Autor: Ivana Malikova, ivanxna.blogspot.sk

Je to tu! Posledný článok z Londýna, v ktorom si naposledy pripomeniem toto moje milované mesto. Ak by ste mi povedali, že na druhý deň môžem letieť do Londýna, ihneď by som si začala baliť tašku. Naozaj. Vážne. Dobre, možno by som chvíľku váhala, ale naozaj len maličkú chvíľočku. Potom by som si začala baliť tú tašku. Londýn mi veľmi chýba. Možno ani nie konkrétne to miesto, ale možno len ten pocit „slobody môcť byť tým, kým chcem“. Nechcem, aby to vyznelo tak, že tu na Slovensku by som nemohla byť tým, kým chcem ale pravda je taká, že naozaj nie som celkom tam, kde by som chcela byť. Ako by som si musela v hlave uvedomiť, že tou osobou, ktorou chcem byť, môžem byť hocikde – či je to v Londýne alebo tu, doma. Povedzme si úprimne, staré známe „Slovensko je pozadu niekoľko rokov“ je konieckoncov pravdivé. Aj tak si myslím, že sme to my – ľudia. Nevieme prijať niečo, čo sa odlišuje od predstavy „normálnosti“, ktorú máme akosi hlboko zakódovanú v našich hlavách. Keď sa niečo, čo máme radi, čo i len trocha odlišuje od toho, čo by malo byť práve to „normálne“, máme tendenciu to skrývať, pretože sa bojíme, že by sme boli nepochopení. A je jedno, či sa jedná o módu, make-up alebo aj hudbu. V Londýne, alebo celkovo vo svetových metropolách, sú ľudia a ich mentalita jednoducho inde. Nezaujímajú sa o to, čo máte na sebe oblečené alebo aký make-up na sebe máte, rovnako ako sa nezaujímajú o to, čo si o nich myslia iní ľudia. A práve preto mi chýba ten pocit, ktorý som mala v Londýne.

A teraz poďme konkrétnejšie k tomu poslednému dňu. Nebol tak presne posledný, pretože technicky sme domov leteli až 25. apríla (na moje narodeniny), ale to sme už okolo tretej v noci odchádzali z hotela, aby sme sa včas dostali na letisko. Takže za posledný deň považujem práve tento, o ktorom Vám idem napísať. Bol to najviac oddychový deň, pretože všetky ostatné veci, ktoré sme chceli vidieť, sme videli predchádzajúce dva dni a tak nám na tento deň zostávali iba tri – Notting Hill, Oxford a Picadilly. Aj keď sme sa ráno báli, že bude pršať (preto ten pršiplášť), tak v skutočnosti pršalo možno tak päť minút.

Fotiek mám asi najmenej zo všetkých dní. Z nich je však najviac práve z Notting Hill, kde sme si fotili všetky tie farebné domy. To prostredie bolo naozaj veľmi pekné a príjemné, a určite by som toto miesto považovala za jedno z najlepších, ktoré sme videli. A tie trhy! Tie boli magické. V jednom obchodíku som našla super krásne plátené tašky (milujem plátené tašky). Bolo päť alebo šesť motívov, ktoré nakreslili deti z jednej školy a práve tá škola prostredníctvom akéhosi charitatívneho projektu dostávala určité percento z predaja týchto úžasných tašiek. Musím povedať, že boli všetky naozaj pekné ale mne sa páčila jedna úplne najviac a tú bohužiaľ v tom obchodíku nemali. Ale teta  predavačka bola veľmi milá a povedala mi, že ju môžem ešte niekde na trhu nájsť. A ja som ju naozaj našla v inom obchode! Keď som ju uvidela, hneď som si ju bežala kúpiť. Určite Vám ju ukážem v nejakom individuálnom článku 😊

Dokonca sme našli aj obchodík Cath Kidston! Sestra si odtiaľ pred rokom objednala mikinu, ktorú má práve na sebe💖

Priznávam sa, že mne sa na Oxford a Picadilly nechcelo až tak ísť, pretože ma neuveriteľne boleli nohy a miestami som až krívala. Takže asi viete pochopiť, prečo tá nechuť. Samozrejme, že sme išli, veď keď už sme v Londýne, tak chceme vidieť všetko, čo sa dá. Na Oxford Circus ma opäť začala chytať mierna úzkosť, o ktorej som Vám písala v predchádzajúcich článkoch. Tých ľudí tam bolo nekonečne veľa! Už si ani nepamätám, v akých obchodoch sme boli 😁 Viem, že sme boli vo Victoria Secret´s (aké prekvapenie, haha) a zvládla som obehať tri poschodia, na to štvrté som už nemala energiu ani chuť. V podstate som si ani nič nekúpila, pretože ani nič konkrétne som nechcela a bolo to skôr také nakupovanie naslepo – ak sa mi niečo naozaj zapáči, tak si to kúpim. A teda skončila som naprázdno. Rovnako prázdny, ako moje ruky po nákupoch, bol aj môj žalúdok a preto sme sa rozhodli ísť najesť do Nando´s. Ešte nikdy sme predtým v Nando´s neboli a vždy som tam chcela ísť, tak sa mi splnil taký maličký sen. A to jedlo bolo famózne – najlepšie boli však hranolčeky!

Picadilly bola posledná zastávka, ktorú sme absolvovali. Bolo to viac-menej také prechádzanie sa a oddychovanie, aj keď sme navštívili zopár obchodov. Keď sme sa vrátili na hotel, na recepcii ma už čakal balík! Totižto… v ten deň som vyhrala súťaž s UGG a Natinstablog, vďaka ktorej som vyhrala Holly Sandal v čiernej farbe. Sú neskutočne pohodlné a krásne! Taktiež Vám ich čoskoro ukážem na blogu 😜

A ako to máte vy? Taktiež sa Vám po príchode z výletu ťažko dostáva do reality? 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here