Autor: Ivana Malikova, ivanxna.blogspot.sk

Je tu opäť pondelok, čo znamená ďalší článok z Londýna. Dnes Vám napíšem o druhom dni, ktorý sme v Londýne zažili a aj o mieste, ktoré musíte určite navštíviť, keď raz prídete do Londýna. Myslím, že tento druhý deň bol najproduktívnejším a videli sme toho najviac.

Deň sme začali raňajkami na hoteli. Sestra s kamarátkou skúsili aj tie typické anglické raňajky, teda vajíčka, fazuľa a všetky tieto veci… Ja som to neskúšala, lebo mi takéto veci na hoteloch moc nechutia a fazuľu nejem vôbec. Dala som si maslový toast a skúsila som slaninu, ale aj tak som si najviac pochutila na mojich obľúbených cereáliách. Po raňajkách sme sa hneď vybrali do mesta.

Ako prvé sme boli pozrieť Monument, ktorý sa nachádza blízko Sky Garden, čo bolo našou ďalšou zastávkou. O Monumente Vám asi moc písať nemusím, ale pre tých čo nevedia, je to Pamätník Veľkého požiaru, ktorý vypukol v roku 1666 a stojí presne na tom mieste, kde požiar vypukol. Sky Garden je záhrada nachádzajúca sa na 35. poschodí budovy a je z nej nádherný výhľad na celý Londýn. Vstup je zdarma, všetko čo musíte spraviť, je objednať si lístky dva týždne vopred. Vstup je na 60 minút, čo je podľa mňa aj celkom dosť, pokiaľ nechcete iba tak sedieť a piť kávu. My sme to obehali asi za 30 – 40 minút a pokračovali sme ďalej v našom objavovaní Londýna, pretože by sme to inak nestihli všetko pozrieť. Ale som naozaj rada, že sme tu boli a považujem to za najlepší moment celého výletu.

Po Sky Garden sme išli pozireť Tower a Tower Bridge a práve na Tower Bridge som sa tešila najviac práve z toho dôvodu, že som vedela, ako moc sa bude tešiť moja sestra. Ešte stále si pamätám, ako sme si pred rokmi hovorili, že raz spolu pôjdeme do Anglicka a budeme vidieť Tower Bridge naživo a vždy sme to mysleli viac zo srandy ako vážne. A teraz sme tam boli, stáli sme pred Tower Bridge a v hlave mi išlo iba: “Konečne.” A viete čo je najviac vtipné? Že na zábradlí pri Tower Bridge nájdete spolužiakove meno, ktoré tam vyryl ešte v roku 2015, keď sme tam boli zo školy.

Ďalšou zástávkou druhého dňa bol Greenwich, kde sme okrem Kráľovského observátoria s nultým poludníkom navštivili aj trh, kde sme si dali tradičné Fish and Chips (a pritom sme hrali Jengu). Taktiež sme chceli navštíviť aj park s jeleňmi a aj keď sme boli na tej správnej ceste, domáce ženy nás naviedli na úplne opačnú stranu, takže sme žiaden park s jeleňmi nevideli.

Poslednou zastávkou, ktorú sme počas druhého dňa navštívili je Buckinghamský palác a Park sv. Jakuba. Povedala by som, že to bolo také oddychové zakončenie dňa, po ktorom sme sa vrátili na hotel a ešte sme vybehli na jeden gin-tonic a pivo do baru vo Wembley.

Navštívili by ste Sky Garden?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here