LONDON TRAVEL DIARY – DAY 2


Den 2

A týden školy už je zase za náma. Je neuvěřitelný, jak rychle ten čas utíká. Připadá mi, jako kdybych byla ještě před pár dny v Londýně, ale od té doby už zase uběhli 2 týdny, těžko uvěřit. Každopádně vám chci, potom co jsem s váma už sdílela TRAVEL DIARY z prvního dne a outfit před růžovýma dveřma, ukázat další fotky z Londýna. A jelikož jich není zrovna málo, tak radši rovnou začneme.

Spaly jsme klidně a nerušeně, ty postele sice byly hooodně vysoký, ale nějakým způsobem mi to připadalo pohodlný, mamce se to naopak moc nezamlouvalo. Rychle převlečený, hotový a sedící v underground na cestě do Notting Hillu směrem snídaně. Protože se určitě hodně z vás bude ptát, jak to funguje s metrem: pořídíte si takzvanou Oyster Card (ta stojí jen 5£ zálohy, kterou nakonec dostanete zpátky) a na tu pak můžete vkládat peníze, za který  jezdíte. Výhoda toho je, že po určitým počtu jízd se už nic neodečítá a tím pádem jezdíte zadarmo. My jsme celkově zaplatily 23£ za tři dny pro osobu, což podle mě je na Londýn víc než přijatelný.

NOTTING HILL

Prvně jsme se prošli těmahle krásnýma uličkama v Notting Hillu a neuvěřitelně jsme si to užily. Tato čvrť je trochu klidnější, ale definitivně taky stojí za to vidět. Hlavně ty ulice a všechny ty dveře jsou vhodný na Instagram jako nikde jinde. To jsem vám ale už dokázala v posledním outfitu. Samozřejmě i tady nesměly chybět nějaký fotky. 🙂

FOTOGENICKÁ SNÍDANĚ

Chvíli mi trvalo než jsme ten lokál našly, ne proto, že bychom byly moc neschopný, ale protože jsme jednu ulici přehlídly a samozřejmě měly to štěstí, že se ten brunch lokál nacházel přesně v téhle ulici. Kdo se v Londýně nebo alespoň na Instagramu 😉 trochu vyzná, tak asi bude vědět, o jakou restauraci se jedná. Řeč je o Farm Girl. Po 40 min. čekání (jak už jsem řekla, ten lokál je hodně žádoucí A my jsme byly tak chytrý a vybraly si zrovna neděli) jsme dostaly stůl.

Nejraději bych vyzkoušela celej jídelní lístek, ale to nebylo z nějakýho důvodu možný 😉 Detaily vám prozradím v odpovídajícím článku, ale můžu vám říct, že jsem v životě neměla lepší snídani!!!

PICADILLY CIRCUS & SOHO DISTRICT

Spokojený a najezený jsme se ještě prošli Notting Hillem, všude jsme se obhlídly a šly směrem k metru, protože jsme toho v ten den měly ještě dost v plánu. Jako první jsme jely na Picadilly Circus. Oproti tomu byl Notting Hill vesnice, protože tam už bylo trochu víc lidí, ale s tím v podstatě problém nemám, jen tehdy, když ti dotyční stojí v cestě a překáží na fotce. 😉

Jako vlastně všude, jsme se obhlídly, prošly se a fotily. Picadilly Circus leží ve čtrvti SOHO, kde se nachází hodně malých, sladkých obchůdků, útulných kaváren a lokálů, kterej je ale taky známej jako Red Light District. Přesto všechno je to další místo, který vám můžu doporučit a návštěva tam se definitivně vyplatí! A protože se to nejmenuje bez důvodu po newyorským Sohu, tak to má taky ten odpovídající flair a ten urban styl, kterej se mi obzvlášť líbí. A fotky s klasickou londýnskou telefonní budkou jsme samozřejmě taky nezapomněly. 😉

REGENT STREET & OXFORD STREET

Jestli chcete v Londýně nakupovat (což určitě chcete ;)), tak bych vám ne jako všichni doporučila Harrods (je sice zajímavý vidět, ale cenově si tam asi nebudete moct dovolit ani kafe), ale Regent a Oxford Street jsou na to perfektní. Tam najdete každej obchod, kterej vás jen napadne. Samozřejmě můžete jít do obvyklých obchodů jako Zara, Mango a Co., ale když už jste v Londýně, tak bych toho využila a proto jsem taky byla například v Urban Outfitters, Topshop,&otherstories, Anthropologie… Pochopitelně jsem si nekoupila jen jednu věc, o tom se ale brzo dozvíte v brzkých outfitech víc. V těhle obchodech nenajdete ale jen hezký oblečení, ale i neskutečně sladký kousky pro domácnost, bohužel jsem v tomhle kvůli lítání byla trochu omezená.

Hladový po několika hodinách plných procházení a nakupování, bylo na řadě zase jídlo. Jestli rádi jíte zdravě nebo se dokonce stravujete rostlinně, tak pravděpodobně budete znát @deliciouslyella a její kuchařky. Proto jsme i návštěvu tam nesměly vynechat a jelikož leží hned vedle Oxford Street, tak to bylo perfektně na zkoordinovaný. 🙂 Obě jsme se rozhodly pro bowl, kterou si můžete sestavit samy, byla moc chutná a mnohotvárná!

HYDE PARK

Ted‘ asi už uhádnete, co následovalo po jídle. Správně! Procházka! 😉 Prvně jsme ještě prošly tu čtvrt‘ a všechny nákupní ulice a přistály v Hyde Parku. Londýn má přenádherný parky a Hyde Park je jeden z nich. Byly jsme tam už k večeru, podle toho tam nebylo moc lidí, ale umím si úplně představit ty plný louky lidma, párů a rodin, kteří tam dělají piknik. Ohhhh, jen ta myšlenka na to a už mi chybí teplo a léto! Zimu mám teda taky moc ráda, ale už toho bylo dost.

Každopádně jsme prošly celej park a přistály u Temže, kde jsme zrovna stihly magickej západ slunce. OMG, tak nádherný, něco takhle božskýho jsem nikdy nezažila! A když k tomu ještě přičtete ty labutě a vodu, tak je to neporazitelný! Já jsem byla prostě jen okouzlená!

AND NOTTING HILL AGAIN…

V ten den jsme doslova udělaly kolečko okolo Londýna. Z Notting Hillu, do centra, odtud do Kensingtonu a zpátky do Notting Hillu. A to všechno téměř pěšky. Sice jsme ten den nachodily circa 16 km, ale upřímně řečeno toho tolik neuvidíte z města a tímhle způsobem jsme poznaly skoro každou stranu Londýna a samy jsme byly překvapený, kolik jsme toho zvládly.

Já tuhle část Londýna moc obdivuju a kdybych tam někdy měla bydlet, tak by to definitivně mělo být v téhle čtvrti. ale nejen že to je jeden z nejhezčích čtvrtí, ale pravděpodobně i jedna z nejdražších, ale sny člověk přece stejně může mít. 😉 Podle mě má Londýn stejně jako přes den tak i v noci něco do sebe, hlavně když ty autobusy tak hezky svítí a to město žije jako žádný jiný.

A jak si asi už budete myslet, večer přišel a to může znamenat jen jedno! Večeře volá! 😉 Já jsem se díky článku o veganských lokálech v Londýně od annalaurakummer dozvěděla o vegetariánsko – veganské restauraci Farmacy, která mě na základě meníčka neskutečně oslovila a já věděla, že tenhle lokál nesmíme vynechat. Moje volba padla na mexickou bowl, mamka si objednala malej salát a nakonec jsme se ještě podělily o dezert, ale jak už jsem řekla, více fotek najdete v článku o food hotspotech.

Vyčerpaný z celýho dne jsme se vydaly na pokoj, kde jsme si ještě udělaly čaj, vysprchovaly se a jen co jsme si lehly do postele, už jsme usly, není divu po tak dlouhým (ale plným zážitků). Doufám, že vám ten článek nebyl moc dlouhej, já se u těhle Travel Diaries prostě neumím udržet, protože mi ty dovolený vždycky tak chybí a vy jste moje oběti, haha. 😉 Každopádně se ještě můžete těšit na další články z Londýna…

Napište mi do komentářů, jestli už jste někdy byli v Londýně, jak se vám tam líbilo, eventuálně nějaký tipy a jaký jiný místa jste navštívili! Moc by mě to potěšilo… 😉 

XOXO


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here