Bloggers RE

LYŽOVÁNÍ V RAKOUSKU S DĚTMI


Autor: 3dmama, 3dmamablog.cz

Lyžování máme rádi nejen kvůli horám, ale já nejspíš i kvůli tomu, že je to sport, který může provozovat celá rodina. Na hory jsme vždy vyráželi i s miminkem – ten, kdo nelyžoval, užíval si procházky zasněženou krajinou. Jakkoliv taková výprava byla vždy náročná na přípravu, pohled na zasněžené hory nám to vždy vynahradil.

Žádné dítě jsme do lyžování nenutili. Kolem třetího roku se poprvé postavili na lyže, dvakrát sjeli mini svah a šli stavět sněhuláka. Spíš jsme se jim snažili ukázat, že strávit většinu dne venku v zimě na sněhu nemusí být zas tak špatný program. Mám doma otužilce i zimomřivky, zimní pobyt na horách si však užívají všichni. Jen už si pečlivěji vybíráme, kde zimní dovolenou s dětmi strávíme.

U prvorozeného jsme se učili i my. Měl nejvíc lekcí s instruktory –  přece jen jsme vůbec nevěděli, jak na to. Nejméně lekcí měla zatím nejmladší, která vlivem svých sourozenců si lyže sama vyžádala. Zároveň my už neexperimentujeme a jezdíme pravidelně na místo, které víme, že vyhovuje dospělým i dětem. Opravdu zásadní pro nás je, že nestojíme frontu na vlek a zároveň je zde zázemí pro děti, tj. nejen hlídací koutek, ale také možnost volby jiného programu, než jsou lyže. 

Jen doufám, že letos tam nebude plno:) Byli jsme tam 4x, v různých termínech a vždy jsme si užili lyžování v pravém slova smyslu. Vyzkoušeli jsme řadu lyžařských areálů v ČR a zatím nevím o žádném, který by nám poskytoval to, co Bergeralm. Pokud už někde fungují související služby pro rodiny s dětmi, jsou tam fronty a davy lidí. Zároveň cena za vleky pro děti neklesá, ale roste. Už při počtu 2 + 2 je finančně výhodnější odjezd za hranice ČR, neboť děti často lyžují zdarma.

BERGERALM ►►►STEINACH AM BRENNER,
TRINS, MATREI AM BRENNER

Vzdálenost z Prahy: cca 550 km

Hlídací koutek pro děti v restauraci přímo na svahu ZDARMA v době od 10,00 – 15,00 hod. Děti měly o zábavu postaráno – možnost tvoření, hračky.

Restaurace – svah: výborné domácí jídlo, bez front (cena polévky v rozmezí okolo 4 – 5 EUR, velká porce špaget s boloňskou omáčkou 8 EUR).

Svahy: upravené, prázdné, přesně tak, jak jsou fotky níže, sezóna začíná oficiálně až 26.12., tj. náš vánoční termín byl před sezońou, a naše jarní prázdniny byly na konci sezóny (tj. byla tam sleva na vleky). Pohled na takto prázdné svahy nebyl vůbec výjímkou, naopak. I proto mohla nejmladší na svah s pomou velmi brzo. Často jsme na tomto svahu byly jen my dvě.

Pro nejmenší lyžaře: Jeden svah má dva koberce, kolotoč. Jeden svah s pomou, ideální pro mírně pokročilé lyžaře.

Školáci si můžou vyzkoušet i skoky. Oceňuji, že v blízkosti skokánku jsou lehátka:)

Další důvod, proč vyrazit na rodinnou lyžovačku do Bergeralm je sáňkařská dráha, která díky tunelům protíná spodní část svahu. Sáně je možné půjčit v horní stanici lanovky. Horkotěžko jsem zvládla natočit jen část, v zatáčkách jsem se už musela držet:) Naše děti nadšené.

Cena ubytování: 4x (12/2015, 3/2016,12/2016, 2/2017) jsme našli jsme přes Booking za cca 10 až 13 000 Kč za týden, apartmán (strava vlastní).

Vánoční svátky jsme strávili v Matrei am Brenner, přímo v jednom z těchto apartmánu – cena je teď vyšší, ale nejspíš stojí za to, ověřit neb cenu asi častěji přizpůsobují poptávce. My měli před dvěma lety za necelých 13 000 Kč/týden.

Jarní prázdniny jsme poslední dva roky strávili v Trins. Na konci března nás překvapilo velké množství sněhu a stejně jako o Vánocích prázdné svahy – do patnácti minut včetně naložení auta jsme byli na parkovišti u lanovky. Podobný v blízkosti, za podobnou cenu okolo 10 až 12 000 Kč/týden je tady.

Aktuální info z 2/2017 – svahy opět poloprázdné, vesměs se tam strídají jen školy či lyžařské oddíly, které trénují na jednom svahu. TIP NA NOVÉ UBYTKO V TRINS – majitelé opravdu velmi vstřícní vůči dětem, jediná nevýhoda – opět schody. Jen 7 minut autem od lyžařského areálu, odkaz pod fotkou.

Další fotky lyžařského areálu najdete v albu na FB.

Webové stránky lyžarského areálu


3dmama

Inspirace na jednom místě od nákupů až po zkratky v organizaci vícedětné domácnosti. ❤️RODINA SPOLU ►DOMA I NA CESTÁCH

Přidat komentář

Advertisement

Náš Instagram

X