělý, ale bylo to přece jenom dost náročný. 50km za 36 hodin (když počítáte den ;)). No, bohužel to moje mamka  odchytala a má dodnes malou vzpomínku ve formě krvavých puchýřů.

Ted‘ ale zpátky k Pretu: dostanete všechno od salátů, přes sendviče, polívky až po ovocný saláty a výborný chia pudingy – s masen, bez nebo vegan, každej najde něco podle jeho chuti. Já jsem si vybrala Falafel salát a mamka hummusovej wrap s hodně zeleninou a obojí bylo moc dobrý jako vždy!

Ale nejen Pret mě přesvědčil tímhle ,,zdravým fast foodem“: v Londýně je nespočet bister a kaváren, kde mají čerstvý saláty a sendviče a to mi připadá super! Když nemáte čas nebo chut‘ na vaření a máte zrovna polední pauzu v práci nebo na univerzitě, tak si prostě můžete dojít na každej roh pro zdravej (veganskej!) salát nebo sendvič! Není to praktický? Kdyby jsme něco takovýho měli u nás, tak bych naši kuchyň doma asi tak často už nepoužívala. 😉


Pret â manger
tooo many all over London
Website | Instagram

Doufám, že vám dnešní článek trochu pomohl nebo vás aspoň bavil číst. Já takový články o food hotspotech čtu strašně ráda, i když vím, že se do té země dostanu asi za 100 let. 🙂 My jsme navštívily asi jen polovinu míst, který jsme chtěly, ale za 3 dny toho stejně nejde víc stihnout. Já vám tady ještě sepíšu pár míst, který byli na mým seznamu, ale nebyli odškrtnuty (myslím, že musíme znovu do Londýna ;)) a jestli máte ještě jiný tipy, tak by mě potěšilo, kdyby jste mi je napsali do komentářů! 

 


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno